Main content

Alert message

Šeštokų išvyka į Vytauto Didžiojo karo muziejų

Š. m. spalio 10 d. mūsų mokyklos 6 klasės mokiniai, lydimi mokytojų Astos Čibirienės ir Rimvydo Ambrulio, vyko į edukacinę programą „Karinė operacija „Žinių bomba“ Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Ši nuotaikinga edukacinė programa šeštokams leido pasinerti į intriguojantį žaidimą ir pajusti karišką dvasią. Muziejaus erdvėse mokiniai ieškojo kodinėmis spynomis užrakintų „žinių bombų“ ir per kuo trumpesnį laiką turėjo jas nukenksminti. Mokiniai ne tik smagiai praleido laiką, bet ir sužinojo svarbiausias istorines datas bei faktus, išmoko atpažinti bei vertinti istorijos šaltinius, mokėsi dirbti komandoje.
6 klasės auklėtoja Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


Sveikiname mūsų mokyklos šeštokų komandą

               Š. m. spalio 9 d. mūsų mokyklos 6 klasės mokiniai, lydimi auklėtojos Aušros Narbutienės, vyko į Kauno miesto ugdymo įstaigų 5-12 klasių mokinių „Jaunojo tyrėjo dienos” renginį ir dalyvavo protų mūšyje ,,Tiriu. Pažįstu. Saugau” Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykloje.
               Į renginį susirinko daugiau nei 300 moksleivių. Mūsų mokyklos mokinių komanda, atstovaujama Audriaus Raišučio, Olimpijos Svirskaitės, Emilio Velišausko, Kamilės Želvytės, Kęstučio Višinsko ir Dominyko Platužo, protų mūšyje laimėjo I vietą. Sveikiname ir didžiuojamės mūsų mokyklos šeštokais.
6 klasės auklėtoja Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


Tautinės muzikos muziejuje

                  Kraštotyros būrelio ir istorijos mokytojo Evaldo Ramanciuško iniciatyva, spalio 2 d. 8 klasės mokiniai lankėsi Kauno miesto Tautinės muzikos muziejuje. Buvo įdomu klausytis gido, kuris įtraukiančiai pasakojo apie senovės lietuvių instrumentus - švilpukus, birbynes, trimitus, skudučius, lamzdelius, daudytes, o instrumentų gamybos žaliavų stende matėme ne tik augalų, bet ir gyvūnų dalis, kurios būdavo panaudojamos muzikavimui.

Dalinamės akimirkomis


Pasaulinė psichikos sveikatos diena

                 Mokyklos specialistai kartu su bendruomene, mini Pasaulinę psichikos sveikatos dieną: kalbamės apie psichikos sveikatos stiprinimo būdus, vaidindami mokomės atpažinti emocijas, rašome kas mus džiugina, dalinamės informacija, kas gali suteikti psichologinę pagalbą.

Dalinamės akimirkomis


Mokytojų diena

              Spalio 4 dieną mokykloje buvo malonus šurmuliukas. Per pertraukas  mokiniai skubėjo pasveikinti mokytojus, visų nuotaika buvo pakili. Pasibaigus pamokoms aštuntokai pakvietė mokytojus į  pamoką – pasveikinimą. Buvo deklamuojamos eilės, skambėjo dainos  ir nuoširdi padėka mokytojams.

Dalinamės akimirkomis


Konstitucijos egzaminas 2019

Kaip ir kiekvienais metais mūsų mokykla dalyvavo Konstitucijos egzamine. Spalio 3 dieną
5–8 klasių mokiniai sprendė testą, kurį sudarė 30 uždarų klausimų.
1–4 klasių mokiniai atliko kūrybinę užduotį „Mano namai – laisva Lietuva“.
Mokiniai stengėsi užduotis atlikti atsakingai, tinkamai pritaikyti turimas žinias. Smagu, kad auga pilietiška ir patriotiška karta.

IMG 20191003 090049


Solidarumo bėgimas 2019

                   Šiais metais mūsų mokykla ir vėl prisijungė prie organizacijos „Gelbėkit vaikus“ organizuojamos akcijos „Solidarumo bėgimas“. Bėgime dalyvavo ir patys mažiausi darželio ugdytiniai bei 5 – 8 klasių mokiniai. Dalyviai ne tik bėgo, bet ir paaukojo pinigėlių. Taip pat mūsų mokiniai bėgo ir mieste, ir tapo nugalėtojais. Sveikiname 7 klasės mokinius: Rugilę Tatatiūnaitę, Ugnę Dambrauskę, Rytį Liuberskį, Arminą Kildišį ir Tomą Kačinską. Dėkojame mokytojui Broniui Kazlovskiui už puikiai suorganizuotą renginį.

Dalinamės akimirkomis


Rudens sporto šventė

                  Rugsėjo 19 dieną mokyklos aikštyne buvo organizuota Rudens sporto šventė 5 – 8 klasių mokiniams. Renginio pradžioje visi dalyviai padarė apšildančią mankštą. Nuotaikingai pajudėję, pradėjome atskirų rungčių varžytuves. Mokiniai entuziastingai dalyvavo visose rungtyse. Atgauti jėgas padėjo sveikuoliška košė. Klasių atstovams buvo įteiktos padėkos, o pereinamosios taurės atiteko nugalėtojams – 6 klasės ir 8 klasės mokiniams.
Dėkojame kūno kultūros mokytojams ir klasių auklėtojams už puikiai organizuotą sporto šventę. Smagu buvo rungtyniauti ir sveikai praleisti laiką.

Dalinamės akimirkomis


Kings olimpiados komanda pasveikino mokyklos bendruomenę

              Tarptautinės olimpiados KINGS komanda kaip ir kiekvieno KINGS semestro pradžioje, taip ir šį rudenį, lanko pavasario semestro finalų dalyvius aktyviausiose mokyklose Lietuvoje ir jiems įteikia finalistų diplomus, patvirtinančius pasiektą žinių lygį!

              KINGS komanda aplankė ir mūsų mokyklą bei sveikino mokinius ir juos ruošusius mokytojus su pavasario semestro pasiekimais ir apdovanojo juos diplomais bei padėkomis!

             Didžiuojamės ir sveikiname gabiuosius finalistus: Emą Neklejonovaitę (4 kl.), Rapolą Solovjovą (4 kl.), Audrių Raišutį (6 kl.), Aidą Laurišą (6 kl.), Kęstutį Višinską (6 kl.), Paulių Damaševičių (7 kl.), Grėtę Ingelevičiūtę (8 kl.), Gabiją Ščebedaitę (8kl.), Austėją Kameneckaitę (8 kl.).

            Dėkojame aktyviausiems pedagogams, padėjusiems pasiruošti olimpiadoms: Aušrai Nabutienei, matematikos mokytojai, Nijolei Sarpaliūtei, lietuvių kalbos mokytojai

Dalinamės akimirkomis


Tarptautinė raštingumo diena

                Rugsėjo 9 dieną minima Tarptautinė raštingumo diena. Mūsų mokyklos mokiniai taip pat aktyviai dalyvavo paminint šią dieną. 5 – 8 klasių mokiniai rašė ir kūrė tekstus įvairiomis kalbomis: lietuvių k., anglų k., vokiečių k. Geriausi mokinių darbai eksponuoti parodoje „Rugsėjo 9 d. – Tarptautinė raštingumo diena“.

Dalinamės akimirkomis


Mokslo ir žinių šventė

                Išaušo gražus ir saulėtas rugsėjo antrosios rytas. Mokyklos kiemas vėl prisipildė mokinių klegesio. Mokinius, tėvelius, mokytojus pasveikino mokyklos direktorė Danguolė Deobald. Džiaugsmo akimirkų ir kruopštaus darbo palinkėjo Šv. Antano kunigas Tomas. Nuoširdžiai pasveikino ir šokį dovanojo Smurfai . Kai pirmokai pasakė priesaiką, buvo paleisti svajonių išsipildymo balionai. Skambutis vėl visus pakvietė į klases.

Dalinamės akimirkomis


 

Projektinė veikla

               Birželio 17 – 21 d. mokykloje vyko projektinių veiklų savaitė. 5 – 8 klasių mokiniai vykdė įvairaus pobūdžio  projektus. Aktyviai dalyvavo praktiniame integruotame projekte „Muzikinė poilsio erdvė“, kūrė dialogus projekte „Kuriame pjeses“, žiūrėjo filmus ir atliko praktines užduotis – projektas „Literatūra kine“. Visos veiklos suteikė galimybę mokiniams kūrybiškai pažvelgti  į ugdymo procesą.

Dalinamės akimirkomis


Sporto šventė

              Birželio 17 dieną, atsitraukus karščio bangai, įvyko sportinis renginys 5 – 8 klasių mokiniams. Šis pirmadienis labai tiko sporto šventei. Renginio pradžioje visus pasveikino kūno kultūros mokytojas B.Kazlovskis ir palinkėjo sėkmės ir ištvermės. Po apšildančios mankštos prasidėjo rungtys. Mokiniai bėgo estafetinį bėgimą, išmėgino rankos taiklumą „Smiginyje“, žaidė kvadratą ir futbolą bei traukė virvę. Po atkaklios kovos pereinamąją taurę 5 – 6 klasių grupėje iškovojo penktokai, o 7 – 8 klasių grupėje nugalėjo 8 a klasės mokiniai. Visų klasių atstovams buvo įteiktos padėkos.

Dalinamės akimirkomis


Gabių mokinių pagerbimo šventė „Žydėjimas“

                   Birželio 6 dieną įvyko 1 – 8 klasių gabių mokinių pagerbimas. Visus mokslo metus mokiniai stropiai dirbo stengėsi ir sulaukė įvertinimo. Renginio pradžioje visus pasveikino ir pasidžiaugė mokinių pasiekimais mokyklos direktorė. Apdovanojamus mokinius sveikino klasės draugai, tėveliai. Muzikinius kūrinius pagrojo antrų, trečių, šeštų klasių mokiniai. Renginį vainikavo vokalinio ansamblio, Jaunučių choro, Airidijos ir Pop šokių pasirodymai. Džiaugiamės, kad tokia didelė pasiekimų žiedų puokštė.

Dalinamės akimirkomis


Edukacija pabėgimo kambaryje ,,Eruditus“ 

                7r klasės mokinių grupė dalyvavo edukacinėje dienoje pabėgimo kambaryje ,,Eruditus“ atrakink duris. Moksleiviams buvo pateiktos tikrai labai sudėtingos ir painios užduotys. Bet jie kūrybingai ir draugiškai stengėsi atrakinti duris. Pasinaudoję tik keliomis pagalbomis, 6 moksleiviai ir klasės vadovė D.Barkauskienė sėkmingai atrakino duris. Po to dar pasivaikščioję po miestą, grįžome į mokyklą. Draugiškas bendravimas ir komandinė veikla yra labai naudinga.
D.Barkauskienė

Dalinamės akimirkomis


Popierinių lėtuvėlių diena

''Drugelių'' gr. ugdytiniai dalyvavo projekte „Popierinių lėtuvėlių diena“. Vaikučiai lėktuvėlius gamino, lakstė, puošė, spalvinį, savo vardelius rašė. Lėktuvėlius skraidinome į angarą, surengėme varžybas. Varžybų metu išsiaiškinta, kieno lėktuvėlius nusileido į angarą greičiau. Pedagogės - Ilma Bespalovienė, Beatričia Vildžiūnienė

Dalinamės akimirkomis


Sveikiname mūsų mokyklos aštuntokus

              Š.m. gegužės 28 d. Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune vyko tradicinė Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų istorijos olimpiadų, konkursų ir viktorinų laureatų pagerbimo šventė.
Šventės metu apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis mūsų mokyklos 8 klasių mokiniai: Arnas Aleknavičius, Nedas Atkočaitis, Gytis Škadauskas, Viltė Zairytė, Patricija Tučkutė ir Kajus Jurevičius, laimėję pirmą vietą Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų 8-9 klasių mokinių protų mūšyje ,,Lietuvos Prezidentai”. Padėkos raštu apdovanota juos ruošusi mokytoja Aušra Narbutienė.

Dalinamės akimirkomis


Mokomoji ekspozicija „Valgoma nevalgoma“

Gegužės 27–31 dienomis mokyklos fojė žaliavo įvairūs augalai ir prieskoninės žolelės. Ekspozicijos tikslas – skatinti vaikus pažinti augalus, sužinoti jų panaudojimo galimybes ir naudą mityboje. Kiekvienas mokyklos bendruomenės narys galėjo apžiūrėti, paliesti ar pauostyti prieskonines žoleles, vaistinius, maiste naudojamus augalus. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė pradinių klasių mokiniams pravedė edukaciją, kurios metu mokiniai sužinojo visų ekspozicijoje esančių augalų pavadinimus, naudą organizmui, įdomius faktus. Taip pat mokiniai bandė atspėti, kurie augalai valgomi, o kurie ne. Daugelis nustebo sužinoję, kad visi augalai, esantys ekspozicijoje, tinkamai paruošti gali būti valgomi.
Ekspoziciją paruošė mokytoja A. Čibirienė.

Dalinamės akimirkomis


 

Integruota matematikos pamoka „Erdvės geometrija“

              Š. m. gegužės 29 d. mūsų mokyklos 8b klasės mokiniai kartu su matematikos mokytoja Aušra Narbutiene dalyvavo integruotoje matematikos pamokoje „Erdvės geometrija“, kurią vedė Kauno tvirtovės VII forto matematikų komanda.
Integruotos pamokos metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su pačiais pagrindiniais erdvės geometrijos – Platono, Archimedo ir Keplerio-Puanso kūnais, jų savybėmis bei svarba įvairiose gyvenimo srityse. O susipažinę su erdvinėmis figūromis, aštuntokai sėkmingai atlikinėjo praktines užduotis ir matematiškai skaičiavo. Antroje užsiėmimo dalyje mokiniai patys kūrė ir konstravo įvairiausius briaunainius, lavino savo erdvinį mąstymą bei kūrybiškumą.

