Main content

Alert message

Jono Žemaičio–Vytauto žūties metinių paminėjimas

                  Lapkričio 26 dieną mokinių grupė, istorijos mokytojas E.Ramanciuškas, mokyklos direktorė ir pavaduotoja dalyvavo generolo Jono Žemaičio–Vytauto žūties pagerbimo ceremonijoje, Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Atvyko ir Jono Žemaičio dukterėčia Aušra Vilkienė. Istorijos mokytojas priminė pagrindinius generolo gyvenimo ir veiklos tarpsnius, direktorė mokiniams priminė apie tremtinių išgyvenimus, o gerbiama Aušra Vilkienė papasakojo apie Jono Žemaičio šeimą. Generolas Jonas Žemaitis-Vytautas buvo ir liks iškili asmenybė.

Dalinamės akimirkomis


Ekomada 2018

                 Vėlyvo rudens popietę, lapkričio 15 dieną, mūsų mokykloje praskaidrino įvairiaspalvė, žaisminga „EKOMADA 2018“. Renginyje dalyvavo 5 – 8 klasių mokiniai. Modeliai ir jų padėjėjai padirbėjo iš peties, kad pamalonintų žiūrovo akį. Visi modeliai buvo labai skirtingi ir įdomūs. Renginį pradėjome pop šokių grupės pasirodymu. Pertraukėlės metu dainavo 8 a klasės merginos.
Vertinimo komisijai teko gerokai paplušėti. Po komisijos apibendrinimo visiems dalyviams buvo įteiktos padėkos, o išskirtinio dėmesio sulaukusiems įteikti diplomai ir dovanėlės. Tai penktos klasės mokinė Olimpija Svirskaitė, 6 klasės mokiniai Arminas Kildišis ir Emilija Lukoševičiūtė, 7 klasės mokinės Grėtė Ingelevičiūtė ir Austėja Vaidelytė, 8 b klasės mokinys Nedas Atkočaitis. Linkime ir toliau draugauti su mada ir ieškoti naujų bei įspūdingų idėjų.

Dalinamės akimirkomis


 

Tolerancijos diena

           Lapkričio 16 – tarptautinė Tolerancijos diena mokykloje buvo paminėta jau tryliktą kartą. Šiais metais Tolerancijos simbolis buvo raktas. Pilietinėje akcijoje „Tolerancijos raktas“ dalyvavo 1 – 8 klasių mokiniai ir priešmokyklinukai. Diskusijos, pokalbiai apie toleranciją vyko dorinio ugdymo pamokose bei klasių valandėlėse. Kūrybinius darbus mokiniai atliko dailės pamokose. Dėkojame mokytojoms Vitalijai Paulaitienei ir Astai Čibirienei už kūrybinio proceso įgyvendinimą taip pat pradinių klasių mokytojoms už tolerancijos idėjų puoselėjimą.
Visada ir visur stenkitės būti tolerantiški.

Dalinamės akimirkomis


Tolerancijos  dienai  skirta  išvyka  į  Kauno  IX  fortą

              Lapkričio 14 dieną 7 klasės mokiniai kartu su klasės vadove D. Barkauskiene ir istorijos mokytoju E. Ramanciušku vyko į edukacinę ekskursiją. Aplankėme Kauno IX forto muziejų. Mokiniai entuziastingai dalyvavo edukaciniame žaidime ,,Jaunieji žvalgai” Kauno IX forto rūsiuose. Gidė įdomiai vedė ekskursiją ir žaidimą. Taip pat buvo priminta visa Kauno IX forto istorija. Moksleiviai susipažino su dar viena Kauno istorine vieta ir smagiai pabendravo.
Anglų kalbos mokytoja metodininkė D. Barkauskienė ir istorijos mokytojas E. Ramanciuškas

Dalinamės akimirkomis


Labdaros akcija „Sveikuoliškų pyragų diena“

              Mūsų mokyklos bendruomenė šiais metais prisijungė prie TV 3 iniciatyvos, lapkričio 6-ąją paminėti Pyragų dieną. Nuo pat ryto mokykla pakvipo pyragais. Suneštus pyragus gražiai paserviravo ir paruošė kvapnių arbatų technologijų mokytoja Asta Čibirienė. Pertraukų metu visa bendruomenė vaišinosi pyragais ir aukojo ‚Išsipildymo akcijai‘. Visi paragavo įvairių skonių pyragų ir smagiai pabendravo. Suaukotas lėšas pervedėme į „Išsipildymo akcijos“ sąskaitą. Nuoširdžiai dėkojame visiems: mokiniams, tėveliams, mokytojams už Jūsų gerumą. Juk Pyragų dienos tikslas – dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones.

Dalinamės akimirkomis


Pilietinė akcija „Aplankyk savanorio kapą“

                 Tradicija tapo, kad mūsų mokyklos mokiniai prieš lapkričio pirmąją aplanko Senosiose žydų kapinėse esančius savanorių kapus. Paskutinę dieną prieš mokinių atostogas istorijos mokytojas Evaldas Ramanciuškas ir aštuntos klasės mokiniai sutvarkė savanorių kapus ir pagerbė jų atminimą uždegdami žvakutes.

Dalinamės akimirkomis


Lapų tyrinėjimas

              ''Drugelių'' gr. ugdytiniai tyrinėjo rudeninius lapus.Ieško skirtumų, panašumų, tyrinėja lapų įvairovę ir žavisi rudeninėmis spalvomis.

Dalinamės akimirkomis


 

Medžiai rudenį

             Sako- mes labai maži, taip, bet kaip mes mokame ir išmoksime dar... „Saulučių” grupės ugdytiniai gamtine medžiaga lavina smulkiąją motoriką. Per pažintinę ir meninę kompetencijas, „atranda” rudenį. „Kartu mes galime daugiau”.

Dalinamės akimirkomis


 Parodėlė ''Rudenėlis''

            Auksaspalvis rudenėlis jau įsibėgėjo, todėl mes skubame džiaugtis ne tik kiekvienu saulės spindulėliu, bet ir mūsų ugdytinių parodėle. Negalime atsistebėti vaikučių ir jų tėvelių kūrybingumu. Dar kartą didelis AČIŪ!

Dalinamės akimirkomis


Pleneras ''Aš saugus , nes žinau''

           Pleneras ''Aš saugus , nes žinau''. Dalyvavo ''Drugelių' gr. ir ''Saulučių' gr. ugdytiniai.Piešė gatves, kelio ženklus, važinėjo savo sukurtomis iš antrinių žaliavų mašinėlėmis.

Dalinamės akimirkomis


Paroda '' Svajonių mašina ir kelio ženklai''

         Ugdytiniai su tėveliai gamino iš antrinių žaliavų transporto priemones ir kelio ženklus.

Dalinamės akimirkomis


 

Edukacinė pamokėlė

Istorijos muziejaus edukacinė pamokėlė, kurią laimėjo darželio '' Drudelių'' gr. ugdytinė- Smiltė piešinių konkurse. 

Dalinamės akimirkomis


„Kaip saugiai pereiti gatvę"

                 Spalio 22 dieną ''Drugelių'' gr. ugdytiniai  bei 1a ir 2a klasių mokiniai buvo mokomi saugiai pereiti gatvę pėsčiųjų perėjoje. Policijos bičiulis Amsis, ne tik stebėjo ir vertino vaikų saugų elgesį gatvėje, bet ir tikrino ar nešiojami atšvaitai. Dabar mokiniai žino, kaip svarbu laikytis saugaus eismo taisyklių. Vaikai suprato, kad prie gatvės turi būti drausmingi ir atidūs.

Dalinamės akimirkomis


Tarpmokyklinės kvadrato varžybos

                  Spalio 18 dieną 3 – 4 klasių mokiniai dalyvavo Kauno miesto tarpmokyklinėse I – ojo etapo kvadrato varžybose. Mūsų mokykla nugalėjo Kauno Vyturio gimnazijos komandą ir pateko į II – ąjį etapą.

Dalinamės akimirkomis


"Matematikos ekspertas"    

                  4a ir 4b klasės mokiniai aktyviai dirba mūsų mokyklos planšečių klasėje. Joje įveikia ne tik EMA pratybų užduotis, bet ir dalyvauja konkurse "Matematikos ekspertas".

Dalinamės akimirkomis


Išvyka į Vaikų literatūros muziejų

                 Spalio 18 dieną auksiniais rudens lapais nuklotais šaligatviais mes, 3 – 4 klasės mokiniai, skubėjome į Vaikų literatūros muziejų. Čia vyko susitikimas su rašytoja Rebeka Una. Vaikams ji geriausiai žinoma kaip knygų „Aš esu Tomas, seklys“, „Labas, aš Tadas“, „Pijus ir Nikolas“, „Barbora ir pelkių senelis“ autorė. Laikas, praleistas su rašytoja, buvo puikus. Mes bendravome, kartu vaidinome, sportavome, mokėmės magijos. Po susitikimo grįžome į mokyklą pilni gerų įspūdžių.

Mokyklos bibliotekininkės

Dalinamės akimirkomis


Kelionė į Druskininkus

                Š.m. spalio 9 dieną mūsų mokyklos 5 ir 6 klasių mokiniai kartu su auklėtojais Aušra Narbutiene ir Broniu Kazlovskiu ir tikybos mokytoju Giedriu Miežansku aplankė Druskininkus. Pakeliui į Druskininkus, pirmiausiai užkopėme į Punios piliakalnį, nuo kurio atsivėrė graži Nemuno slėnio ir garsiojo Punios šilo panorama. Po to mus svetingai sutiko miško muziejaus „Girios aidas“ edukatorė. Muziejaus salėse mokiniai išvydo meninius medžio darbus, ekspozicijose – miško gyvūnų gyvenimą. Galiausiai, pasiekę Druskininkų centrą, keliavome į apžvalginę ekskursiją po miestą. Sužinojome kaip ir kodėl ištryško mineraliniai šaltiniai, pasigrožėsime „šokančio“ fontano pasirodymu, įvairaus pobūdžio skulptūromis. Ir pabaigai mūsų laukė smagiausia dalis – 3 valandų maudynės Druskininkų vandens parke. Grįžome pavargę, bet kupini įspūdžių.


5 klasės auklėtoja Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


 

Penktokų išvyka į ,,Tyrėjų nakties 2018’’ renginį

                  Š. m. rugsėjo 28 d. mūsų mokyklos 5 klasės mokiniai, lydimi auklėtojos Aušros Narbutienės ir chemijos mokytojos Marytės Ališaukienės, vyko į KTU „Tyrėjų nakties 2018“ kūrybines inžinerijos dirbtuves „Padėk energijai augti”.
Lekt. dr. Donata Putnaitė moksleiviams pristatė atsinaujinančiosios energetikos galimybes ir visus entuziastus pakvietė į kūrybines inžinerijos dirbtuves. Dirbtuvių metu moksleiviai turėjo galimybę daugiau sužinosi apie vėjo energetiką ir pasigaminsi savąją vėjo elektrinę. Pakeliui į mokyklą, penktokai susipažino su cheminiais eksperimentais, drąsiai juose dalyvavo ir pasijautė tikrais mokslininkais.

5 klasės auklėtoja Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


 

 

Išvyka į Vilnių

              7 ir 8a klasių mokiniai, lydimi klasių vadovių D. Barkauskienės ir R. Naginytės bei mokytojo E. Ramanciuško vyko į Vilnių. Viena grupė aplankė Signatarų Namus, kur matė Nepriklausomybės Aktą bei išklausė gido vedamą edukacinę apžvalginę ekskursiją. Kita grupė išbandė Iliuzijų muziejaus eksponatus, kur viską paaiškino muziejaus gidai.
             Mokiniai aplankė TV bokštą, kėlėsi bokšto viršų, ,,Paukščių Taką”. Vilniaus vaizdai iš paukščio skrydžio sužavėjo visus. Pasivaikščiojome Vilniaus senamiesčio bei centro gatvėmis. Kelionėje visi maloniai ir smagiai pabendravome, kas išvykoje yra labai svarbu.
Anglų kalbos mokytoja metodininkė
D. Barkauskienė

Dalinamės akimirkomis


Užsiėmimas „Mūsų švarios rankos“

                2018 m. spalio 12 dieną visuomenės sveikatos priežiūros specialistė su 4 a ir 4 b klasių mokiniais prisiminė rankų švaros svarbą, ypač artėjant šaltajam metų laikui, kai ergamumas užkrečiamomis ligomis padidėja. Visiems ketvirtokams buvo išdalintos Kauno miesto savivaldybės isuomenės sveikatos biuro sukurtos užduočių knygelės „Sveikas mokyklinukas“. Ketvirtokai noriai sprendė su užsiėmimo tematika susijusias užduotis: eiliškumo tvarka žymėjo rankų plovimo schemą, skaičiavo pasislėpusius mikrobus ir bakterijas bei atliko eksperimentą su „bakterijų milteliais“. Eksperimentas patvirtino, kad bakterijos yra mūsų akimis nematomos, neužtenka rankas nusivalyti (juk rankos gali atrodyti visai švarios), tačiau tik rankų plovimas su vandeniu ir muilu bakterijas pašalina. Šio užsiėmimo tikslas atkreipti dėmesį į rankų higienos svarbą, plauti jas ne tik tam, kad būtų švarios, bet ir apsaugoti save ir aplinkinius nuo užkrečiamųjų ligų.

Dalinamės akimirkomis


Gabumų ugdymo akademijos „Smalsutis“ atidarymas

                 Spalio 12 dieną mūsų mokykloje vyko Gabumų ugdymo akademijos „Smalsutis“ atidarymas.

1 – 4 klasių mokiniams buvo įteiktos užduočių knygelės.

Dalinamės akimirkomis


Tarpklasinės kvadrato varžybos

            Spalio 11 dieną mokykloje įvyko tarpklasinės kvadrato varžybos. Varžybose dalyvavo 3a, 4a ir 4b klasių mokiniai. Sveikiname 4a klasės mokinius, laimėjusius pereinamąją taurę. Pramankštą pravedė ir teisėjavo bei taurę įteikė mokytojas Bronius Kazlovskis.

Dalinamės akimirkomis


Mokytojų diena

                 Spalio 5 dieną mokykloje buvo malonus šurmuliukas. Pertraukų metų skambėjo muzika, mokiniai sveikino mokytojus, visų nuotaika buvo pakili. Po pamokų aštuntokai pakvietė mokytojus, darželio auklėtojas į 109 kabinetą pamoką – pasveikinimą. Buvo deklamuojamos eilės, skambėjo dainos, šokiai ir nuoširdi padėka mokytojams už jų kantrybę ir nuoširdų bendradarbiavimą.

Dalinamės akimirkomis


Išvyka į Vilnių

              Spalio 4 dieną 4a ir 4b klasės mokiniai kartu su mokytojomis Daiva Raustyte ir Daiva Ragauskiene dalyvavo edukacinėje išvykoje į Vilnių ir aplankė Lietuvos Respublikos Seimą.

Dalinamės akimirkomis


„Nelauk-paskiepyk!“

             Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras tėveliams primena, kad labai svarbu skiepyti savo vaikus.
Skelbiame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. rugpjūčio 29 d. įsakymu Nr. V-955 patvirtintą vaikų ir paauglių profilaktinių skiepijimų kalendorių, kuris įsigaliojo nuo š. m. rugsėjo 1 d.
            Pasak Užkrečiamų ligų ir AIDS centro, vakcina yra laikoma saugiausia ir patikimiausia apsauga nuo gyvybei pavojingų užkrečiamųjų ligų (infekcijų). Taip apsaugomas ne tik kiekvienas žmogus, tačiau ir sukuriama saugi aplinka visuomenei.

Kviečiame paskaityti!


BEACTIVE – Europos sporto savaitė

                  Mūsų mokyklos mokiniai kartu su treneriu Broniumi Kazlovskiu aktyviai dalyvavo Europos sporto savaitėje. Buvo organizuotos kvadrato varžybos. Žaidė septintų ir aštuntų klasių mokinių komandos bei ketvirtokų ir penktos klasių rinktinė žaidė prieš šeštokus ir laimėjo kvadrato varžybas. Smagu, kad mokiniai aktyviai sportuoja ir siekia aukštesnių rezultatų.

Dalinamės akimirkomis


LSU rudens kroso pirmenybės

                 Rugsėjo 28 d. 4 – 8 klasių mokiniai aktyviai dalyvavo atvirose LSU rudens kroso pirmenybėse. Kūno kultūros mokytojai Bronius Kazlovskis ir Kęstutis Aleksandravičius subūrė pageidaujančių dalyvauti varžybose mokinių komandą. Nugalėtojais ir prizininkais tapo šie mokiniai: pirmąją vietą iškovojo Olimpija Svirskaitė ir Andrius Raišutis 5 klasės mokiniai; antrąją vietą iškovojo Agota Kunigėlytė 4 b klasės mokinė, Emilija Vasiliauskaitė ir Dominykas Platužas 5a klasės mokiniai, Vytautė Kuprevičiūtė 7 a klasės mokinė, Nedas Atkočaitis 8 b klasės mokinys; trečiąją vietą užėmė Rugilė Tatariūnaitė 6a klasės mokinė, Adomas Mažonas 7 a klasės mokinys ir Joris Tarnauskas 8 b klasės mokinys. Sveikiname nugalėtojus ir jų trenerius.

Dalinamės akimirkomis


 Europos  kalbų  diena Rugsėjo 26d. 

                Tradiciškai mūsų mokykloje vyko Europos Kalbų Dienos renginiai. Pasirinkta tema buvo skirta Lietuvos šimtmečiui, nes Lietuva taip pat yra Europos šalis. Visų humanitarinės grupės mokytojų moksleiviai parengė projektinius darbus ir pristatė juos. Įdomu buvo sužinoti naujų faktų bei išklausyti įdomiai atliktų pristatymų. Tradiciškai moksleivių darbai buvo atlikti ir pristatomi įvairiomis kalbomis, kurių jie mokosi mokykloje.
                Mokytoja N.Sarpaliūtė vadovavo ,,Kalbos inspektorių” projektui. Mokytojos D.Miliukevičienės, S.Dulinskienės, D.Barkauskienės mokiniai parengė projektinius darbus ir juos pristatė. Mokytojas E.Ramanciuškas organizavo protų mūšius istorijos pamokose. Taip pat mokiniai
paruošė trumpus pasirodymus. Visi pasidžiaugė bendravimu įvairiomis Europos kalbomis.

Humanitarinių mokslų grupės pirmininkė D.Barkauskienė


Pamokėlė „Sveikas maistas-sveikas aš“

                 Kadangi rudenėlis gausaus derliaus metas, darželyje nusprendėme pakalbėti apie sveiką maistą. Rugsėjo 25 d. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Eidukaitytė parodė mažiesiems tris plakatus, kuriuose pavaizduoti produktai labiausiai tinkantys pusryčiams, pietums ir vakarienei. Vaikai drąsiai vardijo produktus, išsakė savo mėgstamiausius patiekalus. Po aptarimo Aušra pristatė kelias užduotėles. Pirmame užduoties lape pavaizduoti 3 vaikai, vienas jų buvo be įrankių, kiti laikantys rankoje šaukštą, šakutę. Mūsų užduotis pažymėti kokie produktai valgomi rankomis, šakute arba šaukštu. Kita užduotėlė buvo išsirinkti vieną patį mėgstamiausią piešiniuose pavaizduotą produktą/patiekalą ir užduoties pabaigoje suskaičiuosime kokie patiekalai populiariausi. Kad laukimas atlikti šias užduotis neprailgtų su auklėtoja Ilma , vaikai lėkštutėse piešė ir spalvino savo mėgstamą sveiką maistą. Vėliau vyko aptarimas, pasidžiaugėme, kad puikiai žinome, jog obuolį valgome ranka, sriubą šaukštu, o mėsytę šakute! ☺ Na, o daugiausiai vaikų pažymėjo sąraše, kad mėgsta žuvytę, kriaušes ir mėsytę ☺

Dalinamės akimirkomis


Rudens sporto šventė

              Rugsėjo 19 dieną mokyklos aikštyne buvo organizuota Rudens sporto šventė 5 – 8 klasių mokiniams. Renginio pradžioje visi dalyviai padarė apšildančią mankštą. Nuotaikingai pajudėję, pradėjome atskirų rungčių varžytuves. Mokiniai entuziastingai dalyvavo visose rungtyse. Atgauti jėgas padėjo sveikuoliška košė. Klasių atstovams buvo įteiktos padėkos, o pereinamosios taurės atiteko nugalėtojams – 6 klasės ir 8 a klasės mokiniams.
Dėkojame kūno kultūros mokytojams ir klasių auklėtojams už puikiai organizuotą sporto šventę. Buvo smagu rungtyniauti ir sveikai praleisti laiką.

Dalinamės akimirkomis


 Mokslo ir žinių šventė

                 Rugsėjo trečiąją visi mokinukai, o mažesnieji kartu su tėveliais vėl sugužėjo į mokyklą. Mokslo ir žinių šventę pradėjome Lietuvos himnu. Visus susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė Danguolė Deobald. Kantrybės ir atsakomybės naujais mokslo metais palinkėjo Šv. Antano bažnyčios kunigas Vincentas. Pirmokėliams policijos atstovė padovanojo atšvaitus, kad visada būtų matomi ir saugūs. Nuotaikingai susirinkusius pasveikino dvi Pepės Ilgakojinės ir padovanojo smagius muzikinius kūrinius. Skambutis ir vėl visus pakvietė į Žinių šalį.


 Dėl 2018 - 2019 mokslo metų pradžios

Plačiau


 Aštuntokų išleistuvės

                 Birželio 19 dieną mokykloje įvyko Pagrindinio ugdymo I dalies baigimo pažymėjimų įteikimas. Skambant iškilmingai muzikai į salę buvo įnešti pažymėjimai ir prasidėjo šventė. Greitai prabėgo aštuoni metai, o šiandien jau išlydime aštuntokus į tolimesnį mokslo ir žinių kelią.
Visus susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė Dalia Valintėlienė. Sveikino ir linkėjo sėkmės klasių auklėtojos. Tėvelių vardu kalbėjo Gabija Medekšienė ir Rasa Venciuvienė.
                Skambėjo dainos, džiaugiamės aštuntokų pasirodymais. Po iškilmingos dalies visi aštuntokai ir mokytojai nusifotografavo. Paskui Visiems linkime sėkmės ir gražios vasaros.

Dalinamės akimirkomis


Gabių mokinių pagerbimo šventė

               Birželio 12 dieną mokykloje įvyko 5 – 8 klasių gabių mokinių ir mokytojų pagerbimo šventė.
Padėkomis ir dovanėlėmis buvo apdovanoti dvidešimt trys mokiniai, už labai gerą mokymąsi ir mokyklos garsinimą mieste bei respublikoje.
               Už ypatingai gerą mokymąsi, aktyvią veiklą ir mokyklos garsinimą mieste bei respublikoje diplomais ir atminimo dovanomis buvo apdovanoti: Arminas Kildišis 5 klasės mokinys, Marija Trimailovaitė 7 a klasės mokinė, Saulė Čibiraitė 8 a klasės mokinė, Agnė Rimkevičiūtė 8 b klasės mokinė. Pagerbti buvo ikimokyklinio ugdymo pedagogai, dalykų mokytojai ir pagalbos mokiniui specialistai. Padėkas ir dovanėles įteikė mokyklos direktorė Dalia Valintėlienė. Mokiniai sveikino nominantus ir dovanojo gėles. Šventės metu dainavo Vokalinis ansamblis (vadovė R.Kijauskienė), fleita grojo 2 klasės mokinė Miglė, pianinu skambino 8 a klasės mokinė Jekaterina, solo dainavo 6 klasės mokinė Miglė. Dėkojame visiems ir linkime, kad šventė pasiliktų Jūsų širdyse.

Dalinamės akimirkomis


6 ir 7a klasių išvyka į Rygą

                  Birželio 7 dieną mūsų mokyklos 6 ir 7a klasių mokiniai, lydimi klasių auklėtojų D.Barkauskienės ir R.Naginytės bei mokytojų L.Krasauskienės ir D.Miliukevičienės, vyko į Latviją.
                 Aplankėme nuostabią Rundalės pilį, kur turėjome edukacinę ekskursiją po rūmus ir sodą. Taip pat vykome į Rygos zoologijos muziejų. Įvairios gyvūnijos pasaulyje pasisvečiavę, vykome į Rygos senamiestį. Trumpa apžvalginė ekskursija po Rygos senamiestį leidžia suprasti senojo Rygos miesto svarbą. Sustojame ir prie ženklo, kur stovėjo Baltijos kelio dalyviai.
Vėlai vakare, sužinoję daugiau apie Latviją, grįžtame namo. Svarbiausia - draugiškumas ir bendravimas. Tai labai svarbu išvykose.

Dalinamės akimirkomis


Kelionė į Latviją

                      Š.m. birželio 7-8 dienomis mūsų mokyklos 5, 8 a ir 8 b klasių mokiniai kartu su auklėtojais Broniu Kazlovskiu, Irena Aleknavičiene ir Aušra Narbutiene aplankė kaimyninę šalį Latviją. Atvykę į Liepojos šiaurinėje dalyje esantį karinį uostą, mokiniai dalyvavo realybės šou programoje „UŽ GROTŲ”. Po įsimintinos programos, mūsų laukė Jūrkalnė, viena vaizdingiausių jūros pakrančių Latvijoje su 20 m aukščio skardžiu. Toliau vykome į žinių ir technologijų muziejų Ventspilyje – Kuržemės DEMOCENTRĄ. Čia mokiniai dalyvavo automobilių lenktynėse, sprendė tangramų paslaptis, minties galia pasistengė išgelbėti pasaulį, ,,pakėlė“ CO(2) taršą, o taip pat gavo teigiamų emocijų visai dienai. Vakare pasivaikščiojome po Ventspilį ir pasigrožėjome jūra. Kitą dieną mokinių laukė smagus pasiplaukiojimas turistiniu laivu Ventos upe. Tai buvo puiki galimybė apžvelgti Ventspilio miestą ir uostą. Važiuodami namų link, sustojome Riežupėje ir aplankėme egzotiškus smėlio urvus. Mokiniai juos apžiūrėjo vaikščiodami 450 m ilgio tuneliu su žvakėmis.
Kaimyninė šalis Latvija svetingai mus priėmė, mokiniai grįžo su geriausiais įspūdžiais.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


1 – 4 klasių gabių mokinių pagerbimo šventė „Pasidžiaukime kartu“

                   Gegužės 30 dieną mokykloje įvyko 1 – 4 klasių gabių mokinių ir mokytojų pagerbimo šventė kartu su mokinių tėveliais „Pasidžiaukime kartu“.
                  Padėkomis ir dovanėlėmis buvo apdovanoti dvidešimt penki mokiniai, už labai gerą mokymąsi ir mokyklos garsinimą mieste bei respublikoje.
                  Už ypatingai gerą mokymąsi, aktyvią veiklą ir mokyklos garsinimą mieste bei respublikoje diplomais ir atminimo dovanomis buvo apdovanoti: Rapolas Solovjovas 2 klasės mokiniai, Rusnė Būdvydytė 3 a klasės mokinė, Agota Kunigėlytė 3 b klasės mokinė, Audrius Raišutis 4 klasės mokinys. Pagerbtos buvo pradinių klasių ir dalykų mokytojos. Padėkas ir dovanėles įteikė mokyklos direktorė Dalia Valintėlienė. Mokiniai sveikino nominantus ir dovanojo gėles. Šventės metu dainavo Vokalinis ansamblis (vadovė R.Kijauskienė), Jaunučių choras (vadovė A.Žygienė), Pop šokių grupė (vadovė M.Veržikauskaitė). Dėkojame visiems ir tikimės, kad šventė pasiliks Jūsų širdyse.


Integruotos matematikos pamokos

                     Š. m. birželio 6 dieną mūsų mokyklos 7 a, 7 b, 8 a ir 8 b klasių mokiniai kartu su matematikos mokytojomis Ramūne Naginyte ir Aušra Narbutiene dalyvavo integruotose matematikos pamokose „Pitagoro teorema“ ir ,,Kritografija – skaičiai saugo paslaptį“. Pamokos vyko Kauno tvirtovės VII forte. Edukacinės programos metu septintokai susipažino su senovės filosofu ir matematiku Pitagoru bei narpliojo jo vardu pavadintos teoremos vingrybes. Mokiniai išbandė senovinę dėlionę – tangramą, kurios dėka patys galėjo įrodyti Pitagoro teoremą. Aštuntokai programos metu išgirdo kriptografijos mokslo atsiradimo istoriją, susipažino su pirmuoju šifruotoju istorijoje – Juliju Cezariu – ir jo išrastu „Cezario šifru“, išmoko užšifruoti savo slaptas žinutes. Programos pabaigoje mokinių laukė išbandymas – orientacinis žaidimas, kurio metu dalyviai turėjo panaudoti įgytas žinias ir įgūdžius, padėsiančius sėkmingai atlikti patikėtą misiją.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


Tarptautinė vaikų gynimo diena ir „Kauno vaikai šypsosi“ dalyvių apdovanojimai!