Matematikos vyr. mokytoja Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


LAURAI PETRYLIENEI-1


 

Integruota matematikos pamoka „IQ iššūkis. Matematinės dėlionės“

                 Š. m. gegužės 22 d. mūsų mokyklos 5 klasės mokiniai kartu su matematikos mokytoja Aušra Narbutiene dalyvavo integruotoje matematikos pamokoje „IQ iššūkis. Matematinės dėlionės“. Pamoka vyko Kauno tvirtovės VII forte.
Integruotos pamokos metu mokiniai turėjo galimybę tyrinėti matematikos paslaptis šiek tiek kitokia forma – žaisdami su įvairiomis 2D ir 3D dėlionėmis. Jaunieji matematikai sužinojo įvairių matematinių gudrybių, kaip greitai sudėlioti populiarią tangramą, Kolumbo kiaušinį ir Soma kubą. Penktokai smagiai praleido laiką, ugdydami savo loginį mąstymą bei kūrybiškumą.

Matematikos vyr. mokytoja Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


Integruotas istorijos ir anglų kalbos projektas ,,Lietuvos tarpukario prezidentai”

          Gegužės 15 dieną 7r klasės mokiniai su klasės vadove anglų kalbos mokytoja D.Barkauskiene ir istorijos mokytoju E.Ramanciušku vykdė integruotą istorijos ir anglų kalbos projektą ,,Lietuvos tarpukario prezidentai“. Mokiniai aplankė Kauno istorinę prezidentūrą, kurioje dalyvavo edukacinėje viktorinoje ,,100 istorinių įvykių“. Gidas įdomiai pasakojo ir vedė viktoriną. Moksleiviai entuziastingai ieškojo informacijos, vykdė komandinę veiklą. Visi buvo susidomėję. Edukacijos metu mokiniai taip pat žaidė interaktyvų žaidimą. Visi daugiau sužinojo apie Lietuvos istoriją bei istorinę Kauno prezidentūrą.

D.Barkauskienė ir E.Ramanciuškas

Dalinamės akimirkomis


Edukacija „Sveikas vaikas – sveika ateitis“

         Gegužės 17 dieną „Drugelių“ grupėje svečiavosi Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos (LRVVKA) narė – profesionali virtuvės šefė. Susitikimas prasidėjo teorine pažintimi su virtuvės šefo profesija, vaisiais bei daržovėmis. „Drugeliai“ atliko kūrybines užduotis, kurias teisingai įveikę buvo įvertinti „Michelin“ žvaigžde, o surinkę visas tris – vaikai tapo aukščiausio įvertinimo šefais. Įgavę žinių, mažieji kartu su šefe sveikatai palankų maistą gamino patys ir jį ragavo. Šefė paruošė sveiką kokteilį, vaikai patys jį papuošė gervuogėmis ir mėtų lapeliais. Akivaizdu, kad pačių gamintas maistas vaikams ne tik skanus, bet ir patrauklus. Už edukaciją esame dėkingi organizatoriui Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biurui.

Auklėtojos I. Bespalovienė, B. Vildžiūnienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Eidukaitytė

Dalinamės akimirkomis


 Penktokų išvyka į renginį ,,Technorama 2019“

Š. m. gegužės 9 d. mūsų mokyklos 5 klasės mokiniai, lydimi auklėtojos Aušros Narbutienės ir technologijų mokytojos Astos Čibirienės, vyko į renginį ,,Technorama 2019“ KTU ,,Santakos“ slėnyje. Renginio metu mokiniai susipažino su jaunųjų mokslininkų ir studentų darbų paroda, kurioje buvo pristatomos pačios unikaliausios projekto idėjos. Renginiu siekiama populiarinti mokslinę veiklą ir skatinti aukštųjų mokyklų studentus ir tyrėjus savo kompetencijas bei žinias pritaikyti versle, išmokti save pristatyti, taip pat ugdyti jaunųjų kūrėjų kritinio mąstymo bei verslumo įgūdžius. Mokiniai pamatė, kad turimas idėjas galima sėkmingai įgyvendinti, jas pritaikant moksle ir versle.

5 klasės auklėtoja Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


Amatų dirbtuvėlės

             ,,Moliniais rateliais atrieda atidunda Velykė, šilkiniu botagėliu mojuodama! O kas traukia jos vežimaitį? Vaško kumelaitė! Sėskim prie stalo ir nulipdykim savo vaško kumelaitę molinėj karietaitėj.“
Visą balandžio mėnesį mokykloje vyko 1 – 5 klasių ,,Amatų dirbtuvėlės“ užsiėmimai, kuriuos vedė keramikos mokytoja Lina Galinienė. Mokiniai susipažino su tradiciniu keramikos ir žvakių gaminimo amatu.
Amatas, tai mokėjimas dirbinius gaminti rankomis. Mokiniai gamino žvakides ir suko medumi kvepiančias vaško žvakeles. Žvakidė ir žvakė – namų židinio šilumos simbolis.
Rankomis pagaminti vaikų darbeliai pripildys namus gėrio ir džiaugsmo akimirka.

Dalinamės akimirkomis


Gėlės Mamai

 Mamos dienai skirtas kolektyvinis „Saulučių” ir „Dugelių” grupių ugdytinių darbas „ Gėlės Mamai”
Vaikai - tapė netradicinėmis priemonėmis(šepečiais, šakutėmis, puodeliais).
Ikimok. ugd. ped. B. Vildžiūnienė, I.Bespalovienė, L. Petrylienė.

Dalinamės akimirkomis


Pavasario medžiai

"Drugelių" gr. ugdytiniai, dirbdami kolektyvinius darbus patiria džiaugsmą, tampa draugiškesni, mokosi dalintis, spręsti konfliktines situacijas.

Pedagogės; Beatričia Vildžiūnienė, Ilma Bespalovienė

Dalinamės akimirkomis


 Pražydo kiemas

Su '' Drugelių'' gr. ugdytiniais papuošėme savo kiemą.

Dalinamės akimirkomis


,,Mano Šv. Velykų medis"

           Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ugdytiniai ir pedagogai: ,,Saulučių"grupė (ikimok.ugd.ped. L. Petrylienė, I. Bespalovienė), ,,Drugelių"grupė ( ikimok. ugd. ped. B.Vilžiūnienė), priešmokyklinė grupė( priešmok. ugd. ped L. Galinienė) dalyvauja Respublikinėje  ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų akcijoje ,,Mano Šv. Velykų medis,akciją organizuoja Klaipėdos vaikų lopšelis - darželis ,,Vyturėlis". Akcijos tikslas - skatinti bendruomenių socialines partnerystes ir užtikrinti lietuvių liaudies tradicijų puoselėjimą.Pedagogai kartu su ugdytiniais, tėveliais dekoravo kiaušinius įvairiais raštais ir šiais margučiais puošė  mokyklos kieme augantį  medelį.

Dalinamės akimirkomis


Respublikinio anglų kalbos kengūros lyderių turo nugalėtojai

Kauno Bernardo Brazdžionio mokyklos 7(r) klasės mokiniai Saulė Mėlinytė ir Liutauras Martinkus tapo Respublikinio Kalbų Kengūros 2018 anglų kalbos lyderių turo nugalėtojais. Abiejų mokinių anglų kalbos mokytoja ir klasės vadovė yra anglų kalbos mokytoja metodininkė Daiva Barkauskienė. Mokytoja gavo padėkos raštą. Mokiniai apdovanoti diplomais ir kelione į vieną iš Europos šalių. Sveikiname ir džiaugiamės moksleivių pasiekimais.
D.Barkauskienė

Dalinamės akimirkomis


Virtuvės šefų edukacija mokykloje

                Mokykla balandžio 9 dieną sulaukė nekasdienių svečių. Joje lankėsi VšĮ „Sveikatai palankus“ virtuvės šefės su specialiai parengta mokomąja programa. Seminaras buvo vedamas 8 a klasės moksleiviams. Siekiant sudominti ir perteikti naudingas žinias, dalyviai čia ne tik klausėsi teorijos, bet ir atliko praktines užduotis: analizavo produktų etiketes, mokėsi atskirti sveikesnius produktus. Trumpam mokytojomis tapę virtuvės šefės teigia, kad verčiau vieną kartą patiems išbandyti bei paragauti, nei daug sykių skaityti ar klausytis, todėl seminaro lektoriai į mokyklą atvyko su įvairiais produktais ir mokymų metu drauge su mokiniais, paruošė desertą. Vėliau mokiniai komandose galės pademonstruoti savo išmonę kurdami sveikuoliškus receptus. Juos aprašę ir savo darbo rezultatus užfiksavę fotografijose, projekto dalyviai varžysis konkurse „Sveikuoliškas ir šiuolaikiškas patiekalas“ dėl geriausiųjų vardo.

Dalinamės akimirkomis


Išvyka į Vaikų literatūros muziejų

Balandžio 3 d. 4a kl. mokiniai (mokyt. D. Ragauskienė) lydimi mokyklos bibliotekininkės M. Ališauskienės pabuvojo Vaikų literatūros muziejuje. Jame plačiau sužinojo apie knygas vaikams kuriančius rašytojus. Ypač mokinius sužavėjo edukologės pasakojimas apie J. Kaupą (urbanistinės pasakos pradininką) bei jo kūryba, neakivaizdinė kelionė į Tandadriką ( pagal V. Žilinskaitės ,,Kelionė į Tandadriką").

Dalinamės akimirkomis


 Draugaujam su knyga

            Balandžio 2- oji - Tarptautinė vaikų knygos diena. Šia proga vyko viktorina ,,Ką pasakoja knygelės", kurioje dalyvavo 4a ir 4b klasių mokiniai. Jie šauniai atsakinėjo į bibliotekininkės M. Ališauskienės pateiktus klausimus. Buvo įdomu pasitikrinti savo žinias ir sužinoti naujų faktų apie knygas bei jų rašytojus.

Dalinamės akimirkomis


Lietuvos aviacijos muziejuje 

                Kraštotyros būrelio nariai balandžio 3 d. išvyko į pažintinę ekskursiją. Mokiniai aplankė Lietuvos aviacijos muziejų, kuriame apžiūrėjo S. Dariaus ir S. Girėno aerodromą ir ten esančius lėktuvus, išmėgino savo jėgas pilotuojant virtualius lėktuvus. Iš ekskursijos mokiniai grįžo pilni gerų įspūdžių.
Istorijos mokytojas Evaldas Ramanciuškas.

Dalinamės akimirkomis


 

Nacionalinis ekonomikos egzaminas

Š. m. kovo 27 d. mūsų mokyklos 7, 8 a ir 8 b klasių mokiniai dalyvavo Nacionaliniame ekonomikos egzamine ir varžėsi ekonomiškai raštingiausio moksleivio kategorijoje. Egzaminą sudarė 30 uždarų ir 1 atviras klausimas. Egzamino klausimai apjungė svarbiausias ekonomikos temas: pagrindinius principus, asmeninius finansus, verslumą, ekonominę politiką, tarptautines rinkas. Klausimai kvietė mokinius labiau mąstyti, o ne prisiminti faktus ar apibrėžimus.
Daugiausiai taškų surinko 8 a klasės mokinys Kajus Jurevičius (22 iš 30) ir 8 b klasės mokinė Akvilė Augustė Petronytė (19 iš 30). Džiaugiamės mūsų mokinių ekonominiu raštingumu ir aktyviu dalyvavimu egzamine.

Matematikos mokytoja Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


Renginys ,,Geriausia ever pamokų diena“

                 Š. m. kovo 20 d. mūsų mokyklos 8b klasės mokiniai, lydimi matematikos mokytojos Aušros Narbutienės, dalyvavo Žalgirio arenoje renginyje „Geriausia ever pamokų diena“. Mokinių laukė net 8 nepamirštamos pamokos su ryškiausiomis ir sėkmingiausiomis asmenybėmis iš Lietuvos ir pasaulio. Jų motyvuojančios ir įkvepiančios tobulėti patirtys, unikalūs požiūriai ir netradiciniai mokymo sprendimai, mokslo naujienos, ranka pasiekiamos ateities profesijos ir karjeros perspektyvos sužavėjo ir mūsų mokyklos aštuntokus. Tai buvo „Geriausia ever pamokų diena“, subūrusi net 13 tūkstančių mokytojų ir mokinių.
Matematikos mokytoja Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


Renginys „Jo didenybė vanduo“ Pasaulinei vandens dienai paminėti

                Kiekvienais metais, kovo 22 dieną, visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė vandens diena. Mokykla taip pat paminėjo šią svarbią dieną. „Saulutės“ ir „Drugeliai“ dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės A. Eidukaitytės organizuotoje edukacijoje – mažieji tapo tikrais tyrinėtojais ir atskleidė vandens paslaptis! Na, o pradinukai keliavo į mokykloje vienai dienai įkurtą eksperimentų laboratoriją ir taip pat eksperimentavo, pademonstravo savo žinias apie vandenį. Tyrinėtojai sužinojo kaip padaryti, kad tas pats kiaušinis vandenyje skęstų ir neskęstų; kas vandenyje tirpsta, o kas – ne; mokėsi atpažinti mineralinio, natūralaus ir sūraus vandens skonius, pūtė spalvotus vandens burbulus, išsiaiškino kodėl pinigėlis vandenyje neskęsta ir t.t. Visi vieningai sutarėme, kad vandenį reikia tausoti, jam dėkoti už mus supančią aplinką; vanduo ne tik mums labai reikalingas ir naudingas, bet ir labai įdomus.
Reiškiame dėkingumą vandeniui ir norime pasakyti:
”Vanduo, atsiprašau,
Vanduo, dėkoju Tau,
Vanduo myliu Tave!”

Dalinamės akimirkomis


8 klasių mokinių matematikos konkursas „Matematinis pa de de“

               Š. m. kovo 15 d. mūsų mokyklos 8a ir 8b klasių mokinių komanda: Arnas Aleknavičius, Akvilė Augustė Petronytė, Gytis Škadauskas, Marija Trimailovaitė ir Rokas Paškevičius, lydimi matematikos mokytojos Aušros Narbutienės, dalyvavo Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų 8 klasių mokinių matematikos konkurse „Matematinis pa de de“ Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje. Pasitelkę visas savo žinias komandų dalyviai gvildeno įdomias matematines užduotis. Mūsų mokyklos komanda buvo apdovanota padėkos raštu.