                Birželio 1 dieną „Drugeliai“ ir „Saulutės“ žaismingai paminėjo Tarptautinę vaikų gynimo dieną ir džiugiai uždarė nuo rugsėjo mėnesio startavusią programą „Kauno vaikai šypsosi“!
              Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, įteikė programos dalyviams aukščiausio laipsnio dantukų priežiūros diplomus už kasdienį ir sąžiningą dantukų valymą darželyje.
             Auklėtojos taip pat buvo apdovanotos padėkomis už įsitraukimą į programos įgyvendinimą.
Visi vaikai - ir maži, ir didesni drąsiai pažadėjo dažniau ir plačiau šypsotis, valyti dantukus kas dieną bei valgyti daug vaisių, uogų ir daržovių.
            Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė parodė vaikams nuotraukas, kuriose pavaizduota iš daugiau nei 12 000 panaudotų šepetėlių sudėliota „Kauno vaikai šypsosi“ simboliu tapusi šypsena su užrašu! Taip vaikai pamatė kur nukeliavo jų panaudoti dantų šepetėliai.
            Po apdovanojimų gražios muzikos ir geros nuotaikos įkvėpti vaikai piešė spalvotomis kreidelėmis savo svajones, žaidė su burbulais - lauke skambėjo linksmas vaikų juokas.


Dalinamės smagiomis akimirkomis


Edukacinis užsiėmimas „Judėti sveika“

                    Gegužės 25 dieną „Drugelių“ grupėje vyko pamokėlė fizinio aktyvumo tema. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė parodė kitokią piramidę. Tai buvo ne sveiko maisto piramidė, kurią žino visi, bet fizinio aktyvumo piramidė. Ji pataria, kiek ir kaip derėtų judėti. Fizinio aktyvumo piramidė atskleidžia, kad vaiko fizinio aktyvumo pagrindą turėtų sudaryti kasdieninis judėjimas – ėjimas, lipimas laiptais ir t.t. Mažiausiai laiko turi užimti televizoriaus žiūrėjimas ar įvairi veikla su kompiuteriu. Aptarus piramidę, specialistė parodė vaikams kokių gali būti sporto rūšių ar fizinių veiklų: nespalvotuose paveikslėliuose pavaizduoti kriketą, futbolą, šokius ir kitą judrią veiklą atliekantys vaikai, kuriuos vaikai noriai nuspalvino. Atlikus užduotis veikla persikėlė į lauką. Prie darželio grupės noriai prisijungė ir „Saulutės“. Lauke vaikai ir auklėtojos žaidė judrius žaidimus: iškritus skaičiaus ir judesio kubeliams mažieji sportininkai turėjo atlikti pritūpimus, šokinėti, straksėti ir t. t. Visus vienijo gera nuotaika ir sportinis nusiteikimas!

Dalinamės akimirkomis


,,ŠIMTMEČIO MATEMATIKA“

                  2018 m. gegužės 22 d. Kauno Saulės gimnazijoje vyko Kauno miesto mokinių matematikos olimpiadų, konkursų nugalėtojų ir juos rengusių mokytojų apdovanojimo šventė. Už gerą pasiruošimą Kauno miesto matematikos kūrybinių darbų konkursui ir pasiektus rezultatus apdovanota mūsų mokyklos 8 a klasės mokinė Jekaterina Orlova, užėmusi III vietą su matematikos kūrybiniu darbu „Pitagoro medžiai“. Mokinę konkursui ruošė matematikos vyresnioji mokytoja Aušra Narbutienė.

Dalinamės akimirkomis


 

„Lėkščiasvydžio” varžybos

                   Gegužės 9 dieną mūsų mokykloje įvyko Kauno miesto aštuntų ir jaunesnių klasių „Lėkščiasvydžio“ varžybos, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Varžybose dalyvavo Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos, „Vyturio“ gimnazijos ir mūsų mokyklos mokinių komandos. Visus dalyvius pasveikino mokyklos direktorė ir palinkėjo garbingos kovos ir taiklios rankos. Varžybos buvo įtemptos ir nugalėtojus skyrė tik vienas taškas. Garbingą ketvirtą vietą iškovojo mūsų mokyklos 7 a klasės komanda. Trečiąją vietą laimėjo „Vyturio“ gimnazijos mokinių komanda, trenerė Dalia Ziberkaitė. Antrosios vietos nugalėtojais tapo mūsų mokyklos 8 b klasės mokinių komanda, o čempionų komanda – Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos mokiniai, treneris Robertas Mežvinskas. Visoms komandoms ir mokytojams buvo įteiktos padėkos, o prizininkams - taurės ir medaliai. Varžybas organizavo kūno kultūros mokytojas Bronius Kazlovskis. Dėkojame visiems dalyviams ir organizatoriams už geras emocijas .

Dalinamės akimirkomis


Infografika „Sveikatai palanki vaiko mityba“

                Gerb. Tėveliai, norime pasidalinti pirmąja Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sukurta infografika apie vaikų sveikatai palankią mitybą ir rekomendacijas tėvams. Peržiūrėti.

Pagarbiai,
Aušra Eidukaitytė
visuomenės sveikatos priežiūros specialistė


 

Kauno Jono Žemaičio-Vytauto mokykla konkurso „Mes – šefai“ nugalėtoja!

                   Mūsų mokykla dalyvavo Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamame konkurse „Mes – šefai“. Jo metu 7-8 klasių mokinių komanda paruošė sveikatai palankius patiekalus: pusryčius, pietus ir vakarienę. Konkurso metu dėl geriausiųjų titulo kovojo 21 komanda iš Kauno miesto mokyklų. Nešališkai komisijai įvertinus pateiktus darbus iš 21 konkurse dalyvavusios komandos, aukščiausią sveiko maisto gaminimo klasę parodė LSMU gimnazijos 7c kl., Kauno Jono Žemaičio-Vytauto mokyklos-daugiafunkcio centro bei Kauno Antano Smetonos gimnazijos mokiniai.
Džiaugiamės nugalėję ir sulaukę paties nerealiausio virtuvės mitų griovėjo Alfo Ivanausk vizito! Šis apsilankymas – mokinių paskatinimas ir motyvavimas pasirinkti sveiką gyvenimo būdą, atkreipiant dėmesį ne tik į savo, bet ir artimųjų kasdienį mitybos racioną.

Dalinamės akimirkomis


Išvyka į renginį ,,Technorama 2018“

Š. m. balandžio 26 d. mūsų mokyklos 5-8 klasių mokiniai vyko į renginį ,,Technorama 2018“ KTU ,,Santakos“ slėnyje. Renginio metu mokiniai susipažino su jaunųjų mokslininkų ir studentų darbų paroda, kurioje buvo pristatomos pačios unikaliausios projekto idėjos. Renginiu siekiama populiarinti mokslinę veiklą ir skatinti didžiausių Baltijos regiono aukštųjų mokyklų studentus ir tyrėjus savo kompetencijas bei žinias pritaikyti versle, išmokti save pristatyti, taip pat ugdyti jaunųjų kūrėjų kritinio mąstymo bei verslumo įgūdžius. Mokiniai pamatė, kad turimas idėjas galima sėkmingai įgyvendinti, jas pritaikant moksle ir versle.


Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


Kauno vaikai šypsosi

                    Balandžio 20 dieną „Drugelių“ grupėje apsilankė dantukų gydytoja Neskauda, sužinojusi, kad šios grupės vaikai kiekvieną dieną valo dantukus. Į grupę atvyko ir dar vienas svečias - plačia šypsena pasipuošęs krokodilas Dinas. Jis parodė mažiesiems savo didelius ir sveikus dantukus, paprašė, kad kiekvienas vaikas jam juos išvalytų. Išvalę krokodilui dantis vaikai pasiklausė įdomios pasakos apie dantų šepetėlius, auklėtoja Beatričia parodė plakatus apie sveiką maistą ir burnos higieną. Ji priminė vaikams, kad dantų šepetėlius reikia keisti kas 3 mėnesius, valgyti daugiau daržovių ir vaisių.
                    Mažieji vaišinosi obuoliais, kad dantukai būtų sveiki, piešė dantukus, o pabaigoje krokodilas ir gydytoja atnešė vaikams naujus dantų šepetėlius!
                    Renginį organizavo auklėtojos Beatričia Vildžiūnienė, Ilma Šukienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Eidukaitytė.

Dalinamės akimirkomis


Gyvybės žalias medis

                Balandžio 13 d. du mūsų mokyklos 2 klasės mokiniai, lydimi logopedės Janinos Ivanauskaitės, dalyvavo kūrybinėje veikloje – popietėje „Gyvybės žalias medis“, kuri vyko Kauno Aleksandro Stulginskio mokykloje – daugiafunkciame centre.
                Popietė prasidėjo tautinių šokių būrelio, etnografinio būrelio, folkloro studijos pasirodymais. Praktinėje veikloje vaikai išbandė dailės terapiją, kurios metu mokėsi piešti fraktalas, kūrė koliažus „Ką kalba spalvos?“. „Gyvybės žalias medis“ buvo papuoštas dainomis, šokiais, vaikų kūrybiniais darbeliais bei puikia nuotaika. Kūrybinėje veikloje – popietėje buvo puoselėjamas mokinių tautiškumas, plėtojami meniniai gebėjimai, kūrybiškumas, taikant dailės terapiją, skatinama saviraiška.
               Popietėje atlikti kūrybiniai darbai bus eksponuojami Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmuose, Kauno Aleksandro Stulginskio mokykloje – daugiafunkciame centre. Dalyvavusiems 2 klasės mokiniams buvo išduoti padėkos raštai.

Dalinamės akimirkomis


 

Stop triukšmui mokykloje

                 Balandžio 17 diena Jono Žemaičio–Vytauto mokykloje buvo skirta paminėti artėjančią Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną. Pertraukų metu mokyklos koridoriuose, valgykloje ir kitose mokinių susibūrimo erdvėse buvo matuojamas triukšmo lygis pasitelkiant triukšmo matuoklį. Jis skirtas atkreipti mokinių dėmesį į visiems aktualią triukšmo problemą ir skatinti tylesnių ugdymo įstaigų aplinkos sukūrimą. Susidomėjusiesiems buvo pristatomas tuo metu erdvėje esantis triukšmo lygis, primenama, kad net nestiprus 60-70 dB triukšmas sukelia galvos skausmą, svaigimą, cypimą ausyse, nemigą, taip pat pablogėja atmintis, orientacija, dėmesys, sunku atlikti fizines ir protines užduotis, pablogėja reakcija į aplinką. Pradinių klasių mokiniams visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vedė pamokas triukšmo prevencijos tema, matavo klasėse esantį triukšmo lygį. Mokiniai išsiaiškino koks klasėje triukšmo lygis tylos ir susikaupimo metu, o kada sukeliamas didžiausias triukšmas. Minėdami šią dieną, kvietėme visus išgirsti tylą, suprasti, kad kiekvienas galime prisidėti prie triukšmo mažinimo aplinkoje, taip sumažindami jo įtaką ir poveikį mūsų ir kitų sveikatai.

Dalinamės akimirkomis


Vaikų Velykėlės - 2018

               2, 3 a ir 4 klasės mokiniai ir jų mokytojos D, Giržadienė, D. Ragauskienė ir L. Kavaliauskienė dalyvavo konkurse ,,Vaikų Velykėlės - 2018“, kuris puoselėja senas lietuviškas tradicijas, ugdo mokinių tautišką mąstyseną. Buvo pagamintas Didysis margutis ( 2 m aukščio ir 1 m pločio), kurio puošybos elementus, išsaugojant ir puoselėjant tautiškumą, gamino dalyvaujančių klasių mokiniai.
               Balandžio 9d. mokyklos kieme buvo suorganizuota ,"Vaikų Velykėlės - 2018" šventė, kurios metu mokiniai ne tik rideno margučius, bet ir rungtyniavo įvairiose rungtyse.

Dalinamės akimirkomis


Aš čia gyvenu

                   Darželio auklėtojų Beatričios Vildžiūnienės ir Ilmos Šukienės tikslas – pasitelkiant įvairias piešimo technikas išreikšti patriotiškumą, vaikų tautiškumą, vertybines nuostatas bei menines idėjas.
                   Sausio mėnesį grupės " Drugelių" ugdytiniai dalyvavo respublikiniame vaikų piešimo konkurse " Aš čia gyvenu“ už gražius piešinėlius ugdytinės gavo padėkas.

Dalinamės akimirkomis


  “Apglėbkime Žemę rankomis“

                  Lygiadienį, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas, kasmet minima pasaulinė Žemės diena.Išsaugoti tai, kas svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Tokie yra Pasaulinės Žemės dienos tikslai jau daugiau nei keturis dešimtmečius.
Kovo 19 – 23 dienomis, mūsų mokyklos fojė buvo pateikta informacinė medžiaga „Kovo 20-oji Žemės diena“, kurį paruošė 8b kl. mokiniai.
“Žemės dienai“ paminėti 8a ir 8b kl. mokiniai rašė biologijos mini projektus “Organizmai aplinkoje“.
Viktorinoje “ Šaltakraujai organizmai“ dalyvavo7a ir 7b klasių mokiniai .
                 Mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė kalbėjo su 5-6 kl. mokiniais apie vandens svarbą žmogui ir Žemei. Mokiniai buvo supažindinti su galimais pavojais, kurie gali ištikti, jei žmogaus organizme trūktų vandens. Vaikai atliko kūrybinę užduotį „Vandens lašeliai“. Tad nieko nelaukdami ėmėsi karpyti iš spalvoto popieriaus vandens lašelius ir juos kabinti ant stendo.
                Minint Pasaulinę Žemės dieną per gamtos ir žmogaus bei biologijos pamokas 5-8 klasių mokiniams biologijos mokytoja I.Titenienė rodė edukacinius filmus apie ekologines, globalines Žemės išlikimo problemas ir klausimus. Per pamokas mokiniai buvo skatinami pagalvoti apie planetos problemas ir kaip kiekvienas gali prisidėti prie jų sprendimo.