Matematikos mokytoja Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


Dauno sindromo dienos paminėjimas

                Kovo 21d. mokykloje ( Radvilėnų pl. 7 ) 1-4 kl. mokiniai ir mokytojos išreiškė palaikymą bei toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Skirtingos kojinės simbolizavo kitoniškumą.

Dalinamės akimirkomis


Elektra. Dujos

               Kovo 19 d. 4a klasėje edukacinį užsiėmimą ,,Elektra. Dujos“ vedė Ievos Puidokaitės tėvelis. Jis supažindino mokinius kaip ir iš kur atsiranda elektra, dujos, kaip atkeliauja į mūsų namus, paaiškino jų sukeliamus pavojus. Įdomiai papasakojo apie elektros laidininkus ir nelaidininkus. Mokiniai savo žinias pademonstravo atsakinėdami į Žybsiukės klausimus. Mokiniams labai patiko užsiėmimas. Dėkojame Tėveliui. 

Dalinamės akimirkomis


Konkursas „Deklamuoju Lietuvai“, skirtas Jono Žemaičio-Vytauto 110 – osioms gimimo metinėms paminėti

                 Kovo 15 d. mokykloje vyko miesto 1-8 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas

"Deklamuoju Lietuvai", skirtas Jono Žemaičio - Vytauto 110-osioms gimimo metinėms  paminėti. Konkurse dalyvavo 22 dalyviai iš įvairių ugdymo įstaigų. Dalyvius ir svečius pasveikino mokyklos direktorė. 

Prieš prasidedant konkursui, mūsų mokiniai ir istorijos mokytojas E.Ramanciuškas išvyko į Karo muziejaus sodelį, pagerbti Joną Žemaitį - Vytautą. Buvo uždegtos žvakutės ir padėtos gėlės.

Konkursas vyko sklandžiai, mokiniai skaitė daug patriotinių eilėraščių, kurie aukština Tėvynę ir garsina žmones, kurie kovojo už Laisvę. Visiems dalyviams buvo įteiktos padėkos, o laureatams įteikti diplomai ir  dovanos. Laureatais tapo: Eglė Gražulytė, 2 kl., Juozo Grušo gimnazija; Adas Borotinskas, 6 kl., Kazio Griniaus progimnazija; Ugnė Sutkutė 7 kl., Dainavos progimnazija; Lukas Griškevičius, 7 kl., Simono Daukanto progimnazija. Specialiu Jono Žemaičio – Vytauto dukterėčios Aušros Vilkienės įsteigtu prizu buvo apdovanoti: Medeinė Karpavičė, 4 kl., „Varpelio“ pradinė mokykla; Gustė Kupriščenkaitė, 5 kl., Veršvų gimnazija; Miglė Anikanovaitė, 7 kl., Bernardo Brazdžionio mokykla. Džiaugiamės gražiu renginiu ir sveikiname laureatus.

Dalinamės akimirkomis


 Kaziuko mugė

           Kovo 13d. mokykloje vyko PUG ir 1-5 kl. mokinių Kaziuko mugė, į kurią visus kvietė Kaziukas su palyda. Šventę vedė ir ragino vykdyti prekybą bei įsitraukti į linksmus šokius 3, 4a kl. mokiniai (mokyt. D. Giržadienė, D. Ragauskienė).

Kaziuko mugė – tai viena pirmųjų mokinių verslumo pamokų. Kiekvienas stengėsi savo pagamintą daiktą parduoti ar mainyti.

Niekas iš mugės neišėjo tuščiomis rankomis, ypač daug visi išsinešė geros nuotaikos bei puikių įspūdžių.

Dalinamės akimirkomis


 VikiLab interaktyvūs mokymai

              Kovo 15 d. vyko VikiLab interaktyvūs mokymai 1- 4 kl. mokiniams. 1- 2 kl. mokiniai, tapę ,,jaunaisiais mokslininkais“, atliko įvairius bandymus (jie buvo adaptuoti pagal jų amžių), susipažino su sudėtingu fizikos, chemijos ir biologijos pasauliu. 3- 4 kl. mokiniai gilinosi į elektros paslaptis.

             Mokiniai aktyviai įsijungė į patirtinį mokymą. Užduotis atliko susikaupę, susidomėję. Veikla buvo kupina teigiamų emocijų, geros nuotaikos.

Dalinamės akimirkomis


,,Šimtadienis“ 

          Kovo 7 d. mokykloje šurmuliavo pirmokai, šventė ,,Šimtadienį“ (mokyt. L. Kavaliauskienė). Pirmokų pasveikinti atėjo ir ketvirtokai (mokyt. D. Ragauskienė, D. Raustytė). Jie ne tik pasveikino mažuosius draugus, bet pateikė ir užduočių labirintą. Jį įveikus, pirmokams buvo perskaityta ,,Pirmokų priesaika“. Mažieji mokinukai tvirtai pasižadėjo būti stropiais, kruopščiais mokiniais.

Dalinamės akimirkomis


 

,,Žiema žiema, bėk iš kiemo“

Kovo 5 d. mokykloje kvepėjo blynai, skambėjo Užgavėnių dainos.

          Persirengėlių eisena, 2 kl. mokiniai bei 4a kl. atstovai (programėlę paruošė mokyt. J. Čiupailienė, L. Kavaliauskienė), pakvietė visus į Užgavėnių šventę. Jos metu mokiniai šoko, dainavo, stebėjo Kanapinio ir Lašininio kovą, Morės deginimą. Visi drauge varė žiemą: ,,Žiema žiema, bėk iš kiemo“.

Dalinamės akimirkomis


,,Draugystės paštas‘‘

               Kovo 4-15 dienomis mokykloje vyko akcija „Draugystės paštas“. Vaikai aktyviai rašė laiškus savo draugams, mokytojams, mokyklos direktorei. 15 dieną mokyklos psichologė Viktorija Laurinaitė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Eidukaitytė mokykloje išdalino laiškelius. Į laiškų rašymą labiausiai įsitraukė pradinių klasių mokiniai. Vaikai kūrybiškai pažiūrėjo į šią akciją: piešė piešinius, rašė atvirutes, sukūrė laiškus ar net paruošė mažas dovanėles. Vaikai džiaugėsi gautais laiškeliais, taip pat buvo skatinami rašyti tokius laiškelius ir pačių iniciatyva.

Dalinamės akimirkomis


Išvyka į Vytauto Didžiojo karo muziejų

                 Kraštotyros būrelio ir istorijos mokytojo Evaldo Ramanciuško iniciatyva, kovo 6 dieną 5 ir 7 klasės mokiniai lankėsi Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Moksleiviai susipažino su istorine ginkluote menančią LDK, ATR laikus. Išvykos su mokiniais metu, buvo įdomu klausytis gidų, kurie įtraukiančiai pasakojo apie lietuvių 1831 - 1863 m. sukilimus ir ginkluotę. Prasmingai ir įdomiai praleista diena.

Dalinamės akimirkomis


Renginys „Mes tikrai mylime Lietuvą“, skirtas kovo 11 – ajai paminėti

                Kovo  8 dieną mokykloje įvyko renginys „Mes tikrai mylime Lietuvą“, skirtas kovo 11 – ajai  paminėti. Skambant Maironio dainai „Lietuva brangi“ iškilmingai buvo įnešta vėliava. Renginio metu mokiniai  dainavo, šoko ir pateikė istorinius įvykius apie  nepriklausomą Lietuvą. Renginio metu buvo apdovanoti mokiniai, kurie labai gerai baigė I pusmetį.. Džiaugiamės, kad Lietuvos gimtadieniui mokiniai gali skirti  savo pasiekimus.

Dalinamės akimirkomis


 

TĖVYNEI LIETUVAI

O tėvyne, Lietuva,
Tu šalele mano.
Būki motina gera
Ir brangi be galo.

O. Pakalnienė

 

                   2019m. kovo 07d. mokykloje vyko renginys, skirtas Kovo 11 - sios Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti, kurio metu salėje susirinko darželio ,,Saulutės” gr. mažiausieji, ,,Drugelių” gr. ir priešmokyklinės klasės ugdytiniai.
Džiugiai nusiteikę, nešini trispalvėmis ir balionais, vaikai šventę pradėjo Tautine giesme. Auklėtoja Ilma Bespalovienė visus pasveikino šventės proga ir paskaitė eiles apie Lietuvą. Šventės metu skambėjo dainos, buvo šokami nuotaikingi liaudies šokiai, vaikai deklamavo eilėraščius apie gimtinę, kuriuos paruošė pedagogai: (L.Galinienė, L.Petrylienė ir B. Vildžiūnienė). Pasidžiaugti šventiniu rytmečiu pakvietėme mokyklos bendruomenę. Visi drauge iliustravome didelį Lietuvos žemėlapį. Kiekvienas vaikas norėjo nupiešti save, džiaugdamasis, kad gyvena Lietuvoje. Pabaigą vainikavo priešmokyklinukų apdovanojimas padėkos raštais už dalyvavimą projekte ,,Meilė Tėvynei mažoj širdelėj”.
Mes, pedagogai, stengiamės perduoti meilę Lietuvai dainomis, eilėraščiais, rateliais ir tikimės, kad mažose širdelėse sužydės meilės daigeliai savo Tėvynei!

Parengė priešm. ugd. ped. Lina Galinienė

Dalinamės akimirkomis


 

Konkursas „KENGŪRA 2019“

 Mūsų mokyklos mokiniai kaip ir kiekvienais metais aktyviai dalyvauja vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo organizuojamame Kengūros konkurse. Mokiniai jau dalyvavo geografijos, istorijos, lietuvių kalbos konkurse, dar laukia užsienio kalbų ir gamtos kengūra. Ypač gausus būrys mokinių dalyvavo kalbų kengūroje. Dalyviai stengėsi kruopščiai atlikti užduotis ir surinkti kuo daugiau taškų. Tikimės, kad šiais metais taip pat bus daug nugalėtojų. Mokinius parengė ir skatino dalyvauti konkurse mokytojai: D.Miliukevičienė, E.Ramanciuškas, N.Sarpaliūtė, D.Giržadienė, D.Ragauskienė, D.Raustytė, J.Čiupailienė V.Sabestinienė, J.Paškevičienė, S.Dulinskienė, I.Titenienė.

Dalinamės akimirkomis


Vasario 16- oji

Gražiausios spalvos turi
Rast vietą sau širdy,
O širdyje lietuvio
Brangiausios splavos trys...  
Vasario16 - osios valstybės atkūrimo dienai paminėti „Saulučių” ir "Drugelių" grupėse buvo skirta visa savaitė - integruotos veiklos į ugdymosi procesą „Lietuvos vėliava - spalvos trys”.

Dalinamės akimirkomis


"Skamba vardas Lietuvos"

Kauno Bernardo Brazdžionio mokykloje (Radvilėnų pl.7) vyksta 1-4 klasių mokinių darbelių paroda "Skamba vardas Lietuvos"

Dalinamės akimirkomis


Svečiuose "Stalo žaidimai" 

Vasario 7 dieną mūsų 1 – 4 klasės mokiniai susipažino su puikia metodine priemone „Senoviniai stalo žaidimai“. Ši priemonė skirta įvairioms mokinių kompetencijoms ugdyti:  nuo bendrųjų – bendravimo, bendradarbiavimo, taisyklių laikymosi, mokėjimo laimėti ir pralaimėti, iki specialiųjų – skaičiavimo, loginio, strateginio mąstymo lavinimo, skaitymo įgūdžių kūrybiškumo lavinimo.
Mokiniai domėjosi istorija, kultūra, senovės tradicijomis. Veikla padėjo suburti klasės kolektyvą tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą skatinančiai veiklai, suteikti visus reikiamus įrankius žaidimų gamybai ir tolesniam jų panaudojimui mokykloje.

Dalinamės akimirkomis


2 ir 3 klasių viktorina „Ką žinai apie sveikatą“

                 Vasario 8 d. 2 ir 3 klasių mokiniai susirinko pasitikrinti žinias viktorinoje „Ką žinai apie sveikatą“. Dalyvavo sau sukūrę pavadinimus 8 komandos. Tai „Super skanios braškės“, „5 kiviai“, „Susirgę“, „Arbūziukai“, „Sveikuoliai“ ir „Sveikata laimė“, „Auksiniai bananai“ ir „Vaisų grupė“. Po prisistatymo psichologė Viktorija Laurinaitė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Eidukaitytė komandoms išdalino užduočių lapus. Mokiniai turėjo pažymėti teisingus ir neteisingus teiginius apie mitybą, paaiškinti sąvokas „sveikata“, „asmens higiena“, patiems sudaryti sveikos mitybos piramidę. Pradinukai sužinojo kokios rūšies maisto produktai yra mitybos piramidės pagrindas ir turi būti dažnai valgomi, o kokių produktų reikia vengti ir valgyti kuo rečiau. Taip pat įvardijo būdus kaip galima apsisaugoti nuo gripo. Viktorinos dalyviams už pastangas ir aktyvų dalyvavimą buvo įteiktos padėkos.

Dalinamės akimirkomis


Norime pasidžiaugti puikiais anglų kalbos moksleivių rezultatais TARPTAUTINĖJE OLIMPIADOJE KINGS

II laipsnio diplomus gavo šie moksleiviai (įkelti KINGS padėką):
1. Žygimantas Dūda 3 klasė
2. Deimantė Kliunkaitė 3 klasė
3. Aidas Pranarauskas 5 klasė
4. Emilis Velišauskas 5 klasė
5. Kęstutis Višinskas 5 klasė
6. Paulius Damaševičius 6 klasė
7. Benas Dūda 6 klasė   
8. Ernestas Launikonis 6 klasė
9. Luka Vilkauskaitė 6 klasė
10. Arnas Aleknavičius 8b klasė
11. Gytis Škadauskas 8b klasė

Kings padėka


 

Anglų kalbos konkursas "Olympis 2018 - Rudens sesija"

Moksleiviai, kurie dalyvavo Tarptautiniame edukaciniame anglų kalbos konkurse "Olympis 2018 - Rudens sesija".
1. I laipsnio diplomu ir medaliu apdovanotas Simonas Bagdonavičius 7 klasė

I laipsnio diplomais:
1. Silvijus Kliucevič 7 klasė
2. Benas Dūda 6 klasė

II laipsnio diplomais:

1. Eimantas Gulbinas 6 klasė
2. Naglis Kaupas 6 klasė
3. Eimantas Kutka 7 klasė
4. Gytis Škadauskas 8 klasė
5. Emilis Velišauskas 5 klasė
6. Luka Vilkauskaitė 6 klasė
7. Arminas Kildišis 6 klasė
8. Olimpija Svirskaitė 5 klasė
9. Aidas Pranarauskas 5 klasė

III laipsnio diplomais:

1. Ernestas Launikonis 6 klasė
2. Paulius Damaševičius 6 klasė
3. Audrius Raišutis 5 klasė
4. Nojus Ivaškevičius 6 klasė
5. Kęstutis Višinskas 5 klasė

Olympis


Sportinė - kūrybinė žiemos šventė 

          Vasario 6d. 1- 4 klasių mokiniai mokyklos kieme džiaugėsi limpančiu sniegu. Vyko sportinė- kūrybinė žiemos šventė. Visi draugiškai lenktyniaujant, ryžtingai nusiteikę skubėjo lipdyti senius besmegenius. Greit mokyklos kieme ,, išdygo" senių besmegenių klasė: vieni stovėjo, kiti gulėjo, o kiti žemyn galva buvo...

      Mokiniai ne tik pademonstravo savo kūrybiškumą, vikrumą, ištvermę, bet ugdė ir savo gebėjimus dirbti grupėje.

      Visi buvo džiugiai nusiteikę, patyrę daug teigiamų emocijų, patenkinti savais seniais besmegeniais.  

Dalinamės akimirkomis


Džiaugiamės pasiekimais

              Š. m. vasario 7 d. mūsų mokyklos 8a ir 8b klasių mokinių komanda: Arnas Aleknavičius, Gytis Škadauskas, Nedas Atkočaitis, Kajus Jurevičius, Patricija Tučkutė ir Viltė Zairytė, lydimi matematikos mokytojos Aušros Narbutienės, dalyvavo protų mūšyje ,,Lietuvos Prezidentai“ Kauno Antano Smetonos gimnazijoje. Protmūšio metu tarp 10 Kauno m. mokyklų komandų virė nuožmios kovos. Pasitelkę visas žinias komandų dalyviai gvildeno įvairius su Lietuvos istorija susijusius klausimus.
Didžiuojamės ir sveikiname mūsų mokyklos 8a ir 8b klasių mokinių komandą, pademonstravus puikias žinias ir tapus nugalėtoja.

Matematikos mokytoja Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


Žiemiški malonumai. Piešimas ant sniego

Dalinamės akimirkomis


Užsiėmimas „Sveiki dantukai – daktarės Neskauda patarimai“

                 Sausio 25 dieną pas „Saulutes“ ir „Drugelius“ svečiavosi dantukų gydytoja Neskauda. Ji papasakojo vaikams apie dantukų valymą ir sveiką maistą - juk dantukais rūpintis svarbu nuo mažens. Gydytoja sau į pagalbą pasikvietė plačia šypsena pasipuošusį svečią krokodilą Diną. Jis parodė mažiesiems savo didelius ir sveikus dantukus, paprašė, kad kiekvienas vaikas jam juos išvalytų. Turėjome ir mažą krokodiliuką su smėlio laikrodžiu, kuris parodo kiek laiko turime valyti dantukus. Išvalę krokodilui dantis vaikai šoko ir dainavo „Dantukų dainelę“, įdėmiai išklausė eilėraštuką apie baltąjį dantuką, žaidė su mitybos kamuoliu ir spėliojo, kuris maistas dantukams patinka, o kuris - ne. Vaikučiai žinojo, kad norint turėti sveikus dantukus reikia valgyti kuo mažiau saldumynų ir kuo daugiau daržovių ir vaisių. Užsiėmimą organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Eidukaitytė, auklėtojos Ilma Bespalovienė ir Beatričia Vildžiūnienė.

Dalinamės akimirkomis


5 klasės išvyka į M. Žilinsko galeriją

                  Š.m. sausio 25 d. 5 klasės mokiniai kartu su auklėtoja Aušra Narbutiene vyko į edukacinę pamoką ,,Surask lobį!” M. Žilinsko galerijoje. Mokiniai žaidė komandinį žaidimą, ieškojo įdomiausių M. Žilinsko galerijos eksponatų, kūrė apie juos istorijas. Parodę šiek tiek sumanumo ir kantrybės, penktokai greitai surado lobių skrynią ir pasidalino lobį. Mokiniai grįžo su geriausiais įspūdžiais.
5 klasės auklėtoja Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


Padėka

                 KPKC padėka mūsų mokyklos mokytojoms Aušrai Narbutienei ir Astai Čibirienei už svarų indėlį dirbant olimpiadų, konkursų ir kitų renginių mokiniams vertinimo komisijoje.
received 342834279888562

Matematikos konferencija           

            Sausio 24 dieną vyko 1 – 4 klasės mokinių Gabumų ugdymo akademijos „Smalsutis“ matematikos konferencija (mokytoja D.Raustytė, L.Kavaliauskienė). 

        Jos metu mokiniai nagrinėjo „matematines vingrybes“ (pristatė savo darbus apie geometrinius kūnus ir jų išklotines, savo sukurtus matematinius žaidimus, diagramą pateikė vykdytų apklausų duomenimis).

Dalyviai pagilino matematines žinias, bei viešojo kalbėjimo įgūdžius. 

Dalinamės akimirkomis


Kauno mieste paskelbta gripo epidemija

Šaltasis metų sezonas įpusėjo, o kartu su juo ir gripo bei peršalimo ligų protrūkis. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, gripo epidemija paskelbta jau septyniose Lietuvos savivaldybėse iš 60, tarp jų ir Kauno mieste. Gripo epidemija paskelbiama kai sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis siekia ne mažiau kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę.
Siekiant apsaugoti save ir kitus, rekomenduojama:
• tinkamai ir dažnai plauti rankas, nusiplovus jas nusausinti;
• vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis;
• vengti masinio žmonių susibūrimo vietų;
• laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas;
• neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos;
• gerai vėdinti patalpas;
• susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, gydytis, kaip nurodė gydytojas;
• sergantys gripu asmenys apsaugoti kitus gali dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint, bei sveiki žmonės slaugydami sergantį asmenį taip pat turėtų dėvėti medicininę kaukę.

Nepasiduokite gripui. Plačiau


 

Džiaugiamės pasiekimais

                   Š.m. sausio 4-ąją dieną Vytauto Didžiojo universiteto Mažojoje salėje įvyko respublikinio informatikos konkurso „Kompiuterinė Kalėdų pasaka“ nugalėtojų apdovanojimų šventė. Sveikiname mūsų mokyklos 8b klasės mokinę Akvilę Augustę Petronytę 5-8 klasių grupėje piešinių kategorijoje laimėjus diplomą. Mokinę konkursui ruošė matematikos ir IT mokytoja Aušra Narbutienė. Konkursas vyko piešinių, nuotraukų koliažo ir videofilmo kategorijose. Dalyvavo net 457 moksleiviai iš visos Lietuvos.

Dalinamės akimirkomis


Gabumų ugdymo akademijos „Smalsutis“ pasaulio pažinimo konferencija

                Sausio 18 dieną vyko Gabumų ugdymo akademijos „Smalsutis“ pasaulio pažinimo konferencija (mokytoja D.Giržadienė ir mokytoja J.Čiupailienė). Dalyvavo 12 mokinių. Dalyviai ne tik domėjosi teorija, bet ir patys praktiškai atliko bandymus, pateikė jų išvadas. Bandymų pristatymus atliko Power Point programa.

Dalinamės akimirkomis


Gabumų ugdymo akademijos „Smalsutis“ lietuvių kalbos konferencija

               Sausio 17 dieną vyko Gabumų ugdymo akademijos „Smalsutis“ lietuvių kalbos konferencija (mokytoja Ragauskienė). Dalyvavo 13 mokinių. Konferencijos dalyviai tobulino savo viešojo kalbėjimo gebėjimus, o atliekant užduotis lavino vaizduotę ir kūrybinius įgūdžius. Mokiniai pagamino savo sukurtų stebuklinių, melų pasakų knygeles, bei jas pristatė.

Dalinamės akimirkomis


Kalėdinio medžio dekoravimas

             Sausio 8 dieną mūsų mokykloje vyko tarptautinio „Kalėdinio medžio dekoravimas“ projekto užbaigimas. Jo metu projekto koordinatorė Diana Burneikienė 3 - 4 klasių mokiniams pravedė Protų mūšį „Pažink Europos Sąjungą“. Protų mūšis vyko labai entuziastingai. Po ilgos kovos nugalėjo 4A klasės mokinių komanda (mokytoja D. Ragauskienė). Jos metu dalyviai ir žiūrovai patobulino bei pagilino žinias apie Europos Sąjungą.

Dalinamės akimirkomis


Vabzdžių karalystė

          Sausio 4 dieną mūsų mokykloje vyko 1 – 4 klasių mokiniams edukacinis užsiėmimas „Vabzdžių karalystė“. Užsiėmimą vedė Lietuvos Zoologijos sodo edukologė Violeta Lazarevičienė. Jo metu mokiniai susipažino su vabzdžių gyvenimu, galėjo juos stebėti, palaikyti. Edukacinio užsiėmimo dalyviai patyrė daug teigiamų emocijų. 

Dalinamės akimirkomis

 


 

 

9 simptomai – gripas ar peršalimas?

                Kauno mieste bei visoje Lietuvoje didėja sergamumas gripu bei kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, todėl skelbiame informaciją kaip atpažinti ar peršalome, ar susirgome gripu. Devyni simptomai sieja gripą ir peršalimą. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad gripo simptomai prasideda staiga, o peršalimo - vystosi lėtai. Devynis gripo ir peršalimo simptomų skirtumus rasite plakate "Gripas ar peršalimas?".
Pastebėjus, kad vaikas karščiuoja, skundžiasi galvos skausmu ar kitais gripui būdingais požymiais, rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją dėl tolimesnio gydymo, neleisti vaiko į ugdymo įstaigą, kol nepasveiks.


Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

               Pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“ mūsų mokykla dalyvavo jau dvyliktą kartą. Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.
8.00 val. visuose mokyklos languose buvo uždegtos žvakės. Pirma pamoka „Prisimenant sausio 13 – osios įvykius“ buvo skirta Laisvės gynėjams pagerbti ir prisiminti. I a. fojė pleveno žvakių liepsnelės - tai technologijų mokytojos A.Čibirienės sukurta kompozicija. Branginkime iškovotą Laisvę.

IMG 20190111 083401


5 – 8 klasių mokinių renginys „Kalėdos eteryje“

                   Gruodžio 19 dieną, spaudžiant nedideliam šaltukui, visi po pamokų sugužėjome į aktų – sporto salę, kur įvyko 5 – 8 klasių mokinių kalėdinis renginys „Kalėdos eteryje“. Visos klasės pasirodė tiesioginiame eteryje vykstančioje laidoje. Matėme įvairių stilių šokių pasirodymus, klausėmės atliekamų dainų. Pabaigoje vyko tiesioginis filmavimas, kada visi dalyviai atliko nuostabią kalėdinę dainą. Šventė baigėsi, bet gera nuotaika išliks dar ilgai visų širdyse.

Dalinamės akimirkomis


Džiaugiamės pasiekimais

                  Mūsų mokyklos mokinės Ajanta Galinytė 8a klasė ir Ugnė Dambrauskė 6 klasė bei biologijos mokytoja I.Titenienė už puikius pasiekimus 2017-2018 mokslo metais Kauno mieste ir šalyje gavo padėką iš Kauno miesto savivaldybės mero Visvaldo Matijošaičio.Taip pat mokinės su mokytoja gavo pakvietimus į Marijono Mikutavičiaus koncertą gruodžio 5d., skirtą Kauno miesto gabiausiems moksleiviams.

Dalinamės akimirkomis


 

Jono Žemaičio–Vytauto žūties metinių paminėjimas

                  Lapkričio 26 dieną mokinių grupė, istorijos mokytojas E.Ramanciuškas, mokyklos direktorė ir pavaduotoja dalyvavo generolo Jono Žemaičio–Vytauto žūties pagerbimo ceremonijoje, Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Atvyko ir Jono Žemaičio dukterėčia Aušra Vilkienė. Istorijos mokytojas priminė pagrindinius generolo gyvenimo ir veiklos tarpsnius, direktorė mokiniams priminė apie tremtinių išgyvenimus, o gerbiama Aušra Vilkienė papasakojo apie Jono Žemaičio šeimą. Generolas Jonas Žemaitis-Vytautas buvo ir liks iškili asmenybė.

Dalinamės akimirkomis


 Ekomada 2018

                 Vėlyvo rudens popietę, lapkričio 15 dieną, mūsų mokykloje praskaidrino įvairiaspalvė, žaisminga „EKOMADA 2018“. Renginyje dalyvavo 5 – 8 klasių mokiniai. Modeliai ir jų padėjėjai padirbėjo iš peties, kad pamalonintų žiūrovo akį. Visi modeliai buvo labai skirtingi ir įdomūs. Renginį pradėjome pop šokių grupės pasirodymu. Pertraukėlės metu dainavo 8 a klasės merginos.
Vertinimo komisijai teko gerokai paplušėti. Po komisijos apibendrinimo visiems dalyviams buvo įteiktos padėkos, o išskirtinio dėmesio sulaukusiems įteikti diplomai ir dovanėlės. Tai penktos klasės mokinė Olimpija Svirskaitė, 6 klasės mokiniai Arminas Kildišis ir Emilija Lukoševičiūtė, 7 klasės mokinės Grėtė Ingelevičiūtė ir Austėja Vaidelytė, 8 b klasės mokinys Nedas Atkočaitis. Linkime ir toliau draugauti su mada ir ieškoti naujų bei įspūdingų idėjų.