Raginame kiekvieną iš Jūsų konkrečiais darbais prisidėti prie gamtos aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. 

Biologijos mokytoja I.Titenienė


 

Pamokėlė „Mūsų jausmai ir emocijos“

                  Kovo 20 diena darželio, priešmokyklinio ugdymo grupėse ir 1 klasėse buvo kupina įspūdžių. Vaikai užduočių pagalba mokėsi atpažinti ir suprasti emocijas. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė pristatė vaikams kokios gali būti emocijos ir kaip gali atrodyti veidukas kai jis liūdnas, linksmas ar piktas. Vieno žaidimo metu reikėjo atskirti kur yra tikrų žmonių, o kur yra nupiešti veidukai, sudėlioti korteles taip, kad tiek pieštas, tiek tikro žmogaus veidukas būtų toks pat. Kitos užduoties metu vaikams buvo išdalinti minkšti „emocijų bičiuliai“, kurių išraiškos buvo įvairiausios: nuo labai linksmų iki susikrimtusių ir piktų. Aušra rodė korteles, o vaikai apžiūrėdami savo bičiulius ieškojo ar pas juos yra kortelėje pavaizduotas veidukas. Trečioji užduotis pareikalavo susikaupimo - vaikams buvo pristatyta kaip nupiešti savo fraktalą. Fraktalas - tai piešinys baltame popieriaus lape, kai vaikas užmerkęs akis piešia įvairias formas neatitraukęs rankos, o vėliau jas nuspalvina norimomis spalvomis. Vaikai, atmerkę akis ir pamatę savo kūrinius liko ir sužavėti, ir nustebę. Pamokėlės pabaigoje mokiniai paminėjo, kad jiems labiausiai patinka linksmi veidukai, patys mėgsta kuo dažniau šypsotis.

Dalinamės akimirkomis


 "Deklamuoju Lietuvai"

                Kovo 15 d. mokykloje vyko miesto 1-8 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas "Deklamuoju Lietuvai", skirtas Jono Žemaičio - Vytauto 109-osioms gimimo metinėms ir Lietuvos šimtmečiui paminėti. Konkurse dalyvavo 28 dalyviai iš įvairių ugdymo įstaigų. Dalyvius ir svečius pasveikino mokyklos direktorė, paskui kalbėjo Jono Žemaičio - Vytauto dukterėčia Aušra Vilkienė.
Prieš prasidedant konkursui, mūsų mokiniai ir mokytoja M.Ališauskienė išvyko į Karo muziejaus sodelį, pagerbti Joną Žemaitį - Vytautą. Buvo uždegtos žvakutės ir padėtos gėlės.
                Konkursas vyko sklandžiai, mokiniai skaitė daug patriotinių eilėraščių, kurie aukština Tėvynę ir garsina žmones, kurie kovojo už Laisvę. Visiems dalyviams buvo įteiktos padėkos, o laureatams įteikti diplomai ir dovanėlės.
1 – 4 klasių grupėje laureatais tapo Žemyna Šmitaitė – 3 kl. mokinė iš Tado Ivanausko progimnazijos ir Justė Mejaraitė – 1 kl. mokinė iš Žaliakalnio progimnazijos.
               Gerb. A.Vilkienės specialiu prizu buvo apdovanota Ūla Jarutytė - 2 kl. mokinė iš Milikonių progimnazijos.
5 – 6 klasių grupėje laureate tapo Dominyka Rogolskytė -6 kl. mokinė iš Veršvų gimnazijos Specialus prizas atiteko Mindaugui Simukaičiui – 6 kl. mokiniui iš Dainavos progimnazijos. 7 – 8 klasių grupėje laureate tapo Ugnė Stalerevičiūtė – 8 kl. mokinė iš Petrašiūnų progimnazijos.
               Specialiu prizu buvo apdovanota Ugnė Varnaitė – 8 kl. mokinė iš Simono Daukanto progimnazijos.
Konkursas praėjo, bet mes įsitikinome, kad mokiniai tikrai myli savo Tėvynę ir stengiasi ją papuošti gražiais darbais. Mylėkime ir didžiuokimės savo Tėvyne.

Dalinamės akimirkomis


Tarptautinis matematikos konkursas ,,Kengūra 2018”

                Š. m. kovo 15 dieną (tradiciškai trečiąjį kovo ketvirtadienį) vyko Tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra 2018“. Konkurse dalyvavo 62 mūsų mokyklos mokiniai. Visi mokiniai gavo padėkos raštus bei mėgiamą „kengūrišką“ pieštuką. Kiekvienam konkurso dalyviui buvo puiki galimybė pasitikrinti savo matematines žinias, gebėjimus ir juos patobulinti.
               1-4 klasių mokinius konkursui parengė pradinių klasių mokytojos D. Giržadienė, D. Ragauskienė, D. Raustytė, L. Kavaliauskienė, J. Čiupailienė ir D. Zbarauskienė. 5-8 klasių mokinius parengė matematikos mokytojos R. Naginytė ir A. Narbutienė.
Iki gegužės mėnesio pradžios visi su nekantrumu lauksime konkurso rezultatų.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


Nacionalinis ekonomikos egzaminas

                 Š. m. kovo 13 d. mūsų mokyklos 8 a ir 8 b klasių mokiniai dalyvavo Nacionaliniame ekonomikos egzamine ir varžėsi ekonomiškai raštingiausio moksleivio kategorijoje. Egzaminą sudarė 29 uždari ir 1 atviras klausimas. Egzamino klausimai apjungė svarbiausias ekonomikos temas: pagrindinius principus, asmeninius finansus, verslumą, ekonominę politiką, tarptautines rinkas. Klausimai kvietė mokinius labiau mąstyti, o ne prisiminti faktus ar apibrėžimus.
               Daugiausiai taškų surinko 8 b klasės mokiniai Kristupas Medekša (22 iš 30), Agnė Rimkevičiūtė (21 iš 30) ir Rytis Kisarauskas (21 iš 30). Džiaugiamės mūsų mokinių ekonominiu raštingumu ir aktyviu dalyvavimu egzamine.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė


Viktorina : „TAU AČIŪ, TĖVYNE,  UŽ KALBĄ“

                  Š. m. kovo 12 d. mūsų mokyklos 5-8 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje ,,Įdomūs klausimai apie Lietuvą ir gimtąją kalbą „TAU AČIŪ, TĖVYNE, UŽ KALBĄ“.
                 Viktorinoje rungėsi 4 komandos. Kiekvienos klasės atstovai iš anksto išsitraukė komandų pavadinimus ir pasiskirstė į Lietuvos regionų komandas: ,,Suvalkiją“, ,,Aukštaitiją“, ,,Dzūkiją“ ir ,,Žemaitiją“. Komandos pristatė savo pasirinktą Lietuvos regioną, pakvietė aplankyti žymias ir gražias vietas, papasakojo apie tam kraštui nusipelniusius žmones.
                 Antrajame viktorinos etape komandų laukė klausimai ir užduotys apie Lietuvą, jos istoriją ir gimtąją kalbą. Remdamiesi žiniomis, įgytomis per pamokas, darniai dirbdami komandose moksleiviai į klausimus atsakinėjo puikiai, nors kiekvienam atsakymui į klausimą buvo skirtos tik kelios minutės. Džiugu, kad tądien pralaimėjusiųjų nebuvo: visos keturios komandos užėmė prizines vietas:


1. Gudriausia komanda, už daugiausiai surinktų taškų, tapo „Žemaitijos“ komanda.
2. Draugiškiausia komanda, už gražų bendradarbiavimą komandoje viktorinos metu - „Dzūkijos“komanda.
3. Kūrybiškiausia komanda - „ Suvalkijos“ komanda.
4. Greičiausia komanda - už žaibiškai greitus atsakymus ir atliktas užduotis -„Aukštaitijos“ komanda.


„Žemaitijos“ komandos nariai buvo apdovanoti Sonya Hartnett „Nekviestas svečias“ knygomis, o visos kitos komandos - saldžiomis dovanėlėmis.
Bibliotekos vedėja

Dalinamės akimirkomis


Pilietinė akcija „Lietuvos valstybei – 100“

                Artėjant kovo 11 – ajai  kovo 9 dieną mokykloje įvyko pilietinė akcija „Lietuvos valstybei – 100“. Visi 1 – 8 klasių mokiniai per dailės ir technologijų pamokas gamino trispalves tulpes. Akcijos dieną visi susirinkome į salę, sustojome į simbolinį šimtą ir sugiedojom Lietuvos himną. Simbolinis šimtas pražydo trispalvėmis tulpėmis. Smagu švęsti Lietuvos gimtadienį.

Dalinamės akimirkomis


Protų mūšis- viktorina 

               Mūsų mokyklos 8 b klasės mokinių komanda su anglų kalbos mokytoja metodininke Daiva Barkauskiene dalyvavo aštuntų klasių viktorinoje- protų mūšyje Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijoje.
              Savo istorijos, geografijos ir muzikos žinias reikėjo pademonstruoti kitų mokyklų mokytojams ir mokiniams. Enrika Lukošiūtė, Kristupas Medekša ir Ignas Martinkevičius labai gerai atliko visas užduotis. Mokytoja ir mokiniai gavo padėkos raštą. Visuomet įdomu pamatyti kitus ir išbandyti savo jėgas.
D.Barkauskienė

Dalinamės akimirkomis


Konkursas KENGŪRA

                  Mūsų mokyklos mokiniai kaip ir kiekvienais metais aktyviai dalyvavo vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo organizuotame Kengūros konkurse. Mokiniai dalyvavo geografijos, istorijos, kalbų ir gamtos kengūroje. Ypač gausus būrys mokinių dalyvavo kalbų kengūroje. Dalyviai stengėsi kruopščiai atlikti užduotis ir surinkti kuo daugiau taškų. Tikimės, kad šiais metais bus daug nugalėtojų. Mokinius parengė ir skatino dalyvauti konkurse mokytojai: D.Miliukevičienė, D.Grėbliūnienė, J.Milkevičienė, D.Giržadienė, D.Ragauskienė, D.Raustytė, L.Kavaliauskienė, D.Barkauskienė, J.Paškevičienė, S.Dulinskienė, I.Titenienė.


Sveikatingumo viktorina

                Kiekvienais metais vasario mėnesį mokykloje vyksta  sveikos gyvensenos renginiai.  Tikslas – skatinti sveiką gyvenimo būdą, skleisti sveikatos priežiūros ir stiprinimo žinias.  Biologijos mokytoja Ingrida Titenienė 5-8 klasėse pravedė viktorinas “Vasaris –sveikatingumo  mėnuo“.  Mokiniai, aktyviai dalyvaudami viktorinoje,  pagilino žinias sveikatingumo temomis, mokėsi draugiškumo, bendradarbiavimo, atsakingumo už  savo sveikatą pagrindus.

Dalinamės akimirkomis


Pilietinė akcija

                Vasario 16 dieną mūsų mokyklos septintokai su mokytoja Ramūne Naginyte dalyvavo pilietinėje akcijoje „Uždek žvakutę ant savanorio kapo“. Kauno senosiose žydų kapinėse ant savanorių kapų buvo uždegtos žvakutės ir žuvusieji pagerbti tylos minute.


 

Renginys „Mes tikrai mylime Lietuvą“, skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti

                   Vasario 15 dieną mokykloje įvyko renginys „Mes tikrai mylime Lietuvą“, skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti. Skambant Maironio dainai „Lietuva brangi“ iškilmingai buvo įnešta vėliava. Renginio metu mokiniai deklamavo savo kūrybos eilėraščius apie Lietuvą, dainavo, šoko ir pasekė istorinę pasaką apie nepriklausomą Lietuvą. Renginio pabaigoje visi su širdelėmis sustojome į „gyvą vėliavą“. Džiaugiamės Lietuvos laisve ir šimtmečiu.

Dalinamės akimirkomis


Tarptautinė olimpiada Kings

              Jau ne pirmus metus mūsų mokiniai dalyvauja tarptautinėje olimpiadoje Kings, kurioje gali pasitikrinti matematikos ir anglų kalbos žinias. Džiugu, kad I-ajame etape mokytojos Jolantos Paškevičienės mokiniai parodė labai geras anglų kalbos žinias. Nemažai mokinių gavo antrojo ir trečiojo laipsnio diplomus, kiti dalyvavusieji- dalyvio sertifikatus.
2 vietos diplomai- 2 klasės mokiniui Rapolui Solovjovui, 5 klasės mokiniams Ernestui Launikoniui ir Lukai Vilkauskaitei, 6 klasės mokiniams Silvijui Kliucevič ir Eimantui Kutkai.
3 vietos diplomai – 4 klasės mokiniams Audriui Raišučiui, Kęstučiui Višinskui, 5 klasės mokiniui Pauliui Damaševičiui, 7b klasės mokiniui Gyčiui Škadauskui.
              Puikiai sekėsi ir matematikos olimpiadoje. Mūsų mokyklos 3 a klsės mokinė Rusnė Būdvytytė buvo apdovanota pirmojo lygmens diplomu, antrojo lygmens diplomais apdovanoti antros klasės mokinys Rapolas Solovjovas, trečios klasės mokiniai Ieva Puidokaitė ir Nemunas Širvinskas.Trečiojo lygmens diplomu apdovanota Trečios a klasės mokinė Paula Kiseliovaitė.
Aktyviems ir gabiems mūsų mokyklos mokiniams linkime sėkmės ir II-ajame etape.