Dalinamės akimirkomis


 Tolerancijos diena

           Lapkričio 16 – tarptautinė Tolerancijos diena mokykloje buvo paminėta jau tryliktą kartą. Šiais metais Tolerancijos simbolis buvo raktas. Pilietinėje akcijoje „Tolerancijos raktas“ dalyvavo 1 – 8 klasių mokiniai ir priešmokyklinukai. Diskusijos, pokalbiai apie toleranciją vyko dorinio ugdymo pamokose bei klasių valandėlėse. Kūrybinius darbus mokiniai atliko dailės pamokose. Dėkojame mokytojoms Vitalijai Paulaitienei ir Astai Čibirienei už kūrybinio proceso įgyvendinimą taip pat pradinių klasių mokytojoms už tolerancijos idėjų puoselėjimą.
Visada ir visur stenkitės būti tolerantiški.

Dalinamės akimirkomis


Tolerancijos  dienai  skirta  išvyka  į  Kauno  IX  fortą

              Lapkričio 14 dieną 7 klasės mokiniai kartu su klasės vadove D. Barkauskiene ir istorijos mokytoju E. Ramanciušku vyko į edukacinę ekskursiją. Aplankėme Kauno IX forto muziejų. Mokiniai entuziastingai dalyvavo edukaciniame žaidime ,,Jaunieji žvalgai” Kauno IX forto rūsiuose. Gidė įdomiai vedė ekskursiją ir žaidimą. Taip pat buvo priminta visa Kauno IX forto istorija. Moksleiviai susipažino su dar viena Kauno istorine vieta ir smagiai pabendravo.
Anglų kalbos mokytoja metodininkė D. Barkauskienė ir istorijos mokytojas E. Ramanciuškas

Dalinamės akimirkomis


Mokinių konferencija “Sveika gyvensena-gyvenimo kokybė“

               Lapkričio 8 d. Kauno Gedimino sporto ir sveikatingumo gimnazijoje vyko Kauno miesto bendrojo ugdymo įstaigų 5 – 8 klasių mokinių konferencija „Sveika gyvensena – gyvenimo kokybė“, skirta Europos sveikos mitybos dienai paminėti. Konferencijoje dalyvavo mūsų mokyklos 8a klasės mokiniai Olivija Vidmantaitė ir Saulius Liuberskis, kurie puikiai pristatė pranešimą „Alkoholio neigiamas poveikis augančiam organizmui“.Mokinius ruošė biologijos mokytoja I.Titenienė.
Konferencijos dalyviams buvo įteiktos padėkos.

Dalinamės akimirkomis


Labdaros akcija „Sveikuoliškų pyragų diena“

              Mūsų mokyklos bendruomenė šiais metais prisijungė prie TV 3 iniciatyvos, lapkričio 6-ąją paminėti Pyragų dieną. Nuo pat ryto mokykla pakvipo pyragais. Suneštus pyragus gražiai paserviravo ir paruošė kvapnių arbatų technologijų mokytoja Asta Čibirienė. Pertraukų metu visa bendruomenė vaišinosi pyragais ir aukojo ‚Išsipildymo akcijai‘. Visi paragavo įvairių skonių pyragų ir smagiai pabendravo. Suaukotas lėšas pervedėme į „Išsipildymo akcijos“ sąskaitą. Nuoširdžiai dėkojame visiems: mokiniams, tėveliams, mokytojams už Jūsų gerumą. Juk Pyragų dienos tikslas – dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones.

Dalinamės akimirkomis


Pilietinė akcija „Aplankyk savanorio kapą“

                 Tradicija tapo, kad mūsų mokyklos mokiniai prieš lapkričio pirmąją aplanko Senosiose žydų kapinėse esančius savanorių kapus. Paskutinę dieną prieš mokinių atostogas istorijos mokytojas Evaldas Ramanciuškas ir aštuntos klasės mokiniai sutvarkė savanorių kapus ir pagerbė jų atminimą uždegdami žvakutes.

Dalinamės akimirkomis


Lapų tyrinėjimas

              ''Drugelių'' gr. ugdytiniai tyrinėjo rudeninius lapus.Ieško skirtumų, panašumų, tyrinėja lapų įvairovę ir žavisi rudeninėmis spalvomis.

Dalinamės akimirkomis


 

Medžiai rudenį

             Sako- mes labai maži, taip, bet kaip mes mokame ir išmoksime dar... „Saulučių” grupės ugdytiniai gamtine medžiaga lavina smulkiąją motoriką. Per pažintinę ir meninę kompetencijas, „atranda” rudenį. „Kartu mes galime daugiau”.

Dalinamės akimirkomis


 Parodėlė ''Rudenėlis''

            Auksaspalvis rudenėlis jau įsibėgėjo, todėl mes skubame džiaugtis ne tik kiekvienu saulės spindulėliu, bet ir mūsų ugdytinių parodėle. Negalime atsistebėti vaikučių ir jų tėvelių kūrybingumu. Dar kartą didelis AČIŪ!

Dalinamės akimirkomis


Mokinių konferencija “Sveika gyvensena šiandien-galimybės ir perspektyvos“

                 Mūsų mokyklos 8a klasės mokinės Airidija Belozaraitė ir Olivija Vidmantaitė dalyvavo Kauno miesto mokinių konferencijoje ,,Sveika gyvensena šiandien – galimybės ir perspektyvos”, kuri vyko spalio 25 dieną A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokykloje.Puikiai pristatė pranešimą „Alkoholio poveikis žmogaus organizmui“. Mokinius parengė biologijos mokytoja I.Titenienė. Konferencijos tikslas- aktyvinti mokinių sveikos gyvensenos judėjimą, iškeliant šiandienines jaunimo sveikatinimo problemas.
Konferencijos dalyviams įteiktos Kauno miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus padėkos.

Dalinamės akimirkomis


Pleneras ''Aš saugus , nes žinau''

           Pleneras ''Aš saugus , nes žinau''. Dalyvavo ''Drugelių' gr. ir ''Saulučių' gr. ugdytiniai.Piešė gatves, kelio ženklus, važinėjo savo sukurtomis iš antrinių žaliavų mašinėlėmis.

Dalinamės akimirkomis


Paroda '' Svajonių mašina ir kelio ženklai''

         Ugdytiniai su tėveliai gamino iš antrinių žaliavų transporto priemones ir kelio ženklus.

Dalinamės akimirkomis


 

Edukacinė pamokėlė

Istorijos muziejaus edukacinė pamokėlė, kurią laimėjo darželio '' Drudelių'' gr. ugdytinė- Smiltė piešinių konkurse. 

Dalinamės akimirkomis


„Kaip saugiai pereiti gatvę"

                 Spalio 22 dieną ''Drugelių'' gr. ugdytiniai  bei 1a ir 2a klasių mokiniai buvo mokomi saugiai pereiti gatvę pėsčiųjų perėjoje. Policijos bičiulis Amsis, ne tik stebėjo ir vertino vaikų saugų elgesį gatvėje, bet ir tikrino ar nešiojami atšvaitai. Dabar mokiniai žino, kaip svarbu laikytis saugaus eismo taisyklių. Vaikai suprato, kad prie gatvės turi būti drausmingi ir atidūs.

Dalinamės akimirkomis


Tarpmokyklinės kvadrato varžybos

                  Spalio 18 dieną 3 – 4 klasių mokiniai dalyvavo Kauno miesto tarpmokyklinėse I – ojo etapo kvadrato varžybose. Mūsų mokykla nugalėjo Kauno Vyturio gimnazijos komandą ir pateko į II – ąjį etapą.

Dalinamės akimirkomis


"Matematikos ekspertas"    

                  4a ir 4b klasės mokiniai aktyviai dirba mūsų mokyklos planšečių klasėje. Joje įveikia ne tik EMA pratybų užduotis, bet ir dalyvauja konkurse "Matematikos ekspertas".

Dalinamės akimirkomis


Išvyka į Vaikų literatūros muziejų

                 Spalio 18 dieną auksiniais rudens lapais nuklotais šaligatviais mes, 3 – 4 klasės mokiniai, skubėjome į Vaikų literatūros muziejų. Čia vyko susitikimas su rašytoja Rebeka Una. Vaikams ji geriausiai žinoma kaip knygų „Aš esu Tomas, seklys“, „Labas, aš Tadas“, „Pijus ir Nikolas“, „Barbora ir pelkių senelis“ autorė. Laikas, praleistas su rašytoja, buvo puikus. Mes bendravome, kartu vaidinome, sportavome, mokėmės magijos. Po susitikimo grįžome į mokyklą pilni gerų įspūdžių.

Mokyklos bibliotekininkės

Dalinamės akimirkomis


Kelionė į Druskininkus

                Š.m. spalio 9 dieną mūsų mokyklos 5 ir 6 klasių mokiniai kartu su auklėtojais Aušra Narbutiene ir Broniu Kazlovskiu ir tikybos mokytoju Giedriu Miežansku aplankė Druskininkus. Pakeliui į Druskininkus, pirmiausiai užkopėme į Punios piliakalnį, nuo kurio atsivėrė graži Nemuno slėnio ir garsiojo Punios šilo panorama. Po to mus svetingai sutiko miško muziejaus „Girios aidas“ edukatorė. Muziejaus salėse mokiniai išvydo meninius medžio darbus, ekspozicijose – miško gyvūnų gyvenimą. Galiausiai, pasiekę Druskininkų centrą, keliavome į apžvalginę ekskursiją po miestą. Sužinojome kaip ir kodėl ištryško mineraliniai šaltiniai, pasigrožėsime „šokančio“ fontano pasirodymu, įvairaus pobūdžio skulptūromis. Ir pabaigai mūsų laukė smagiausia dalis – 3 valandų maudynės Druskininkų vandens parke. Grįžome pavargę, bet kupini įspūdžių.


5 klasės auklėtoja Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


 Akcija  „Švarios rankos – sveikas vaikas“

Kauno Bernardo Brazdžionio mokykloje spalio 1-5d. įvyko akcija „Švarios rankos – sveikas vaikas“. 6 klasės mokiniai atkreipė dėmesį į rankų higienos svarbą. Biologijos mokytoja I.Titenienė akcentavo apie rankų higienos svarbą 6 klasės mokiniams.Mokė mokinius teisingai plautis rankas- pagal rankų plovimo instrukciją , formavo požiūrį, kad plauti rankas reikia ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir tam, kad apsaugotų save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų.Buvo parengtas nuotraukų koliažas. Už dalyvavimą akcijoje „Švarios rankos-sveikas vaikas“,Kauno miesto savivaldybės administracija švietimo skyrius Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla įteikė padėką.

Dalinamės akimirkomis


Penktokų išvyka į ,,Tyrėjų nakties 2018’’ renginį

                  Š. m. rugsėjo 28 d. mūsų mokyklos 5 klasės mokiniai, lydimi auklėtojos Aušros Narbutienės ir chemijos mokytojos Marytės Ališaukienės, vyko į KTU „Tyrėjų nakties 2018“ kūrybines inžinerijos dirbtuves „Padėk energijai augti”.
Lekt. dr. Donata Putnaitė moksleiviams pristatė atsinaujinančiosios energetikos galimybes ir visus entuziastus pakvietė į kūrybines inžinerijos dirbtuves. Dirbtuvių metu moksleiviai turėjo galimybę daugiau sužinosi apie vėjo energetiką ir pasigaminsi savąją vėjo elektrinę. Pakeliui į mokyklą, penktokai susipažino su cheminiais eksperimentais, drąsiai juose dalyvavo ir pasijautė tikrais mokslininkais.

5 klasės auklėtoja Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


 

 

Išvyka į Vilnių

              7 ir 8a klasių mokiniai, lydimi klasių vadovių D. Barkauskienės ir R. Naginytės bei mokytojo E. Ramanciuško vyko į Vilnių. Viena grupė aplankė Signatarų Namus, kur matė Nepriklausomybės Aktą bei išklausė gido vedamą edukacinę apžvalginę ekskursiją. Kita grupė išbandė Iliuzijų muziejaus eksponatus, kur viską paaiškino muziejaus gidai.
             Mokiniai aplankė TV bokštą, kėlėsi bokšto viršų, ,,Paukščių Taką”. Vilniaus vaizdai iš paukščio skrydžio sužavėjo visus. Pasivaikščiojome Vilniaus senamiesčio bei centro gatvėmis. Kelionėje visi maloniai ir smagiai pabendravome, kas išvykoje yra labai svarbu.
Anglų kalbos mokytoja metodininkė
D. Barkauskienė

Dalinamės akimirkomis


Užsiėmimas „Mūsų švarios rankos“

                2018 m. spalio 12 dieną visuomenės sveikatos priežiūros specialistė su 4 a ir 4 b klasių mokiniais prisiminė rankų švaros svarbą, ypač artėjant šaltajam metų laikui, kai ergamumas užkrečiamomis ligomis padidėja. Visiems ketvirtokams buvo išdalintos Kauno miesto savivaldybės isuomenės sveikatos biuro sukurtos užduočių knygelės „Sveikas mokyklinukas“. Ketvirtokai noriai sprendė su užsiėmimo tematika susijusias užduotis: eiliškumo tvarka žymėjo rankų plovimo schemą, skaičiavo pasislėpusius mikrobus ir bakterijas bei atliko eksperimentą su „bakterijų milteliais“. Eksperimentas patvirtino, kad bakterijos yra mūsų akimis nematomos, neužtenka rankas nusivalyti (juk rankos gali atrodyti visai švarios), tačiau tik rankų plovimas su vandeniu ir muilu bakterijas pašalina. Šio užsiėmimo tikslas atkreipti dėmesį į rankų higienos svarbą, plauti jas ne tik tam, kad būtų švarios, bet ir apsaugoti save ir aplinkinius nuo užkrečiamųjų ligų.

Dalinamės akimirkomis


Gabumų ugdymo akademijos „Smalsutis“ atidarymas

                 Spalio 12 dieną mūsų mokykloje vyko Gabumų ugdymo akademijos „Smalsutis“ atidarymas.

1 – 4 klasių mokiniams buvo įteiktos užduočių knygelės.

Dalinamės akimirkomis


Tarpklasinės kvadrato varžybos

            Spalio 11 dieną mokykloje įvyko tarpklasinės kvadrato varžybos. Varžybose dalyvavo 3a, 4a ir 4b klasių mokiniai. Sveikiname 4a klasės mokinius, laimėjusius pereinamąją taurę. Pramankštą pravedė ir teisėjavo bei taurę įteikė mokytojas Bronius Kazlovskis.