Matematikos diplomai

Anglų kalbos diplomai


VMI pamokos mokiniams apie mokesčius 

                Š. m. vasario 5 ir 8 dienomis mūsų mokykloje svečiavosi VMI projekto ,,Aplankyti 100 Lietuvos mokyklų“ vyriausioji specialistė Aistė Radzevičiūtė. Šiuo projektu siekiama skatinti vaikų ir jaunuolių sąmoningumą, auginant brandžią bei pozityvią visuomenę. Pamokų metu penktokai ir šeštokai turėjo galimybę susipažinti su mokesčių istorija, aktualijomis, mokesčių svarba visuomenei bei valstybei. Mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijose, išreikšdami savo nuomonę. Reikia pripažinti, kad tik sąžiningai mokėdami mokesčius prisidedame prie savo ir valstybės ateities kūrimo.
Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


 

Mokomosios mokinių bendrovės ECBooks išleistos knygelės ,,Gamtininkas" pristatymas

                  Š. m. vasario 7 d. mūsų mokyklos pradinių klasių mokinius aplankė Kauno Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos MMB ECBooks įkūrėjas, dvyliktokas Rupertas Čėsna. Gimnazistas dalijosi savo asmenine patirtimi, kaip galima išvystyti verslo idėją ir ją įgyvendinti. Pasirodo, jau gimnazijos klasėse mokantis pagal Junior Achievement Ekonomikos ir verslo programą, galima įkurti Mokomąją mokinių bendrovę ir sukurti produktą. Gimnazistas pristatė MMB ECBooks išleistą knygelę ,,Gamtininkas”, skirtą karjeros planavimui pradinių klasių mokiniams. Pristatytas leidinys visiems labai patiko, o jame esančios užduotėlės sužadino smalsumą. Pradinukai nuoširdžiai aptarinėjo knygelę, užduodami klausimus ir aktyviai diskutavo apie savo pomėgius bei ateities profesijas.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


 

Darželio ugdytinių piešinių konkursas "Mano žiema"

             Darželio auklėtojų Beatričios Vildžiūnienės ir Ilmos Šukienės tikslas- ugdyti smalsius, žingeidžius bei aktyvius vaikučius
Sausio mėnesį grupės „Saulutės” ugdytiniai dalyvavo žurnaliuko „Vakaro žvaigždė“ organizuotame piešinių konkurse „ Mano žiema“.
Už gražius darbelius vaikučiai buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanėlėmis- žurnaliukais “Vakaro žvaigždelė”.

Dalinamės akimirkomis


Matematikos olimpiados I etapas

                 ,,Matematika – tai proto gimnastika”… Gal todėl patys darbščiausi ir gabiausi mūsų mokyklos 5-8 klasių mokiniai, netingintys pamankštinti savo protą, vasario 5 d. rinkosi į matematikos olimpiadą, kad galėtų pasitikrinti savo matematines žinias ir sugebėjimus. Daugiausia teisingų užduočių atlikę mokiniai atstovaus mūsų mokyklą Kauno miesto 5-8 klasių matematikos olimpiadoje, kuri vyks kovo mėnesį.
Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


Protų mūšis ,,Lietuvai – 100“ Kauno Antano Smetonos gimnazijoje

                  Š. m. vasario 6 d. mūsų mokyklos 8 b klasės mokinių komanda: Rokas Černevičius, Justė Guliavičiūtė, Enrika Lukošiūtė, Ignas Martinkevičius, Kristupas Medekša, Ugnė Micutaitė ir Agnė Rimkevičiūtė dalyvavo protų mūšyje ,,Lietuvai – 100“ Kauno Antano Smetonos gimnazijoje. Protmūšio metu tarp aštuonių Kauno m. mokyklų komandų virė nuožmios kovos. Pasitelkę visas žinias komandų dalyviai gvildeno įvairius su Lietuvos istorija susijusius klausimus. 
Didžiuojamės ir sveikiname mūsų mokyklos 8 b klasės mokinių komandą, pademonstravus puikias žinias ir tapus nugalėtoja. 
Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


Gerb. Tėveliai,

                   Norime informuoti, kad šiomis dienomis Kauno mieste bei visoje Lietuvoje smarkiai išaugo sergamumas gripu bei kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (Kaune paskelbta gripo epidemija). Pastebėjus, kad Jūsų vaikas karščiuoja, skundžiasi galvos skausmu ar kitais gripui būdingais požymiais, kreipkitės į šeimos gydytoją dėl tolimesnio gydymo ir neleiskite vaiko į ugdymo įstaigą, kol nepasveiks.

Pridedama svarbi informacija, kurios dėka galite sužinoti rekomendacijas gripo epidemijos metu bei įvertinti Jūsų vaiko ligos simptomus būdingus gripui ar peršalimui.

Pagarbiai,

Aušra Eidukaitytė
visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Kauno miesto savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras


 

„Aš mokau inovatyviai!“

                  Š.m. Sausio 25 d. K. Griniaus mokykloje vyko projekto „Šiuolaikinė mokymo (-si) aplinka“ respublikinė konferencija „Aš mokau inovatyviai!“.Progimnazija kartu su UAB „Microsoft Lietuva“ vykdo nuotolinius mokymus mokyklų komandoms. Ši konferencija sukvietė besimokančiųjų mokyklų komandas iš įvairių mokyklų. Mūsų mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė ir mokytojai Jūratė Čiupailienė, Danutė Giržadienė, Loreta Gedgaudienė, Daiva Raustytė, Sonata Dulinskienė, Marytė Ališauskienė, Diana Miliukevičienė, Jolanta Paškevičienė, Ingrida Titenienė pristatė inovatyvaus mokymo pavyzdžius. Konferencijos metu buvo dalintasi įžvalgomis kaip turėtų atrodyti šiuolaikiškas mokymasis.

Dalinamės akimirkomis


Tau, vaikuti, dovanoju
Žodį šimtaaidį.
Su daina
Skambiausi žodžiai
Lig širdies nuaidi.
Tau, vaikuti, dovanoju
Ir brangiausią žodį:
L I E T U V A!
Širdim ir lūpom
Nepaliauk kartoti.
(Anzelmas Matutis )
Vaikai savaime neužaugs Lietuvos patriotais. Patriotizmas – gėlė, kurią reikia laistyti. Darželio auklėtojos Ilma Ir Beatričia edukaciniuose užsiėmimuose per darbelius, žaidimus ir įvairią edukacinę veiklą išradingai siekia nuo mažumės vaikučius mokyti gerbti savo gimtąją kalbą, supažindinti su valstybės simbolika, valstybinėmis šventėmis, puoselėti etnokultūrines vertybes.


Dalinamės darželio kasdienybės akimirkomis.


Išvyka į Aukštųjų mokyklų mugę Kauno Žalgirio arenoje

                  Š. m. sausio 17 d. Kauno Žalgirio arenoje vykusioje „Aukštųjų mokyklų mugėje“ dalyvavo mūsų mokyklos 7 a, 8 a ir 8 b klasių mokiniai kartu su auklėtojomis Ramūne Naginyte, Irena Aleknavičiene ir Aušra Narbutiene. Po vienu stogu susirinkusios šalies aukštosios ir profesinės mokyklos pristatė savo studijų programas, jų specifiką, naujoves ir išskirtinumus.
                 Mugėje buvo galima išvysti ne tik išradingus ir patrauklius stendus, kuriuose aukštųjų ir profesinių mokyklų atstovai kvietė susipažinti su vykdomomis studijų programomis, dalindami informacinę medžiagą ir konsultuodami būsimus studentus, bet ir mokslinėse srityse vykdomus tyrimus bei išradimus. Mokiniai buvo supažindinti su naujovėmis, priėmimo sąlygomis, siūlomomis studijų programomis, dėstomais dalykais, praktikos ir karjeros galimybėmis.
Mokiniams išvyka buvo informatyvi ir naudinga, suteikianti žinių karjeros planavime.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


 

Gerb. Tėveliai,

Pateikiame susipažinimui Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos raštą „Dėl išmokų vaikams įstatymo taikymo“ čia.


Išvyka į Kauno ,,Varpo“ gimnaziją

                    Š. m. sausio 16 d. mūsų mokyklos 8 a ir 8 b klasių mokiniai kartu su auklėtojomis Aušra Narbutiene ir Irena Aleknavičiene viešėjo Kauno „Varpo“ gimnazijoje.
                   Mokinius labai svetingai pasitiko Kauno „Varpo“ gimnazijos direktorė, pavaduotojos ir visa bendruomenė. Aštuntokai dalyvavo ekskursijoje po gimnaziją, pasitikrino žinias protmūšyje sveikatingumo tema bei savo gebėjimus išbandė kūrybinėse dirbtuvėse. Mokiniai turėjo puikią galimybę pabūti gimnazistais ir sužinoti išsamią informaciją dėl mokymosi galimybių.
Esame labai dėkingi Kauno ,,Varpo” gimnazijos bendruomenei už šiltą ir nuoširdų susitikimą.

 


Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


Kitokie sveikos mitybos užsiėmimai

Sausio 16 d. priešmokyklinei grupei, 1 ir 2 klasių mokiniams buvo įsimintina diena - vyko kitokie sveikos mitybos užsiėmimai. Mokyklos psichologė Goda Rimkuvienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Eidukaitytė įdomaus pranešimo metu priminė vaikams, kokie yra sveikos mitybos pagrindai, o antroje užsiėmimo dalyje pademonstravo vaikų smalsumą sužadinusias metodines priemones: vaikišką nutukimo liemenę bei sveikos mitybos kamuolį. Mokiniai sužinojo, kad valgant nesveiką maistą organizme kaupiasi riebalai, didėja svoris. Liemenės pagalba mokiniai galėjo akimirksniu „sustorėti“, pajusti antsvorio nepatogumą (sunku judėti, žaisti). Mitybos kamuolys buvo puiki priemonė mokiniams atpažinti sveikus ir nesveikus maisto produktus, sužinoti apie mažiau žinomus produktus.


Dalinamės akimirkomis


Nacionalinis matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkursas

2017 m. gruodžio 1 d. mokykloje vyko nacionalinis matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkursas. Konkurse dalyvavo 19 mūsų mokyklos aštuntokų, besidominčių matematika, gamtos mokslais ir jų taikymu. Užduotys buvo atliekamos kompiuteriu.
Norime pasidžiaugti, kad mūsų mokyklos 8 b klasės mokinys Kristupas Medekša buvo apdovanotas diplomu už geriausiai atliktas 2017 m. nacionalinio matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkurso užduotis.


Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė


 

Sausio 13-osios -Laisvės gynėjų dienos- paminėjimas

           Sausio 12 d. mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai ir mokytojai prisijungė prie kasmetinės visuotinės pilietinės iniciatyvos-akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, skirtos prisiminti ir visuotinai paminėti prieš 27 metus vienybės jausmo ir laisvės troškimo apjungtų Lietuvos žmonių taikią kovą už atsikūrusios valstybės nepriklausomybę ir atsilaikymą prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą.
           8.00 valandą . buvo užgesinta šviesa ir visose languose dešimčiai minučių uždegtos žvakutės, simbolizuojančios atmintį,šviesą ir susikaupimą.
           Klasėse mokiniai tylos minute pagerbė žuvusiuosius už Lietuvos laisvę. Mokytojai papasakojo apie lemtinguosius Sausio 13-osios nakties įvykius Vilniuje ir Kaune, kviesdami neužmiršti kam esame skolingi už iškovotą laisvę.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė.

Padeka 13

Dalinamės akimirkomis


 

Kalėdiniai renginiai

             Šiais metais vėl atgijo tradicija, suburti visus 1 – 4 klasių mokinius kalėdiniam spektakliui . Gruodžio 20 dieną mokyklos salėje įvyko spektaklio „Buratino nuotykiai“, pagal L.Tolstojaus pasaką, premjera. Salė buvo pilnutėlė žiūrovų, kurie negailėjo aplodismentų mūsų mažiesiems aktoriams. Dėkojame scenarijaus autorėms ir režisierėms Ritai Kijauskienei, Daivai Raustytei, Jūratei Čiupailienei.
             Priešpaskutinę dieną prieš mokinių atostogas mokykloje įvyko 5–8 klasių mokinių kalėdinis renginys „ Kalėdos laiko ratu“. Mokiniai ruošė skirtingų muzikos dešimtmečių pasirodymus. Pasirodymai buvo labai įdomūs ir išraiškingi. Renginį pradėjome gražiu šokiu, kurį pašoko būrelio „Pop šokiai“ nariai. Mokinių nuotaika buvo pakili, visi stengėsi pasirodyti kuo įtaigiau, kaip tikros pasaulio žvaigždės. Dėkojame scenarijaus autorėms Irenai Aleknavičienei ir Daivai Barkauskienei. Kalėdinis šurmulys nudundėjo, o geri prisiminimai išliks ilgam.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė

Dalinamės akimirkomis

„Buratino nuotykiai“

„ Kalėdos laiko ratu“


 Kalėdinė labdaros akcija „Gerumas į kiekvienus namus“

             Mokykloje tapo tradicija, artėjant šv. Kalėdoms mokyklos bendruomenė dalyvauja kalėdinėje labdaros akcijoje „Gerumas į kiekvienus namus“ kartu su Maisto banku. Mokiniai, tėveliai, mokytojai aukojo maisto produktus, higienines priemones, knygutes, žaislus, drabužius. Maisto banko atstovai nuoširdžiai dėkoja visiems ir džiaugiasi, kad tiek daug gerų darbų padaryta.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė


 Kauno vaikai šypsosi

                Programa „Kauno vaikai šypsosi“ toliau sėkmingai įgyvendinama! „Drugelių“ grupės vaikai su džiaugsmu pasitiko sveikatos mokytoją BENU vaistinės paukštį Feniksą. Mažieji svečiui parodė, kaip išmoko taisyklingai valytis dantukus, o Feniksas apžiūrėjo vaikų dantukus, ar jie švarūs. Po to paukštis pakvietė mažuosius draugus linksmai pasimankštinti ir dainuoti dantukų dainelę. Netrukus paukštis išskrido į kitus darželius, o vaikučiai keliavo atlikti smagių užduotėlių. Vaikai į lėkšteles lipino savo mėgstamus produktus bei, atrinkę sveiką ir nesveiką maistą, lipdė sveikos mitybos piramidę. Po užduočių atlikimo vaikai buvo vaišinami sveiku maistu - vaisių „ežiais“! O pro šalį ėjęs nykštukas paliko vaikams kepurę su gardžiais kūčiukais, kurie buvo noriai skanaujami. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra priminė vaikams, kad reikia keisti senus dantų šepetėlius naujais ir pakvietė sudėti senuosius šepetėlius į krepšelį. Netrukus vaikams buvo išdalinami nauji, balti (kaip ir mažųjų dantys) dantų šepetėliai, kuriuos vaikams dovanų atnešė paukštis Feniksas! Vaikai džiaugėsi dovanomis, sušoko šokį ir skubėjo tvarkingai pasidėti šepetėlius. Šventę kūrybingai organizavo auklėtojos Beatričia Vildžiūnienė, Ilma Šukienė ir auklėtojos padėjėja Rasa Zėringienė.