Dalinamės akimirkomis


Mokytojų diena

                 Spalio 5 dieną mokykloje buvo malonus šurmuliukas. Pertraukų metų skambėjo muzika, mokiniai sveikino mokytojus, visų nuotaika buvo pakili. Po pamokų aštuntokai pakvietė mokytojus, darželio auklėtojas į 109 kabinetą pamoką – pasveikinimą. Buvo deklamuojamos eilės, skambėjo dainos, šokiai ir nuoširdi padėka mokytojams už jų kantrybę ir nuoširdų bendradarbiavimą.

Dalinamės akimirkomis


Išvyka į Vilnių

              Spalio 4 dieną 4a ir 4b klasės mokiniai kartu su mokytojomis Daiva Raustyte ir Daiva Ragauskiene dalyvavo edukacinėje išvykoje į Vilnių ir aplankė Lietuvos Respublikos Seimą.

Dalinamės akimirkomis


„Nelauk-paskiepyk!“

             Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras tėveliams primena, kad labai svarbu skiepyti savo vaikus.
Skelbiame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. rugpjūčio 29 d. įsakymu Nr. V-955 patvirtintą vaikų ir paauglių profilaktinių skiepijimų kalendorių, kuris įsigaliojo nuo š. m. rugsėjo 1 d.
            Pasak Užkrečiamų ligų ir AIDS centro, vakcina yra laikoma saugiausia ir patikimiausia apsauga nuo gyvybei pavojingų užkrečiamųjų ligų (infekcijų). Taip apsaugomas ne tik kiekvienas žmogus, tačiau ir sukuriama saugi aplinka visuomenei.

Kviečiame paskaityti!


BEACTIVE – Europos sporto savaitė

                  Mūsų mokyklos mokiniai kartu su treneriu Broniumi Kazlovskiu aktyviai dalyvavo Europos sporto savaitėje. Buvo organizuotos kvadrato varžybos. Žaidė septintų ir aštuntų klasių mokinių komandos bei ketvirtokų ir penktos klasių rinktinė žaidė prieš šeštokus ir laimėjo kvadrato varžybas. Smagu, kad mokiniai aktyviai sportuoja ir siekia aukštesnių rezultatų.

Dalinamės akimirkomis


LSU rudens kroso pirmenybės

                 Rugsėjo 28 d. 4 – 8 klasių mokiniai aktyviai dalyvavo atvirose LSU rudens kroso pirmenybėse. Kūno kultūros mokytojai Bronius Kazlovskis ir Kęstutis Aleksandravičius subūrė pageidaujančių dalyvauti varžybose mokinių komandą. Nugalėtojais ir prizininkais tapo šie mokiniai: pirmąją vietą iškovojo Olimpija Svirskaitė ir Andrius Raišutis 5 klasės mokiniai; antrąją vietą iškovojo Agota Kunigėlytė 4 b klasės mokinė, Emilija Vasiliauskaitė ir Dominykas Platužas 5a klasės mokiniai, Vytautė Kuprevičiūtė 7 a klasės mokinė, Nedas Atkočaitis 8 b klasės mokinys; trečiąją vietą užėmė Rugilė Tatariūnaitė 6a klasės mokinė, Adomas Mažonas 7 a klasės mokinys ir Joris Tarnauskas 8 b klasės mokinys. Sveikiname nugalėtojus ir jų trenerius.

Dalinamės akimirkomis


 Europos  kalbų  diena Rugsėjo 26d. 

                Tradiciškai mūsų mokykloje vyko Europos Kalbų Dienos renginiai. Pasirinkta tema buvo skirta Lietuvos šimtmečiui, nes Lietuva taip pat yra Europos šalis. Visų humanitarinės grupės mokytojų moksleiviai parengė projektinius darbus ir pristatė juos. Įdomu buvo sužinoti naujų faktų bei išklausyti įdomiai atliktų pristatymų. Tradiciškai moksleivių darbai buvo atlikti ir pristatomi įvairiomis kalbomis, kurių jie mokosi mokykloje.
                Mokytoja N.Sarpaliūtė vadovavo ,,Kalbos inspektorių” projektui. Mokytojos D.Miliukevičienės, S.Dulinskienės, D.Barkauskienės mokiniai parengė projektinius darbus ir juos pristatė. Mokytojas E.Ramanciuškas organizavo protų mūšius istorijos pamokose. Taip pat mokiniai
paruošė trumpus pasirodymus. Visi pasidžiaugė bendravimu įvairiomis Europos kalbomis.

Humanitarinių mokslų grupės pirmininkė D.Barkauskienė


Pamokėlė „Sveikas maistas-sveikas aš“

                 Kadangi rudenėlis gausaus derliaus metas, darželyje nusprendėme pakalbėti apie sveiką maistą. Rugsėjo 25 d. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Eidukaitytė parodė mažiesiems tris plakatus, kuriuose pavaizduoti produktai labiausiai tinkantys pusryčiams, pietums ir vakarienei. Vaikai drąsiai vardijo produktus, išsakė savo mėgstamiausius patiekalus. Po aptarimo Aušra pristatė kelias užduotėles. Pirmame užduoties lape pavaizduoti 3 vaikai, vienas jų buvo be įrankių, kiti laikantys rankoje šaukštą, šakutę. Mūsų užduotis pažymėti kokie produktai valgomi rankomis, šakute arba šaukštu. Kita užduotėlė buvo išsirinkti vieną patį mėgstamiausią piešiniuose pavaizduotą produktą/patiekalą ir užduoties pabaigoje suskaičiuosime kokie patiekalai populiariausi. Kad laukimas atlikti šias užduotis neprailgtų su auklėtoja Ilma , vaikai lėkštutėse piešė ir spalvino savo mėgstamą sveiką maistą. Vėliau vyko aptarimas, pasidžiaugėme, kad puikiai žinome, jog obuolį valgome ranka, sriubą šaukštu, o mėsytę šakute! ☺ Na, o daugiausiai vaikų pažymėjo sąraše, kad mėgsta žuvytę, kriaušes ir mėsytę ☺

Dalinamės akimirkomis


Rudens sporto šventė

              Rugsėjo 19 dieną mokyklos aikštyne buvo organizuota Rudens sporto šventė 5 – 8 klasių mokiniams. Renginio pradžioje visi dalyviai padarė apšildančią mankštą. Nuotaikingai pajudėję, pradėjome atskirų rungčių varžytuves. Mokiniai entuziastingai dalyvavo visose rungtyse. Atgauti jėgas padėjo sveikuoliška košė. Klasių atstovams buvo įteiktos padėkos, o pereinamosios taurės atiteko nugalėtojams – 6 klasės ir 8 a klasės mokiniams.
Dėkojame kūno kultūros mokytojams ir klasių auklėtojams už puikiai organizuotą sporto šventę. Buvo smagu rungtyniauti ir sveikai praleisti laiką.

Dalinamės akimirkomis


 Mokslo ir žinių šventė

                 Rugsėjo trečiąją visi mokinukai, o mažesnieji kartu su tėveliais vėl sugužėjo į mokyklą. Mokslo ir žinių šventę pradėjome Lietuvos himnu. Visus susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė Danguolė Deobald. Kantrybės ir atsakomybės naujais mokslo metais palinkėjo Šv. Antano bažnyčios kunigas Vincentas. Pirmokėliams policijos atstovė padovanojo atšvaitus, kad visada būtų matomi ir saugūs. Nuotaikingai susirinkusius pasveikino dvi Pepės Ilgakojinės ir padovanojo smagius muzikinius kūrinius. Skambutis ir vėl visus pakvietė į Žinių šalį.


 Dėl 2018 - 2019 mokslo metų pradžios

Plačiau


 Aštuntokų išleistuvės

                 Birželio 19 dieną mokykloje įvyko Pagrindinio ugdymo I dalies baigimo pažymėjimų įteikimas. Skambant iškilmingai muzikai į salę buvo įnešti pažymėjimai ir prasidėjo šventė. Greitai prabėgo aštuoni metai, o šiandien jau išlydime aštuntokus į tolimesnį mokslo ir žinių kelią.
Visus susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė Dalia Valintėlienė. Sveikino ir linkėjo sėkmės klasių auklėtojos. Tėvelių vardu kalbėjo Gabija Medekšienė ir Rasa Venciuvienė.
                Skambėjo dainos, džiaugiamės aštuntokų pasirodymais. Po iškilmingos dalies visi aštuntokai ir mokytojai nusifotografavo. Paskui Visiems linkime sėkmės ir gražios vasaros.

Dalinamės akimirkomis


Gabių mokinių pagerbimo šventė

               Birželio 12 dieną mokykloje įvyko 5 – 8 klasių gabių mokinių ir mokytojų pagerbimo šventė.
Padėkomis ir dovanėlėmis buvo apdovanoti dvidešimt trys mokiniai, už labai gerą mokymąsi ir mokyklos garsinimą mieste bei respublikoje.
               Už ypatingai gerą mokymąsi, aktyvią veiklą ir mokyklos garsinimą mieste bei respublikoje diplomais ir atminimo dovanomis buvo apdovanoti: Arminas Kildišis 5 klasės mokinys, Marija Trimailovaitė 7 a klasės mokinė, Saulė Čibiraitė 8 a klasės mokinė, Agnė Rimkevičiūtė 8 b klasės mokinė. Pagerbti buvo ikimokyklinio ugdymo pedagogai, dalykų mokytojai ir pagalbos mokiniui specialistai. Padėkas ir dovanėles įteikė mokyklos direktorė Dalia Valintėlienė. Mokiniai sveikino nominantus ir dovanojo gėles. Šventės metu dainavo Vokalinis ansamblis (vadovė R.Kijauskienė), fleita grojo 2 klasės mokinė Miglė, pianinu skambino 8 a klasės mokinė Jekaterina, solo dainavo 6 klasės mokinė Miglė. Dėkojame visiems ir linkime, kad šventė pasiliktų Jūsų širdyse.

Dalinamės akimirkomis


6 ir 7a klasių išvyka į Rygą

                  Birželio 7 dieną mūsų mokyklos 6 ir 7a klasių mokiniai, lydimi klasių auklėtojų D.Barkauskienės ir R.Naginytės bei mokytojų L.Krasauskienės ir D.Miliukevičienės, vyko į Latviją.
                 Aplankėme nuostabią Rundalės pilį, kur turėjome edukacinę ekskursiją po rūmus ir sodą. Taip pat vykome į Rygos zoologijos muziejų. Įvairios gyvūnijos pasaulyje pasisvečiavę, vykome į Rygos senamiestį. Trumpa apžvalginė ekskursija po Rygos senamiestį leidžia suprasti senojo Rygos miesto svarbą. Sustojame ir prie ženklo, kur stovėjo Baltijos kelio dalyviai.
Vėlai vakare, sužinoję daugiau apie Latviją, grįžtame namo. Svarbiausia - draugiškumas ir bendravimas. Tai labai svarbu išvykose.

Dalinamės akimirkomis


Kelionė į Latviją

                      Š.m. birželio 7-8 dienomis mūsų mokyklos 5, 8 a ir 8 b klasių mokiniai kartu su auklėtojais Broniu Kazlovskiu, Irena Aleknavičiene ir Aušra Narbutiene aplankė kaimyninę šalį Latviją. Atvykę į Liepojos šiaurinėje dalyje esantį karinį uostą, mokiniai dalyvavo realybės šou programoje „UŽ GROTŲ”. Po įsimintinos programos, mūsų laukė Jūrkalnė, viena vaizdingiausių jūros pakrančių Latvijoje su 20 m aukščio skardžiu. Toliau vykome į žinių ir technologijų muziejų Ventspilyje – Kuržemės DEMOCENTRĄ. Čia mokiniai dalyvavo automobilių lenktynėse, sprendė tangramų paslaptis, minties galia pasistengė išgelbėti pasaulį, ,,pakėlė“ CO(2) taršą, o taip pat gavo teigiamų emocijų visai dienai. Vakare pasivaikščiojome po Ventspilį ir pasigrožėjome jūra. Kitą dieną mokinių laukė smagus pasiplaukiojimas turistiniu laivu Ventos upe. Tai buvo puiki galimybė apžvelgti Ventspilio miestą ir uostą. Važiuodami namų link, sustojome Riežupėje ir aplankėme egzotiškus smėlio urvus. Mokiniai juos apžiūrėjo vaikščiodami 450 m ilgio tuneliu su žvakėmis.
Kaimyninė šalis Latvija svetingai mus priėmė, mokiniai grįžo su geriausiais įspūdžiais.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


1 – 4 klasių gabių mokinių pagerbimo šventė „Pasidžiaukime kartu“

                   Gegužės 30 dieną mokykloje įvyko 1 – 4 klasių gabių mokinių ir mokytojų pagerbimo šventė kartu su mokinių tėveliais „Pasidžiaukime kartu“.
                  Padėkomis ir dovanėlėmis buvo apdovanoti dvidešimt penki mokiniai, už labai gerą mokymąsi ir mokyklos garsinimą mieste bei respublikoje.
                  Už ypatingai gerą mokymąsi, aktyvią veiklą ir mokyklos garsinimą mieste bei respublikoje diplomais ir atminimo dovanomis buvo apdovanoti: Rapolas Solovjovas 2 klasės mokiniai, Rusnė Būdvydytė 3 a klasės mokinė, Agota Kunigėlytė 3 b klasės mokinė, Audrius Raišutis 4 klasės mokinys. Pagerbtos buvo pradinių klasių ir dalykų mokytojos. Padėkas ir dovanėles įteikė mokyklos direktorė Dalia Valintėlienė. Mokiniai sveikino nominantus ir dovanojo gėles. Šventės metu dainavo Vokalinis ansamblis (vadovė R.Kijauskienė), Jaunučių choras (vadovė A.Žygienė), Pop šokių grupė (vadovė M.Veržikauskaitė). Dėkojame visiems ir tikimės, kad šventė pasiliks Jūsų širdyse.