Dalinamės akimirkomis


 Aš renkuosi sąžiningą Lietuvą !

                Gruodžio 8 d. mokykloje vyko 7-8 klasių mokinių antikorupciniai debatai tema „Aš renkuosi sąžiningą Lietuvą !” Debatuose dalyvavę mokiniai pasidalino savo įžvalgomis apie korupcijos reiškinius, mitus ir teikė pasiūlymus, kaip kovoti su korupcija. Jų nuomone aktyvus korupcijos atvejų viešinimas, asmeninės vertybinės nuostatos, sąžiningas įstatyminių normų įgyvendinimas padėtų kovoti ir ženkliai sumažinti korupciją Lietuvoje.

Jono Žemaičio –Vytauto mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenė renkasi sąžiningą Lietuvą !

Dalinamės akimirkomis


„Kauno vaikai šypsosi“

                   Sveikatos mokytojas „BENU Vaistinė“ paukštis keliauja po daugelį Lietuvos miestų ir šįkart atskrenda į Kauno miestą! Jau gruodžio 22 dieną Kauno Jono Žemaičio–Vytauto mokykloje–daugiafunkciame centre kaip tikras svečias, „BENU Vaistinė“ simbolis vaikams, kurie dalyvauja Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir partnerių vykdomoje programoje „Kauno vaikai šypsosi“, atneš pačių geriausių dovanų - dantų šepetėlių!


  

 Profesinio orientavimo užsiėmimas „Planuoju savo karjerą”

              Š. m. gruodžio 12 d. mūsų mokyklos 8 a ir 8 b klasių mokiniai, lydimi matematikos mokytojos- karjeros koordinatorės Aušros Narbutienės ir lietuvių kalbos mokytojos Irenos Aleknavičienės, vyko į Kauno teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centrą. Mokiniai dalyvavo informaciniame profesinio orientavimo užsiėmime „Planuoju savo karjerą”.
         Aštuntokai buvo supažindinti su profesinės karjeros planavimo ir pasirinkimo žingsniais, savęs pažinimo svarba, paklausiomis profesijomis, situacija darbo rinkoje. Mokiniai atliko profesinio kryptingumo ir asmeninių savybių testus, kurių pagalba galėjo įsivertinti savo gebėjimus ir polinkius bei sužinoti tinkančias profesijas. Mokiniams išvyka buvo labai naudinga, padedanti planuoti savo karjeros kelią.
Matematikos mokytoja - karjeros koordinatorė Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


  Jono Žemaičio–Vytauto žūties metinių paminėjimas

                Lapkričio 27 dieną septintų klasių mokiniai su mokyklos direktore D. Valintėliene bei istorijos mokytoja J.Milkevičiene dalyvavo generolo Jono Žemaičio–Vytauto žūties pagerbimo ceremonijoje, Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Ceremonijoje dalyvavo gerbiama Jono Žemaičio dukterėčia Aušra Vilkienė ir jos anūkė. Istorijos mokytoja priminė pagrindinius generolo gyvenimo tarpsnius ir pasidžiaugė, kad tokio iškilaus žmogaus vardu pavadinta mokykla. 

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė 

Dalinamės akimirkomis.

 


 Tolerancijos diena

              Lapkričio 16 – tarptautinė Tolerancijos diena mokykloje buvo paminėta jau dvyliktą kartą. Šiais metais Tolerancijos simbolis buvo ranka. Pilietinėje akcijoje „Tolerancijos ranka“ dalyvavo 1 – 8 klasių mokiniai ir priešmokyklinukai. Diskusijos, pokalbiai apie toleranciją vyko dorinio ugdymo pamokose bei klasių valandėlėse. Kūrybinius darbus mokiniai atliko dailės pamokose. Dėkojame mokytojoms Vitalijai Paulaitienei ir Astai Čibirienei už kūrybinio proceso įgyvendinimą taip pat pradinių klasių mokytojoms už tolerancijos idėjų puoselėjimą.

 

Visada ir visur stenkitės būti tolerantiški.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė

Dalinamės akimirkomis.


 Matematikos olimpiada 

          Š.m. lapkričio 25 d. Kauno technologijos universitete vyko NMA (Nacionalinės moksleivių akademijos) organizuojama 5–8 klasių matematikos olimpiada, kurioje dalyvavo moksleiviai iš visos Lietuvos. Mūsų mokyklą atstovavo net 12 mokinių. Geriausiai šiais metais matematikos olimpiadoje pasirodė 7a klasės mokinys Saulius Liuberskis ir 8b klasės mokinė Ugnė Micutaitė.


Matematikos mokytoja Aušra Narbutienė.

Dalinamės akimirkomis.


 Astridos Lindgren gimtadienis

                 Lapkričio 14 dieną mūsų mokyklos 3A, 3B ir 4 klasės mokiniai kartu su mokyklos bibliotekininkėmis dalyvavo Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje vykusiame rytmetyje vaikams „Vaikystė gyvena Astridos Lindgren knygose“, skirtame pažymėti rašytojos klasikės 110-ajam gimtadieniui. Kauno apskrities viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Regina Klementavičienė visus atvykusius supažindino su Astridos Lindgren įdomesniais gyvenimo momentais, o taip pat pristatė jos knygas, su mokiniais prisiminė juokingus rašytojos knygų personažus. Renginyje tap pat  dalyvavo Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos mokiniai, kurie suvaidino sceną iš A. Lindgren knygos „Pepė eina į mokyklą“. A.Lindgren 110-ečio šventė baigėsi, tačiau dar ilgai mokinukai žavėsis jos populiariais knygų personažais.

Bibliotekos vedėja

Dalinamės akimirkomis.


 Socialinė akcija "Nerūkyk ir būk madingas"

                  2017 m. lapkričio 10 d. vyko Kauno miesto mokyklų mokinių, socialinių pedagogų ir mokytojų.socialinė akcija „Nerūkyk ir būk madingas“. Šia akcija buvo siekiama skatinti jaunimą atsisakyti bet kokio pobūdžio priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimo ir kvietimas rinktis naują – sveiko gyvenimo būdo madą.

               Akcijoje dalyvavo apie 400 mokinių, kurie kartu su mokytojais pasirašė deklaraciją prieš rūkymą. Pasirašydami šią deklaraciją mokiniai ir mokytojai įsipareigojo kartu stabdyti šių dienų problemą. Nuotraukose matote ir mūsų mokyklos atstovus.​

Dalinamės akimirkomis.


 EKOMADA 2017

               Niūrią rudens popietę, lapkričio 10 dieną, mūsų mokykloje praskaidrino įvairiaspalvė, žaisminga „EKOMADA 2017“. Renginyje dalyvavo 5 – 8 klasių mokiniai. Modeliai ir jų padėjėjai padirbėjo iš peties, kad pamalonintų žiūrovo akį. Visi modeliai buvo labai skirtingi ir unikalūs. Pertraukėlių metu dainavo mūsų skardžiabalsė B.Airidija.
                Vertinimo komisijai teko gerokai paplušėti. Po komisijos apibendrinimo visiems dalyviams buvo įteiktos padėkos, o išskirtinio dėmesio sulaukusiems įteikti diplomai. Tai Gustė Vilinauskaitė 8 a klasės mokinė, Emilija Davainytė ir Titas Balvočius 8 b klasės mokiniai. Linkime ir toliau draugauti su mada ir ieškoti naujų bei įspūdingų idėjų.

Dalinamės akimirkomis.

 


 Rudenėlio šventė

            Spalio 27 d. įvyko Rudenėlio šventė ( mokyt. D. Ragauskienė, J. Čiupailienė, R. Kijauskienė). Joje dalyvavo mūsų mokyklos darželio grupės vaikai, ikimokyklinukai, pirmokai- ketvirtokai.
            Šventės metu dalyviai pasipuošė emblemomis, įveikė penkias stoteles (mįslių, paukščių, lapų, rudens gėrybių, vaisių ir daržovių), dainavo daineles apie rudenį.
            Šventės dalyviai daug sužinojo apie šį metų laiką.

Dalinamės akimirkomis.


 Spalio 30 d. įvyko konkursas direktoriaus pavaduotojo ugdymui pareigoms užimti. Jį laimėjo muzikos mokytoja Laimutė Mickevičienė.

Sveikiname, džiaugiamės tapus mūsų bendruomenės nare, linkime stiprios sveikatos ir sėkmingo darbo.

Direktorė
Dalia Valintėlienė


Būk matomas, užsidėk atšvaitą

              Pradinių klasių mokiniai, pažymėdami Atšvaitų dieną (lapkričio 6d.), dalyvavo prevencinėse pamokėlėse "Būk matomas, užsidėk atšvaitą". Mokiniai sužinojo apie atšvaitų įvairovę ir pareigą turėti ir teisingai dėvėti atšvaitą. Vaikai žiūrėjo mokomuosius filmukus ir kiekvienas susikūrė savo atšvaitą.

Dalinamės akimirkomis.


 Sate Talk mokymai

            Lapkričio 3 d. mūsų mokyklos komanda (direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė, socialinė pedagogė Dalia Šaumanienė ir psichologė Goda Rimkuvienė) dalyvavo „Sate Talk“ mokymuose, skirtuose savižudybių prevencijai.

            Mokymus vedė lektoriai Rytis Rakauskas ir Justina Stefanovič. Mokymuose sužinojome kaip pagelbėti žmogui, kuris stovi ant savižudybės slenksčio. Labai svarbu vadovautis visais žingsniais, kurių moko ši programa, kad laiku padėtume išgelbėti gyvybę.

Dalinamės akimirkomis.


 „Vaikų bibliotekėlė 2017“ knygų dovanojimo šventė

           Labdaros ir paramos fondas "Švieskime vaikus" trečius metus iš eilės dovanoja mūsų mokyklai geriausias lietuvių autorių knygas vaikams. Fondo steigėjai Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis.

           Ir šiemet, mūsų mokyklos bibliotekininkės, spalio 25 d. buvo pakviestos ir dalyvavo „Vaikų bibliotekėlė 2017“ knygų dovanojimo šventėje, kuri vyko Aleksandro Stulginskio universiteto, Centriniuose rūmuose esančioje Iškilmių salėje. Šventė prasidėjo švelniais muzikos garsais, kuriais kiekvieno širdį pamalonino Kauno apskrities Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokiniai. Po to buvo pristatytos šiais metais dovanojamos Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ leistos knygos.

           Komplektą sudaro „Vaikų bibliotekėlė 2017“ devynios vaikiškos knygos, tarp kurių yra ir trys pretendentės į „Metų knygos“ titulą (1.Ilona Ežerinytė. Šunojaus diena, 2.Gaja Guna Eklė. Brolis, kurio nereikėjo, Rebeka Una. Aš esu Tomas, seklys) :

1. Ilona Ežerinytė. Šunojaus diena.
2. Gaja Guna Eklė. Brolis, kurio nereikėjo.
3. Lina Darbutaitė. Baltas dangus.
4. Rebeka Una. Aš esu Tomas, seklys.
5. Ignė Zarambaitė. Skudurinukė
6. Giedrė Rakauskienė. Dramblys ir antis
7. Marius Marcinkevičius. Voro koja
8. Ramunė Savickytė. Adelės dienoraštis. Žiema
9. Gintarė Adomaitytė. Debesėlis ieško vardo ir kitos pasakos.
Knygų vaizdai


Džiugu papildžius bibliotekos fondus naujomis knygelėmis. Maloniai kviečiame skaityti.
Bibliotekininkės


 Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje – muziejuje

           Spalio 4 d. 3 a klasės mokiniai (mokyt. D. Ragauskienė) dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje – muziejuje“.
           Mokiniai apžiūrėjo prezidento Valdo Adamkaus padovanotas knygas, įvairius daiktus (baldus, paveikslus, sporto trofėjus...), praėjusių kadencijų nuotraukas, archyvinius dokumentus bei apdovanojimų kolekcijas.
          Užsiėmimo metu mokiniai plačiau susipažino su Prezidento Valdo Adamkaus gyvenimo kai kuriais epizodais, pagilino žinias, susijusias su Lietuvos ir lietuvių išeivijos istorija.

Dėkojame Ugnės mamai suorganizavus edukacinį užsiėmimą.

Dalinamės akimirkomis.


Išvyka po Šiaulių kraštą

             Spalio 18 d. 3 a, 3 b, 4 klasės mokiniai (mokyt. D. Ragauskienė, D. Raustytė, L. Kavaliauskienė) vyko į išvyką po Šiaulių kraštą. Jos metu mokiniai edukaciniame užsiėmime Dviračių muziejuje sužinojo dviračių atsiradimo (raidos) istoriją, išbandė kai kuriuos dviračius (medinį, vėjo, sportinį...).
             Daug emocijų sukėlė ekskursija Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Zokniuose. Mokiniams edukacinį užsiėmimą pravedė karininkai. Jie papasakojo apie NATO svarbą, pademonstravo naikintuvų pilotų aprangą, papasakojo ir parodė naikintuvą F15.
              Mokiniai aplankė ir Kryžių kalną bei vienuolyną. Namo grįžo geros nuotaikos, kupini įspūdžių.

 

Dalinamės akimirkomis.


 Pasaulinė gyvūnų diena

                Spalio 8 d. 2, 3a, 4 klasės mokiniai (mokyt. D. Giržadienė, D. Ragauskienė, L. Kavaliauskienė) dalyvavo Lietuvos zoologijos sodo renginyje Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti. Mokiniai persirengė gyvūnų kostiumais bei eksponavo savo piešinius.

Dalyviai domėjosi gyvūnais, ugdė meilę jiems.

Dalinamės akimirkomis.


Padeka

 


Edukacinių išvykų diena

               Spalio 19 dieną 5 – 8 klasių mokiniams buvo Edukacinių išvykų diena. Mokiniai kartu su mokytojais lankėsi įvairiuose Kauno miesto muziejuose bei aplankė ir sostinę Vilnių. Edukacinių išvykų metu mokiniai sužino daug įdomių dalykų, įgytas žinias pritaiko pamokų metu. Patyrę didelę teigiamų emocijų dozę ir smagiai pabendravę su klasės draugais kitose aplinkose vėl sugrįžo į mokyklą.

Dalinamės akimirkomis.

 


Edukacinė išvyka

               Spalio 17 dieną mūsų mokyklos penktokai, lydimi bibliotekininkių M.Pociuvienės ir M.Ališauskienės, lankėsi KAVB vaikų literatūros skyriuje. Įstaigos darbuotojos šiltai sutiko mūsų mokinius ir daug įdomių faktų papasakojo apie bibliotekos veiklą.
              Vyriausioji bibliotekininkė J.Staugaitienė supažindino su bibliotekos fondais ir pristatė vaikų ir paauglių geriausių knygų penketuką:
Megan Rix „Šunelis didvyris“, Lois Lowry „Suskaičiuotos žvaigždės“, R.J.Palacio „Stebuklas“, A.Mulligan“Šiukšlės“, V.Vauter „Laikraščių berniukas“.
               Bibliotekininkės pasidžiaugė, kad turi labai daug jaunųjų skaitytojų (daugiau kaip 2000), kuriuos aptarnauja penkios darbuotojos. Per dieną bibliotekoje apsilanko apie aštuoniasdešimt vaikų. Knygas vaikams gali paimti ir tėveliai, todėl jauniausiam skaitytojui vos trys mėnesiai. Džiaugiamės, kad mokiniai draugauja su knyga ir skaitydami ieško įvairių atsakymų bei ugdo žingeidumą.

Dalinamės akimirkomis.

 


Tyrėjų naktis

             Š. m. rugsėjo 29 d. mūsų mokyklos 8b klasės mokiniai, lydimi matematikos mokytojos- karjeros koordinatorės Aušros Narbutienės ir lietuvių kalbos mokytojos Irenos Aleknavičienės, vyko į KTU „Tyrėjų nakties“ renginį.
           „Tyrėjų naktis“– tai įspūdingas gyvybės, entuziazmo bei mokslo naujovių kupinas renginys, kuriame kasmet dalyvauja daugiau nei 30 Europos šalių, t.y., daugiau nei 300 Europos miestų. Renginio metu mokiniai galėjo susipažinti su mokslo pasauliu ir drąsiai žvilgtelėti per petį laboratorijos darbuotojui. Aštuntokai suprato, kad mokslas neapsiriboja tik teorija, jam būtini įdomūs ir kvapą gniaužiantys eksperimentai. Įdomiuosius fizikos ir matematikos eksperimentus mokiniai stebėjo KTU mokslo laboratorijose.
Aštuntokai grįžo su geriausiais įspūdžiais.


Matematikos mokytoja - karjeros koordinatorė Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis.

 


Socialinė akcija „GILĖ 2017“ rugsėjo 29 d. – spalio 9 d.

Lietuvos zoologijos sodo kvietimu jau 10-us metus 1- 4 klasių mokiniai jungėsi prie akcijos „Gilė“ ir padėjo
Zoologijos sodo gyventojams sukaupti skanėstų- gilių-žiemai !
Visi skubėjom rinkti gilių ir surinkome beveik 300 kg !
Pelnėme galimybę lankytis Lietuvos zoologijos sode spalio 17 d. 13 val. nemokamai. Valio !

Akciją organizavo socialinė pedagogė Dalia Šaumanienė ir psichologė Goda Rimkuvienė


Konkursas „Lietuvos vaistiniai augalai“

          Sveikiname mūsų mokyklos 5-8 klasių mokinius ir juos paruošusią biologijos vyresniąją mokytoją Ingridą Titenienę , sėkmingai pasirodžiusius mokinių parodoje-konkurse „Lietuvos vaistiniai augalai“

Laureatais tapo šie mokiniai:
Nedas Lelešius – 5a klasė,
Liutauras Martinkus – 6a klasė,
Ajana Galinytė – 7a klasė,
Paulina Kriauzaitė – 8a klasė,
Simona Savičiūtė – 8a klasė.


4 – asis Solidarumo bėgimas

              Spalio 4 dieną  Jono Žemaičio – Vytauto mokyklos DC 5 – 8 klasių mokiniai, mokytojai aktyviai dalyvavo 4 – ame Solidarumo bėgime. Gerai nusiteikę visi  nuskubėjome į Ąžuolyno parką. Oras buvo geras, todėl ir bėgimas pasisekė. Visi pasportavę ir gerai nusiteikę sugrįžo į mokyklą. Smagu, kad auga pilietiška ir atsakinga karta.

Dalinamės akimirkomis.


 

Prevencinė pamoka

          Simboliška, kad spalio 2 d. „Angelų sargų“ dieną, kai pažymima ir socialinių pedagogų profesinė šventė, Jono Žemaičio Vytauto mokykloje-daugiafunkciame centre vyko aštuntų klasių mokinių prevencinė pamoka - susitikimas su VšĮ KOPŽI (Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras) specialiste Vaida Matusevičiūte. Vaida pateikė išsamią ir naudingą prevencinę informaciją apie prekybos žmonėmis rūšis, atsargumo priemones, pagalbos būdus. Mokiniai diskutavo, kaip jie galėtų atpažinti ir išvengti prekeivių žmonėmis, asmenų išnaudojimo, kur galėtų kreiptis, jei būtų reikalinga pagalba. Po susitikimo mokiniai uždavė asmeninių klausimų.

Dėkojame Vaidai.

Susitikimą su organizavo socialinė pedagogė Dalia Šaumanienė ir psichologė Goda

Dalinamės akimirkomis.


 

Konstitucijos egzaminas

              Kaip ir kiekvienais metais mūsų mokykla dalyvavo Konstitucijos egzamine. Spalio 3 dieną 5–8 klasių mokiniai atliko testą, o 1–4 klasių mokiniai atliko kūrybinę užduotį „Konstitucija, tavo gimtadienį švenčiu“. Mokiniai stengėsi užduotis atlikti atsakingai, tinkamai panaudoti turimas žinias. Smagu, kad auga pilietiška ir patriotiška karta.

 

Dalinamės akimirkomis.


 

Programos „Kauno vaikai šypsosi“ atidarymo šventė

             Rugsėjo 29 dieną darželio grupėje „Drugeliai“ vyko programos „Kauno vaikai šypsosi“ atidarymo šventė. Programos tikslas – graži vaikų šypsena ir sveiki dantukai. Šventės metu vaikai pasakojo apie dantukų valymą, deklamavo dantukų fėjos atsiųstą laišką, sukūrė savo grupės plakatą. Kiekvienas vaikas gavo dovaną – asmeninį dantų šepetėlį, kuriuo kiekvieną dieną valys dantukus. Vaikų draugas kiškis taip pat paliko dovanų – morkyčių. Vaikai skanavo ir džiaugėsi – juk morkytės sveikas maistas dantukams. 

             Šventę išradingai organizavo auklėtojos Beatričia Vildžiūnienė ir Ilma Šukienė. Smagu, kad vaikai laimingi ir nekantriai laukia išbandyti naujuosius dantų šepetėlius.


Dalinamės akimirkomis.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Eidukaitytė


Europos kalbų diena

                 Rugsėjo 26 dieną mokykloje tradiciškai buvo minima Europos kalbų diena. Mokiniai šios dienos labai laukia, nes turi galimybę pabendrauti įvairiomis kalbomis. Renginius organizavo užsienio kalbų metodinės grupės mokytojai. 5 – 8 klasių mokiniams vyko pristatymų konkursas įvairiomis užsienio kalbomis „Pasaulio šventės“. Judrios pertraukos metu salėje įvyko integruotas renginys su šokių studijos GAMES vadovu Roku Liupkevičiumi bei jo komanda ir mūsų mokyklos mokinių pasirodymas.

Dalinamės akimirkomis


Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

                Rugsėjo 25 dieną, minint Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, mūsų mokykloje įvyko renginiai, kuriuos organizavo istorijos mokytoja Jūratė Milkevičienė.
            J.Žemaičio-Vytauto mokiniai, praeidami pro Žydų kapines, kiekvieną dieną susiduria su šios tautos istorija. Norėdami įprasminti šią dieną, 7 b klasės mokiniai prie paminklinio akmens uždegė įsivaizduojamą menorą (septynšakę žvakę), tylos minute pagerbė tuos, kurių gimtąja žeme tapo Lietuva. Mokytoja, šeštų ir septintų klasių mokiniams, pamokų metu papasakojo apie Lietuvoje gyvenusias žydų bendruomenes ir masinį žydų naikinimą Antrojo pasaulinio karo metu – Holokaustą.

Dalinamės akimirkomis


 RUDENS SPORTO ŠVENTĖ

              Rugsėjo 20 dieną, mokyklos salėje 5 – 8 klasių mokiniams buvo organizuota rudens sporto šventė. Renginio pradžioje visi dalyviai padarė apšildančią mankštą. Nuotaikingai pajudėję, pradėjome atskirų rungčių lenktynes. Mokiniai ypač entuziastingai dalyvavo virvės traukimo ir kamuolio mėtymo į krepšį rungtyse. Klasių atstovams buvo įteikti padėkos raštai , o pereinamosios taurės atiteko 6 a klasės ir 8 b klasės mokiniams.
             Dėkojame, už puikiai organizuotą Sporto šventę, kūno kultūros mokytojams Broniui Kazlovskiui bei Kęstučiui Aleksandravičiui.ir klasių auklėtojams Smagu buvo rungtyniauti ir sveikai praleisti laiką.


Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė

Dalinamės akimirkomis


KINGS: tarptautinės matematikos ir anglų k. olimpiados mūsų mokykloje!

        Šią savaitę KINGS komanda pradėjo turą po daugiau nei 300 Lietuvos mokyklų, norėdama asmeniškai aplankyti, paspausti ranką ir įteikti DIPLOMĄ visiems pavasario semestre dalyvavusiems mokiniams, kurie savo sumanumu ir kūrybingumu, motyvacija bei drąsa pasiekė neeilinių rezultatų tarptautinėje KINGS olimpiadoje.
        KINGS lankėsi ir mūsų mokykloje bei apdovanojo diplomais ne tik olimpiados finalistus, tačiau įteikė padėkas geriausiems Kingsiečių mokytojams, padėjusiems savo mokiniams pelnyti geriausių rezultatų pavasario semestro olimpiadose.
       Sveikiname šauniuosius Kingsiečius: Rusnę Būdvytytę ir Nemuną Širvinską!
       Taip pat pranešame, jog registracija į rudens semestro olimpiadas jau prasidėjo ir mokytojo užregistruoti ar patys užsiregistravę mokiniai www.kings.lt galės dalyvauti kvalifikaciniuose olimpiados etapuose spalio 16-27 dienomis visiškai nemokamai!
Daugiau informacijos: http://www.kings.lt

Dalinamės akimirkomis

 


 

 

MOKSLO IR ŽINIŲ ŠVENTĖ


               Rugsėjo pirmosios rytas nelepino saulės spinduliais, dangus buvo apsiniaukęs, o netrukus pasipylė ir lietus, todėl šventė įvyko mokyklos salėje. Renginį pradėjome Lietuvos himnu. Visus susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė, palinkėjo ištvermės ir gerų mokslo metų. Dievo palaimos ir „norint būti gražiems, reikia stengtis būti geriems“, to palinkėjo Šv. Antano bažnyčios klebonas Tomas Trečiokas.
Paskui pasirodė neįprasta eisena, mus aplankė indėnai. Po nuotaikingo pasirodymo visi sugužėjo į klases. Mokykla vėl prisipildė vaikų juoko ir klegesio.

 

Dalinamės akimirkomis


 

 

SPORTINIS RENGINYS 3X3

                  Pasibaigus mokslo metams mokykloje įvyko sportinis renginys taiklios rankos išbandymas 3x3. Renginyje dalyvavo 5 – 8 klasių mokiniai, kurie norėjo išbandyti rankos taiklumą ir sužaisti mėtymo į krepšį varžybas. Varžybas organizavo kūno kultūros mokytojai. Smagu, kad mokiniai nori sportuoti ir gyventi sveikai.

Dalinamės akimirkomis


 UŽSIENIO KALBŲ STOVYKLĖLĖ

Birželio antrą savaitę mokykloje įvyko užsienio kalbų stovyklėlė. Mokiniai kartu su mokytojomis turėjo galimybę įvairiomis formomis įsisavinti užsienio kalbų žinias. Vaikai gilino anglų ir prancūzų kalbų žinias, tobulino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Toks užimtumas labai naudingas vaikams.

 Dalinamės akimirkomis


AŠTUNTOKŲ IŠLEISTUVĖS

               Birželio 7 dieną mokykloje įvyko Pagrindinio ugdymo I dalies baigimo pažymėjimų įteikimas. Skambant iškilmingai muzikai į salę buvo įnešti pažymėjimai ir prasidėjo šventė. Greitai prabėgo aštuoni metai, o šiandien jau išlydime aštuntokus į tolimesnį mokslo ir žinių kelią.


            Visus susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė Dalia Valintėlienė. Sveikino ir linkėjo sėkmės klasių auklėtojos. Tėvelių vardu kalbėjo Antano Kondroto tėvelis.


          Skambėjo dainos, džiaugiamės aštuntokų pasirodymais. Po iškilmingos dalies visi aštuntokai ir mokytojai nusifotografavo. Paskui susirinko kieme, kur buvo pasodintas klevas. Visiems linkime sėkmės ir gražios vasaros.

 

Dalinamės akimirkomis


APSIKABINIMO DIENA

            Minint Vaikų gynimo dieną mūsų mokykla dalyvavo TAIKOS GLĖBYS akcijoje APSIKABINK. Mokyklos ikymokyklinukai bei priešmokyklinės klasės vaikai džiaugsmingai dalyvavo akcijoje apsikabindami savo auklėtojas, mokytojas, vieni kitus.
           Kodėl Apsikabinti? Vaikų gynimo diena neturi pasaulyje vieningo šventimo būdo!
Sukurkime naują tradiciją kartu, švęskime APSIKABINDAMI ir parodykime savo pavyzdžiu augančiai jaunajai kartai kaip kurti TAIKĄ. Lietuvos žmonės kviečiami atrasti Vienybę. Vaikai - mūsų ateitis, jie žvelgia į mus ir mokosi iš mūsų.
         Parodykime jiems, kaip priimti kitaip mąstantį, gyvenantį, tikintį žmogų. Ieškokime ne skirtumų, o vienijančių bruožų.
         Birželio 1 dieną paskelbkime apsikabinimo ir tolerancijos diena, nustokime smerkti, teisti vieni kitus ir nusišypsokime kaip vaikai. Juk net žodis „nuotaika“ kilęs nuo „taika“. Suraskime bendrą kalbą.
Nuo kiekvieno iš mūsų indėlio priklauso, ar Lietuva vėl taps vieninga.