Integruotos matematikos pamokos

                     Š. m. birželio 6 dieną mūsų mokyklos 7 a, 7 b, 8 a ir 8 b klasių mokiniai kartu su matematikos mokytojomis Ramūne Naginyte ir Aušra Narbutiene dalyvavo integruotose matematikos pamokose „Pitagoro teorema“ ir ,,Kritografija – skaičiai saugo paslaptį“. Pamokos vyko Kauno tvirtovės VII forte. Edukacinės programos metu septintokai susipažino su senovės filosofu ir matematiku Pitagoru bei narpliojo jo vardu pavadintos teoremos vingrybes. Mokiniai išbandė senovinę dėlionę – tangramą, kurios dėka patys galėjo įrodyti Pitagoro teoremą. Aštuntokai programos metu išgirdo kriptografijos mokslo atsiradimo istoriją, susipažino su pirmuoju šifruotoju istorijoje – Juliju Cezariu – ir jo išrastu „Cezario šifru“, išmoko užšifruoti savo slaptas žinutes. Programos pabaigoje mokinių laukė išbandymas – orientacinis žaidimas, kurio metu dalyviai turėjo panaudoti įgytas žinias ir įgūdžius, padėsiančius sėkmingai atlikti patikėtą misiją.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


Tarptautinė vaikų gynimo diena ir „Kauno vaikai šypsosi“ dalyvių apdovanojimai!

                Birželio 1 dieną „Drugeliai“ ir „Saulutės“ žaismingai paminėjo Tarptautinę vaikų gynimo dieną ir džiugiai uždarė nuo rugsėjo mėnesio startavusią programą „Kauno vaikai šypsosi“!
              Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, įteikė programos dalyviams aukščiausio laipsnio dantukų priežiūros diplomus už kasdienį ir sąžiningą dantukų valymą darželyje.
             Auklėtojos taip pat buvo apdovanotos padėkomis už įsitraukimą į programos įgyvendinimą.
Visi vaikai - ir maži, ir didesni drąsiai pažadėjo dažniau ir plačiau šypsotis, valyti dantukus kas dieną bei valgyti daug vaisių, uogų ir daržovių.
            Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė parodė vaikams nuotraukas, kuriose pavaizduota iš daugiau nei 12 000 panaudotų šepetėlių sudėliota „Kauno vaikai šypsosi“ simboliu tapusi šypsena su užrašu! Taip vaikai pamatė kur nukeliavo jų panaudoti dantų šepetėliai.
            Po apdovanojimų gražios muzikos ir geros nuotaikos įkvėpti vaikai piešė spalvotomis kreidelėmis savo svajones, žaidė su burbulais - lauke skambėjo linksmas vaikų juokas.


Dalinamės smagiomis akimirkomis


Edukacinis užsiėmimas „Judėti sveika“

                    Gegužės 25 dieną „Drugelių“ grupėje vyko pamokėlė fizinio aktyvumo tema. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė parodė kitokią piramidę. Tai buvo ne sveiko maisto piramidė, kurią žino visi, bet fizinio aktyvumo piramidė. Ji pataria, kiek ir kaip derėtų judėti. Fizinio aktyvumo piramidė atskleidžia, kad vaiko fizinio aktyvumo pagrindą turėtų sudaryti kasdieninis judėjimas – ėjimas, lipimas laiptais ir t.t. Mažiausiai laiko turi užimti televizoriaus žiūrėjimas ar įvairi veikla su kompiuteriu. Aptarus piramidę, specialistė parodė vaikams kokių gali būti sporto rūšių ar fizinių veiklų: nespalvotuose paveikslėliuose pavaizduoti kriketą, futbolą, šokius ir kitą judrią veiklą atliekantys vaikai, kuriuos vaikai noriai nuspalvino. Atlikus užduotis veikla persikėlė į lauką. Prie darželio grupės noriai prisijungė ir „Saulutės“. Lauke vaikai ir auklėtojos žaidė judrius žaidimus: iškritus skaičiaus ir judesio kubeliams mažieji sportininkai turėjo atlikti pritūpimus, šokinėti, straksėti ir t. t. Visus vienijo gera nuotaika ir sportinis nusiteikimas!

Dalinamės akimirkomis


,,ŠIMTMEČIO MATEMATIKA“

                  2018 m. gegužės 22 d. Kauno Saulės gimnazijoje vyko Kauno miesto mokinių matematikos olimpiadų, konkursų nugalėtojų ir juos rengusių mokytojų apdovanojimo šventė. Už gerą pasiruošimą Kauno miesto matematikos kūrybinių darbų konkursui ir pasiektus rezultatus apdovanota mūsų mokyklos 8 a klasės mokinė Jekaterina Orlova, užėmusi III vietą su matematikos kūrybiniu darbu „Pitagoro medžiai“. Mokinę konkursui ruošė matematikos vyresnioji mokytoja Aušra Narbutienė.

Dalinamės akimirkomis


 

„Lėkščiasvydžio” varžybos

                   Gegužės 9 dieną mūsų mokykloje įvyko Kauno miesto aštuntų ir jaunesnių klasių „Lėkščiasvydžio“ varžybos, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Varžybose dalyvavo Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos, „Vyturio“ gimnazijos ir mūsų mokyklos mokinių komandos. Visus dalyvius pasveikino mokyklos direktorė ir palinkėjo garbingos kovos ir taiklios rankos. Varžybos buvo įtemptos ir nugalėtojus skyrė tik vienas taškas. Garbingą ketvirtą vietą iškovojo mūsų mokyklos 7 a klasės komanda. Trečiąją vietą laimėjo „Vyturio“ gimnazijos mokinių komanda, trenerė Dalia Ziberkaitė. Antrosios vietos nugalėtojais tapo mūsų mokyklos 8 b klasės mokinių komanda, o čempionų komanda – Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos mokiniai, treneris Robertas Mežvinskas. Visoms komandoms ir mokytojams buvo įteiktos padėkos, o prizininkams - taurės ir medaliai. Varžybas organizavo kūno kultūros mokytojas Bronius Kazlovskis. Dėkojame visiems dalyviams ir organizatoriams už geras emocijas .

Dalinamės akimirkomis


Infografika „Sveikatai palanki vaiko mityba“

                Gerb. Tėveliai, norime pasidalinti pirmąja Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sukurta infografika apie vaikų sveikatai palankią mitybą ir rekomendacijas tėvams. Peržiūrėti.

Pagarbiai,
Aušra Eidukaitytė
visuomenės sveikatos priežiūros specialistė


 

Kauno Jono Žemaičio-Vytauto mokykla konkurso „Mes – šefai“ nugalėtoja!

                   Mūsų mokykla dalyvavo Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamame konkurse „Mes – šefai“. Jo metu 7-8 klasių mokinių komanda paruošė sveikatai palankius patiekalus: pusryčius, pietus ir vakarienę. Konkurso metu dėl geriausiųjų titulo kovojo 21 komanda iš Kauno miesto mokyklų. Nešališkai komisijai įvertinus pateiktus darbus iš 21 konkurse dalyvavusios komandos, aukščiausią sveiko maisto gaminimo klasę parodė LSMU gimnazijos 7c kl., Kauno Jono Žemaičio-Vytauto mokyklos-daugiafunkcio centro bei Kauno Antano Smetonos gimnazijos mokiniai.
Džiaugiamės nugalėję ir sulaukę paties nerealiausio virtuvės mitų griovėjo Alfo Ivanauskvizito! Šis apsilankymas – mokinių paskatinimas ir motyvavimas pasirinkti sveiką gyvenimo būdą, atkreipiant dėmesį ne tik į savo, bet ir artimųjų kasdienį mitybos racioną.

Dalinamės akimirkomis


Išvyka į renginį ,,Technorama 2018“

Š. m. balandžio 26 d. mūsų mokyklos 5-8 klasių mokiniai vyko į renginį ,,Technorama 2018“ KTU ,,Santakos“ slėnyje. Renginio metu mokiniai susipažino su jaunųjų mokslininkų ir studentų darbų paroda, kurioje buvo pristatomos pačios unikaliausios projekto idėjos. Renginiu siekiama populiarinti mokslinę veiklą ir skatinti didžiausių Baltijos regiono aukštųjų mokyklų studentus ir tyrėjus savo kompetencijas bei žinias pritaikyti versle, išmokti save pristatyti, taip pat ugdyti jaunųjų kūrėjų kritinio mąstymo bei verslumo įgūdžius. Mokiniai pamatė, kad turimas idėjas galima sėkmingai įgyvendinti, jas pritaikant moksle ir versle.


Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


Kauno vaikai šypsosi

                    Balandžio 20 dieną „Drugelių“ grupėje apsilankė dantukų gydytoja Neskauda, sužinojusi, kad šios grupės vaikai kiekvieną dieną valo dantukus. Į grupę atvyko ir dar vienas svečias - plačia šypsena pasipuošęs krokodilas Dinas. Jis parodė mažiesiems savo didelius ir sveikus dantukus, paprašė, kad kiekvienas vaikas jam juos išvalytų. Išvalę krokodilui dantis vaikai pasiklausė įdomios pasakos apie dantų šepetėlius, auklėtoja Beatričia parodė plakatus apie sveiką maistą ir burnos higieną. Ji priminė vaikams, kad dantų šepetėlius reikia keisti kas 3 mėnesius, valgyti daugiau daržovių ir vaisių.
                    Mažieji vaišinosi obuoliais, kad dantukai būtų sveiki, piešė dantukus, o pabaigoje krokodilas ir gydytoja atnešė vaikams naujus dantų šepetėlius!
                    Renginį organizavo auklėtojos Beatričia Vildžiūnienė, Ilma Šukienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Eidukaitytė.

Dalinamės akimirkomis


Gyvybės žalias medis

                Balandžio 13 d. du mūsų mokyklos 2 klasės mokiniai, lydimi logopedės Janinos Ivanauskaitės, dalyvavo kūrybinėje veikloje – popietėje „Gyvybės žalias medis“, kuri vyko Kauno Aleksandro Stulginskio mokykloje – daugiafunkciame centre.
                Popietė prasidėjo tautinių šokių būrelio, etnografinio būrelio, folkloro studijos pasirodymais. Praktinėje veikloje vaikai išbandė dailės terapiją, kurios metu mokėsi piešti fraktalas, kūrė koliažus „Ką kalba spalvos?“. „Gyvybės žalias medis“ buvo papuoštas dainomis, šokiais, vaikų kūrybiniais darbeliais bei puikia nuotaika. Kūrybinėje veikloje – popietėje buvo puoselėjamas mokinių tautiškumas, plėtojami meniniai gebėjimai, kūrybiškumas, taikant dailės terapiją, skatinama saviraiška.
               Popietėje atlikti kūrybiniai darbai bus eksponuojami Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmuose, Kauno Aleksandro Stulginskio mokykloje – daugiafunkciame centre. Dalyvavusiems 2 klasės mokiniams buvo išduoti padėkos raštai.

Dalinamės akimirkomis


 

Stop triukšmui mokykloje

                 Balandžio 17 diena Jono Žemaičio–Vytauto mokykloje buvo skirta paminėti artėjančią Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną. Pertraukų metu mokyklos koridoriuose, valgykloje ir kitose mokinių susibūrimo erdvėse buvo matuojamas triukšmo lygis pasitelkiant triukšmo matuoklį. Jis skirtas atkreipti mokinių dėmesį į visiems aktualią triukšmo problemą ir skatinti tylesnių ugdymo įstaigų aplinkos sukūrimą. Susidomėjusiesiems buvo pristatomas tuo metu erdvėje esantis triukšmo lygis, primenama, kad net nestiprus 60-70 dB triukšmas sukelia galvos skausmą, svaigimą, cypimą ausyse, nemigą, taip pat pablogėja atmintis, orientacija, dėmesys, sunku atlikti fizines ir protines užduotis, pablogėja reakcija į aplinką. Pradinių klasių mokiniams visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vedė pamokas triukšmo prevencijos tema, matavo klasėse esantį triukšmo lygį. Mokiniai išsiaiškino koks klasėje triukšmo lygis tylos ir susikaupimo metu, o kada sukeliamas didžiausias triukšmas. Minėdami šią dieną, kvietėme visus išgirsti tylą, suprasti, kad kiekvienas galime prisidėti prie triukšmo mažinimo aplinkoje, taip sumažindami jo įtaką ir poveikį mūsų ir kitų sveikatai.

Dalinamės akimirkomis


Vaikų Velykėlės - 2018

               2, 3 a ir 4 klasės mokiniai ir jų mokytojos D, Giržadienė, D. Ragauskienė ir L. Kavaliauskienė dalyvavo konkurse ,,Vaikų Velykėlės - 2018“, kuris puoselėja senas lietuviškas tradicijas, ugdo mokinių tautišką mąstyseną. Buvo pagamintas Didysis margutis ( 2 m aukščio ir 1 m pločio), kurio puošybos elementus, išsaugojant ir puoselėjant tautiškumą, gamino dalyvaujančių klasių mokiniai.
               Balandžio 9d. mokyklos kieme buvo suorganizuota ,"Vaikų Velykėlės - 2018" šventė, kurios metu mokiniai ne tik rideno margučius, bet ir rungtyniavo įvairiose rungtyse.

Dalinamės akimirkomis


Aš čia gyvenu

                   Darželio auklėtojų Beatričios Vildžiūnienės ir Ilmos Šukienės tikslas – pasitelkiant įvairias piešimo technikas išreikšti patriotiškumą, vaikų tautiškumą, vertybines nuostatas bei menines idėjas.
                   Sausio mėnesį grupės " Drugelių" ugdytiniai dalyvavo respublikiniame vaikų piešimo konkurse " Aš čia gyvenu“ už gražius piešinėlius ugdytinės gavo padėkas.