Dalinamės akimirkomis


GABIŲ MOKINIŲ PAGERBIMO ŠVENTĖ „PASIDŽIAUKIME KARTU“

Pavasarį gamta pasipuošia gražiausiais žiedais, o mūsų mokykloje tradiciškai kiekvieną pavasarį vyksta gabių mokinių pagerbimo šventė. Džiaugiamės, kad tiek daug puikiai besimokančių ir aktyvių mokinių mokosi mūsų mokykloje. Šiais metai padėkomis apdovanojome penkiasdešimt keturis mokinius.

Už ypač išskirtinius gebėjimus, labai gerą mokymąsi ir aukštus pasiekimus mieste bei respublikoje diplomais ir atminimo dovanomis apdovanojome: Ridą Urbonavičių 4 a klasės mokinį, Miglę Anikanovaitę 5 klasės mokinę, Gerdą Blažytę ir Sofiją Beatričę Dervinytę 8 a klasės mokines. Šventėje koncertavo Jaunučių choras, vokalinis ansamblis,  šoko sportinių šokių  dalyviai. Smagu, kad galime pasidžiaugti ir pasididžiuoti mūsų mokinių pasiekimais.

Dalinamės akimirkomis


 imageedit 1 6368926521

 

Mūsų rezultatai

 

 

Olympis pazymejimas

 


 

GABUMŲ AKADEMIJOS KONFERENCIJA            

            Š.m. gegužės 19 d. mokykloje vyko Gabumų akademijos lietuvių k. konferencija. Jos metu mokiniai pristatė savo darbus, atskleisdami lietuvių kalbos grožį, skambesį. 2 klasės mokiniai pristatė kūrybinius darbus apie savo šeimą, geriausią draugą.
           3-4 klasių mokiniai savo darbeliuose atskleidė meilę Lietuvai, rašė laiškus. Kūrė paveikslus apie tykančius pavojus gatvėje, kelyje bei gamtoje.

Dalinamės akimirkomis:

 


 PAVASARIO SPORTO ŠVENTĖ

             Gegužės 17 dieną 5 – 8 klasių mokiniams įvyko Pavasario sporto šventė. Šios šventės mokiniai labai laukia ir stengiasi aktyviai dalyvauti visose rungtyse. Oras buvo palankus, visų nuotaika gera. Pradžioje mokiniai padarė apšilimo mankštą. Rungtys buvo įdomios ir naudingos. Visų klasių mokiniai energingai rungtyniavo ir siekė aukščiausių rezultatų. Mokiniai gavo  padėkas ir saldžias dovanėles, o pereinamąsias taures iškovojo 5 – 6 klasių grupėje – 6b klasės mokiniai, 7 – 8 klasių grupėje – 8b klasės mokiniai. Dėkojame kūno kultūros mokytojams Broniui Kazlovskiui ir Kęstučiui Aleksandravičiui už puikiai organizuotą sporto šventę.

Šventė baigėsi, o geros emocijos ir teigiamas požiūris į sveiką gyvenseną išliko ilgam.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė

 

Dalinamės renginio akimirkomis.


 VikiLab INTERAKTYVŪS UŽSIĖMIMAI

          Š.m. gegužės 16 d. mūsų mokykloje vyko VikiLab interaktyvūs užsiėmimai 1-4 klasių mokiniams. Pradinukai tapo "jaunaisiais mokslininkais". Jie gilinosi į sudėtingą fizikos, chemijos bei biologijos pasaulį, atlikdami įvairius bandymus ir eksperimentus. Bandymai buvo adaptuoti pagal mokinių amžių ir atlikti tik su natūraliomis priemonėmis. Mokiniai aktyviai dalyvavo užsiėmimuose, gilinosi į jų esmę. Veikla buvo kupina įspūdžių ir teigiamų emocijų.

Dalinamės renginio akimirkomis.

 


TROLIŲ ŠAŠKIŲ VAJUS 2017

Š. m. kovo 28 dieną priešmokyklinės klasės ugdytinė Ūla Vedegytė (mokytoja Loreta Gedgaudienė) dalyvavo Kauno miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų Šaškių turnyre „Trolių šaškių vajus 2017“. Po įspūdingo trolių pasirodymo ir Protų mūšio prasidėjo Šaškių turnyras. Po atkaklios kovos ugdytinė užėmė garbingą IV–ąją vietą. Visi apdovanoti padėkomis ir saldžiomis dovanomis. Sveikiname.


PROFESINIO KONSULTAVIMO DIENA „ATRASK, PAŽINK, PASIRINK!“

Kovo 24 dieną mūsų mokyklos 7a ir 7b klasių mokiniai kartu su matematikos mokytoja–karjeros koordinatore Aušra Narbutiene ir technologijų mokytoja Asta Čibiriene vyko į Kauno taikomosios dailės mokyklą. Septintokai dalyvavo profesinio orientavimo renginyje „Atrask, pažink, pasirink!“ ir susipažino su įvairiomis profesijomis, karjeros perspektyvomis. Mokiniai savo sugebėjimus išbandė trijose edukacinėse veiklose: keraminio dirbinio žiedime, tekstilinės sagės gamybos ir fotografijos pamokoje. Išvyka buvo labai įdomi, mokiniai grįžo su geriausiais įspūdžiais.

Matematikos mokytoja–karjeros koordinatorė Aušra Narbutienė.


PABŪK GIMNAZISTU ANTANO SMETONOS GIMNAZIJOJE

Kovo 22 dieną mūsų mokyklos aštuntokai dalyvavo netradicinio ugdymo akcijoje „Pabūk gimnazistu“ Kauno Antano Smetonos gimnazijoje. Mokinius lydėjo matematikos mokytoja–karjeros koordinatorė Aušra Narbutienė ir auklėtoja Marytė Ališauskienė, o juos šiltai pasitiko Antano Smetonos gimnazijos nariai, administracijos atstovai. Mokiniai susipažino su gimnazijos erdvėmis, mokyklos tradicijomis ir neformalaus ugdymo galimybėmis. Vėliau mūsų aštuntokai galėjo išbandyti gimnazisto vaidmenį – jie ėjo į klases ir dalyvavo matematikos ir istorijos pamokose, kur galėjo pademonstruoti ne tik dalykines žinias, bet ir gebėjimą naudotis informacinėmis technologijomis. Išvyka mokiniams buvo įdomi ir naudinga.

Matematikos mokytoja–karjeros koordinatorė Aušra Narbutienė


ŽEMĖS DIENA

Žemės diena – tai viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosauginių švenčių mūsų mokykloje. Ši diena suvienija žmones bendram rūpesčiui, kad išsaugotume mūsų visų namus.

Kovo 20–23 dienomis mokykloje buvo organizuotas projektas „Mylėkime savo Žemę“, skirtas Žemės dienai paminėti. Projekte dalyvavo 5–8 klasių mokiniai, vyko įvairios veiklos. 5 klasės mokiniai dalyvavo viktorinoje–konkurse „Menu menu mįslę“, septintų klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Sveikiname Žemę“, buvo suorganizuota fotonuotraukų paroda „Mano augintiniai“ ir kūrybinių darbų 6–8 klasių mokinių paroda „Mums patinka žemėlapiai“. Projektą užbaigėme akcija „Vaišinamės vandeniu“. Projektą organizavo ir mokinius parengė biologijos mokytoja I. Titenienė, geografijos mokytoja D. Miliukevičienė. Žemės diena pasaulyje pradėta minėti norint priminti, kad žmonės turi saugoti aplinką, nors pokyčiai planetoje vyksta nuolat.

Saugokime ir tausokime Žemę.


KENGŪROS PROJEKTAI 2017

Mūsų mokykla tradiciškai šiais metais dalyvavo Kengūros projektuose. Ypač populiari buvo Kalbų kengūra, kurioje dalyvavo 145 mokiniai. Mokiniai aktyviai dalyvavo istorijos, gamtos ir geografijos kengūros konkursuose. Kovo 16 dieną įvyks matematikos kengūra.

Smagu, kad mokiniai aktyviai dalyvauja konkursuose ir pasitikrina savo gebėjimus.   


PROJEKTAS „AŠ – LIETUVOS PILIETIS“

Mūsų mokykla aktyviai dalyvavo projekte „Aš – Lietuvos pilietis“, skirtame kovo 11–osios paminėjimui. Visą savaitę mokykloje vyko įvairios veiklos: buvo pinamos tautinės apyrankės, klasių auklėtojai organizavo temines klasių valandėles, visą savaitę vyko akcija „Lietuvos vėliavos spalvos – mano drabužio detalė“, klasės gamino tautinę knygą, buvo renkama tautiškiausia klasė. Kovo 10 dieną salėje įvyko koncertas, pas mus svečiavosi Kauno įgulos karininkų ramovės atsargos karininkų choras „Margiris“. Renginio metu apdovanojome tautiškiausią klasę. 1–4 klasių grupėje tautiškiausia klase tapo 2a klasė, 5–8 klasių grupėje – 7b klasė. Po renginio mokyklos kieme vyko akcija „Linkėjimai Lietuvai“.

Aktyviai projekte dalyvavo pradinių klasių mokiniai. Mokytojos organizavo išradingas klasių valandėles, skatino mokinius kurti eilėraščius, mįsles, patarles, pinti tautines apyrankes bei sukurti tautišką knygą. Išradingai tautinę savaitę organizavo darželio grupės „Drugeliai“ auklėtoja Beatričia Vildžiūnienė. Vaikučiai dalyvavo įvairiose veiklose: piešė, vaidino ir nupynė ilgiausią tautinę juostą.

Mokyklos bendruomenė džiugiai sutiko 27 Laisvės metus.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė    


„DEKLAMUOJU LIETUVAI“ 

Kovo 15 d. mokykloje vyko miesto 1–8 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Deklamuoju Lietuvai“, skirtas Jono Žemaičio–Vytauto 108–osioms gimimo metinėms paminėti. Konkurse dalyvavo 35 dalyviai iš įvairių ugdymo įstaigų. Dalyvius ir svečius pasveikino mokyklos direktorė, paskui kalbėjo Jono Žemaičio–Vytauto dukterėčia Aušra Vilkienė.

Prieš prasidedant konkursui, mūsų mokiniai ir bibliotekos vedėja M. Pociuvienė išvyko į Karo muziejaus sodelį, pagerbti Joną Žemaitį–Vytautą. Buvo uždegtos žvakutės ir padėtos gėlės.

Konkursas vyko sklandžiai, mokiniai skaitė daug patriotinių eilėraščių, kurie aukština Tėvynę ir garsina žmones, kurie kovojo už Laisvę. Visiems dalyviams buvo įteiktos padėkos, o lauretams įteikti diplomai ir dovanėlės. 1–4 klasių grupėje laureatu tapo Ąžuolas Balcevičius – 2 klasė „Šilo“ pradinė mokykla. Gerb. A. Vilkienės specialiu prizu buvo apdovanotas Kasparas Bendoraitis 1 klasės mokinys iš Bernardo Brazdžionio mokyklos.

5–6 klasių grupėje laureatais tapo Medeina Macijauskaitė – 5 klasė VDU „Atžalyno“ progimnazija ir Silvija Motuzaitė – 5 klasė Kazio Griniaus progimnazija. Specialus prizas atiteko Stelai Tarasevičiūtei 5 kl. mokinei iš Petrašiūnų progimnazijos.

7–8 klasių grupėje laureatais tapo Ana Levendrauskaitė – 7 klasė Kazio Griniaus progimnazija, Arvydas Vingis – 7 klasė Juozo Grušo meno gimnazija ir Rugilė Rankauskaitė – 7 klasė Juozo Urbšio katalikiška pagrindinė mokykla. Specialiu prizu buvo apdovanota Liepa Lapašinskaitė – 8 klasė J. Žemaičio–Vytauto mokykla–DC.

Mylėkime ir didžiuokimės savo Tėvyne.


MĄSTAU IR SKAIČIUOJU 2017

Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjuje kovo 14 dieną vyko Kauno miesto antrų klasių mokinių matematikos popietė „Mąstau ir skaičiuoju 2017“. Popietę organizavo Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, Pradinių klasių mokytojų metodinio būrelio Gabių mokinių paieškos grupė, licėjaus administracija ir pradinių klasių mokytojos.

Dalyvavo 38 mokyklų komandos. Mūsų mokyklos komandą sudarė 3 mokinės, I etapo mokykloje nugalėtojos: Agota Kunigėlytė, Rusnė Būdvydytė ir Ieva Puidokaitė (mokytojos Daiva Ragauskienė ir Daiva Raustytė). Mokiniai dirbo grupėmis. vaikams buvo sudarytos sąlygos dirbti bendradarbiaujant, kartu ieškoti teisingo sprendimo. Mūsų mokyklos komandai sekėsi puikiai: iš 38 komandų užimta 4 vieta. 

Pradinių klasių mokytojos metodininkės Dava Ragauskienė ir Daiva Raustytė

 


Kauno TLK


INFORMACIJA

Atsižvelgdami į tėvų apklausos rezultatus, informuojame, kad nuo

2016 m. gruodžio 5 d. bus rakinamos mokyklos durys nuo 9.00 val. iki 12.45 val.

Administracija


 image

2016–ųjų metų lapkritį startavo naujas projektas www.svietimogidas.lt

Projekto tikslas – didinti lavinimo ir ugdymo informacijos prieinamumą kiekvienam Lietuvos vartotojui, skatinti juos būti atvirais ir reikšti savo nuomonę apie ugdymo įstaigas, siekti ugdymo įstaigų bendradarbiavimo su jų paslaugų gavėjais bei nuolatinio tobulinimo.

Taip pat yra švietimo renginių kalendorius – tėvams, vaikams.

pdf2 Kvietimas

 

 

Konstitucijos egzaminas

 

Kaip ir kiekvienais metais mūsų mokykla dalyvavo Konstitucijos egzamine. Spalio 3 dieną 5–8 klasių mokiniai atliko testą, o 1–4 klasių mokiniai atliko kūrybinę užduotį „Konstitucija, tavo gimtadienį švenčiu“. Mokiniai stengėsi užduotis atlikti atsakingai, tinkamai panaudoti turimas žinias. Smagu, kad auga pilietiška ir patriotiška karta.