Dalinamės akimirkomis


  “Apglėbkime Žemę rankomis“

                  Lygiadienį, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas, kasmet minima pasaulinė Žemės diena.Išsaugoti tai, kas svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Tokie yra Pasaulinės Žemės dienos tikslai jau daugiau nei keturis dešimtmečius.
Kovo 19 – 23 dienomis, mūsų mokyklos fojė buvo pateikta informacinė medžiaga „Kovo 20-oji Žemės diena“, kurį paruošė 8b kl. mokiniai.
“Žemės dienai“ paminėti 8a ir 8b kl. mokiniai rašė biologijos mini projektus “Organizmai aplinkoje“.
Viktorinoje “ Šaltakraujai organizmai“ dalyvavo7a ir 7b klasių mokiniai .
                 Mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė kalbėjo su 5-6 kl. mokiniais apie vandens svarbą žmogui ir Žemei. Mokiniai buvo supažindinti su galimais pavojais, kurie gali ištikti, jei žmogaus organizme trūktų vandens. Vaikai atliko kūrybinę užduotį „Vandens lašeliai“. Tad nieko nelaukdami ėmėsi karpyti iš spalvoto popieriaus vandens lašelius ir juos kabinti ant stendo.
                Minint Pasaulinę Žemės dieną per gamtos ir žmogaus bei biologijos pamokas 5-8 klasių mokiniams biologijos mokytoja I.Titenienė rodė edukacinius filmus apie ekologines, globalines Žemės išlikimo problemas ir klausimus. Per pamokas mokiniai buvo skatinami pagalvoti apie planetos problemas ir kaip kiekvienas gali prisidėti prie jų sprendimo.

Raginame kiekvieną iš Jūsų konkrečiais darbais prisidėti prie gamtos aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. 

Biologijos mokytoja I.Titenienė


 

Pamokėlė „Mūsų jausmai ir emocijos“

                  Kovo 20 diena darželio, priešmokyklinio ugdymo grupėse ir 1 klasėse buvo kupina įspūdžių. Vaikai užduočių pagalba mokėsi atpažinti ir suprasti emocijas. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė pristatė vaikams kokios gali būti emocijos ir kaip gali atrodyti veidukas kai jis liūdnas, linksmas ar piktas. Vieno žaidimo metu reikėjo atskirti kur yra tikrų žmonių, o kur yra nupiešti veidukai, sudėlioti korteles taip, kad tiek pieštas, tiek tikro žmogaus veidukas būtų toks pat. Kitos užduoties metu vaikams buvo išdalinti minkšti „emocijų bičiuliai“, kurių išraiškos buvo įvairiausios: nuo labai linksmų iki susikrimtusių ir piktų. Aušra rodė korteles, o vaikai apžiūrėdami savo bičiulius ieškojo ar pas juos yra kortelėje pavaizduotas veidukas. Trečioji užduotis pareikalavo susikaupimo - vaikams buvo pristatyta kaip nupiešti savo fraktalą. Fraktalas - tai piešinys baltame popieriaus lape, kai vaikas užmerkęs akis piešia įvairias formas neatitraukęs rankos, o vėliau jas nuspalvina norimomis spalvomis. Vaikai, atmerkę akis ir pamatę savo kūrinius liko ir sužavėti, ir nustebę. Pamokėlės pabaigoje mokiniai paminėjo, kad jiems labiausiai patinka linksmi veidukai, patys mėgsta kuo dažniau šypsotis.

Dalinamės akimirkomis


 "Deklamuoju Lietuvai"

                Kovo 15 d. mokykloje vyko miesto 1-8 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas "Deklamuoju Lietuvai", skirtas Jono Žemaičio - Vytauto 109-osioms gimimo metinėms ir Lietuvos šimtmečiui paminėti. Konkurse dalyvavo 28 dalyviai iš įvairių ugdymo įstaigų. Dalyvius ir svečius pasveikino mokyklos direktorė, paskui kalbėjo Jono Žemaičio - Vytauto dukterėčia Aušra Vilkienė.
Prieš prasidedant konkursui, mūsų mokiniai ir mokytoja M.Ališauskienė išvyko į Karo muziejaus sodelį, pagerbti Joną Žemaitį - Vytautą. Buvo uždegtos žvakutės ir padėtos gėlės.
                Konkursas vyko sklandžiai, mokiniai skaitė daug patriotinių eilėraščių, kurie aukština Tėvynę ir garsina žmones, kurie kovojo už Laisvę. Visiems dalyviams buvo įteiktos padėkos, o laureatams įteikti diplomai ir dovanėlės.
1 – 4 klasių grupėje laureatais tapo Žemyna Šmitaitė – 3 kl. mokinė iš Tado Ivanausko progimnazijos ir Justė Mejaraitė – 1 kl. mokinė iš Žaliakalnio progimnazijos.
               Gerb. A.Vilkienės specialiu prizu buvo apdovanota Ūla Jarutytė - 2 kl. mokinė iš Milikonių progimnazijos.
5 – 6 klasių grupėje laureate tapo Dominyka Rogolskytė -6 kl. mokinė iš Veršvų gimnazijos Specialus prizas atiteko Mindaugui Simukaičiui – 6 kl. mokiniui iš Dainavos progimnazijos. 7 – 8 klasių grupėje laureate tapo Ugnė Stalerevičiūtė – 8 kl. mokinė iš Petrašiūnų progimnazijos.
               Specialiu prizu buvo apdovanota Ugnė Varnaitė – 8 kl. mokinė iš Simono Daukanto progimnazijos.
Konkursas praėjo, bet mes įsitikinome, kad mokiniai tikrai myli savo Tėvynę ir stengiasi ją papuošti gražiais darbais. Mylėkime ir didžiuokimės savo Tėvyne.

Dalinamės akimirkomis


Tarptautinis matematikos konkursas ,,Kengūra 2018”

                Š. m. kovo 15 dieną (tradiciškai trečiąjį kovo ketvirtadienį) vyko Tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra 2018“. Konkurse dalyvavo 62 mūsų mokyklos mokiniai. Visi mokiniai gavo padėkos raštus bei mėgiamą „kengūrišką“ pieštuką. Kiekvienam konkurso dalyviui buvo puiki galimybė pasitikrinti savo matematines žinias, gebėjimus ir juos patobulinti.
               1-4 klasių mokinius konkursui parengė pradinių klasių mokytojos D. Giržadienė, D. Ragauskienė, D. Raustytė, L. Kavaliauskienė, J. Čiupailienė ir D. Zbarauskienė. 5-8 klasių mokinius parengė matematikos mokytojos R. Naginytė ir A. Narbutienė.
Iki gegužės mėnesio pradžios visi su nekantrumu lauksime konkurso rezultatų.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


Nacionalinis ekonomikos egzaminas

                 Š. m. kovo 13 d. mūsų mokyklos 8 a ir 8 b klasių mokiniai dalyvavo Nacionaliniame ekonomikos egzamine ir varžėsi ekonomiškai raštingiausio moksleivio kategorijoje. Egzaminą sudarė 29 uždari ir 1 atviras klausimas. Egzamino klausimai apjungė svarbiausias ekonomikos temas: pagrindinius principus, asmeninius finansus, verslumą, ekonominę politiką, tarptautines rinkas. Klausimai kvietė mokinius labiau mąstyti, o ne prisiminti faktus ar apibrėžimus.
               Daugiausiai taškų surinko 8 b klasės mokiniai Kristupas Medekša (22 iš 30), Agnė Rimkevičiūtė (21 iš 30) ir Rytis Kisarauskas (21 iš 30). Džiaugiamės mūsų mokinių ekonominiu raštingumu ir aktyviu dalyvavimu egzamine.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė


Viktorina : „TAU AČIŪ, TĖVYNE,  UŽ KALBĄ“

                  Š. m. kovo 12 d. mūsų mokyklos 5-8 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje ,,Įdomūs klausimai apie Lietuvą ir gimtąją kalbą „TAU AČIŪ, TĖVYNE, UŽ KALBĄ“.
                 Viktorinoje rungėsi 4 komandos. Kiekvienos klasės atstovai iš anksto išsitraukė komandų pavadinimus ir pasiskirstė į Lietuvos regionų komandas: ,,Suvalkiją“, ,,Aukštaitiją“, ,,Dzūkiją“ ir ,,Žemaitiją“. Komandos pristatė savo pasirinktą Lietuvos regioną, pakvietė aplankyti žymias ir gražias vietas, papasakojo apie tam kraštui nusipelniusius žmones.
                 Antrajame viktorinos etape komandų laukė klausimai ir užduotys apie Lietuvą, jos istoriją ir gimtąją kalbą. Remdamiesi žiniomis, įgytomis per pamokas, darniai dirbdami komandose moksleiviai į klausimus atsakinėjo puikiai, nors kiekvienam atsakymui į klausimą buvo skirtos tik kelios minutės. Džiugu, kad tądien pralaimėjusiųjų nebuvo: visos keturios komandos užėmė prizines vietas:


1. Gudriausia komanda, už daugiausiai surinktų taškų, tapo „Žemaitijos“ komanda.
2. Draugiškiausia komanda, už gražų bendradarbiavimą komandoje viktorinos metu - „Dzūkijos“komanda.
3. Kūrybiškiausia komanda - „ Suvalkijos“ komanda.
4. Greičiausia komanda - už žaibiškai greitus atsakymus ir atliktas užduotis -„Aukštaitijos“ komanda.


„Žemaitijos“ komandos nariai buvo apdovanoti Sonya Hartnett „Nekviestas svečias“ knygomis, o visos kitos komandos - saldžiomis dovanėlėmis.
Bibliotekos vedėja

Dalinamės akimirkomis


Pilietinė akcija „Lietuvos valstybei – 100“

                Artėjant kovo 11 – ajai  kovo 9 dieną mokykloje įvyko pilietinė akcija „Lietuvos valstybei – 100“. Visi 1 – 8 klasių mokiniai per dailės ir technologijų pamokas gamino trispalves tulpes. Akcijos dieną visi susirinkome į salę, sustojome į simbolinį šimtą ir sugiedojom Lietuvos himną. Simbolinis šimtas pražydo trispalvėmis tulpėmis. Smagu švęsti Lietuvos gimtadienį.

Dalinamės akimirkomis


Protų mūšis- viktorina 

               Mūsų mokyklos 8 b klasės mokinių komanda su anglų kalbos mokytoja metodininke Daiva Barkauskiene dalyvavo aštuntų klasių viktorinoje- protų mūšyje Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijoje.
              Savo istorijos, geografijos ir muzikos žinias reikėjo pademonstruoti kitų mokyklų mokytojams ir mokiniams. Enrika Lukošiūtė, Kristupas Medekša ir Ignas Martinkevičius labai gerai atliko visas užduotis. Mokytoja ir mokiniai gavo padėkos raštą. Visuomet įdomu pamatyti kitus ir išbandyti savo jėgas.
D.Barkauskienė

Dalinamės akimirkomis


Konkursas KENGŪRA

                  Mūsų mokyklos mokiniai kaip ir kiekvienais metais aktyviai dalyvavo vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo organizuotame Kengūros konkurse. Mokiniai dalyvavo geografijos, istorijos, kalbų ir gamtos kengūroje. Ypač gausus būrys mokinių dalyvavo kalbų kengūroje. Dalyviai stengėsi kruopščiai atlikti užduotis ir surinkti kuo daugiau taškų. Tikimės, kad šiais metais bus daug nugalėtojų. Mokinius parengė ir skatino dalyvauti konkurse mokytojai: D.Miliukevičienė, D.Grėbliūnienė, J.Milkevičienė, D.Giržadienė, D.Ragauskienė, D.Raustytė, L.Kavaliauskienė, D.Barkauskienė, J.Paškevičienė, S.Dulinskienė, I.Titenienė.


Sveikatingumo viktorina

                Kiekvienais metais vasario mėnesį mokykloje vyksta  sveikos gyvensenos renginiai.  Tikslas – skatinti sveiką gyvenimo būdą, skleisti sveikatos priežiūros ir stiprinimo žinias.  Biologijos mokytoja Ingrida Titenienė 5-8 klasėse pravedė viktorinas “Vasaris –sveikatingumo  mėnuo“.  Mokiniai, aktyviai dalyvaudami viktorinoje,  pagilino žinias sveikatingumo temomis, mokėsi draugiškumo, bendradarbiavimo, atsakingumo už  savo sveikatą pagrindus.

Dalinamės akimirkomis


Pilietinė akcija

                Vasario 16 dieną mūsų mokyklos septintokai su mokytoja Ramūne Naginyte dalyvavo pilietinėje akcijoje „Uždek žvakutę ant savanorio kapo“. Kauno senosiose žydų kapinėse ant savanorių kapų buvo uždegtos žvakutės ir žuvusieji pagerbti tylos minute.


 

Renginys „Mes tikrai mylime Lietuvą“, skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti

                   Vasario 15 dieną mokykloje įvyko renginys „Mes tikrai mylime Lietuvą“, skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti. Skambant Maironio dainai „Lietuva brangi“ iškilmingai buvo įnešta vėliava. Renginio metu mokiniai deklamavo savo kūrybos eilėraščius apie Lietuvą, dainavo, šoko ir pasekė istorinę pasaką apie nepriklausomą Lietuvą. Renginio pabaigoje visi su širdelėmis sustojome į „gyvą vėliavą“. Džiaugiamės Lietuvos laisve ir šimtmečiu.

Dalinamės akimirkomis


Tarptautinė olimpiada Kings

              Jau ne pirmus metus mūsų mokiniai dalyvauja tarptautinėje olimpiadoje Kings, kurioje gali pasitikrinti matematikos ir anglų kalbos žinias. Džiugu, kad I-ajame etape mokytojos Jolantos Paškevičienės mokiniai parodė labai geras anglų kalbos žinias. Nemažai mokinių gavo antrojo ir trečiojo laipsnio diplomus, kiti dalyvavusieji- dalyvio sertifikatus.
2 vietos diplomai- 2 klasės mokiniui Rapolui Solovjovui, 5 klasės mokiniams Ernestui Launikoniui ir Lukai Vilkauskaitei, 6 klasės mokiniams Silvijui Kliucevič ir Eimantui Kutkai.
3 vietos diplomai – 4 klasės mokiniams Audriui Raišučiui, Kęstučiui Višinskui, 5 klasės mokiniui Pauliui Damaševičiui, 7b klasės mokiniui Gyčiui Škadauskui.
              Puikiai sekėsi ir matematikos olimpiadoje. Mūsų mokyklos 3 a klsės mokinė Rusnė Būdvytytė buvo apdovanota pirmojo lygmens diplomu, antrojo lygmens diplomais apdovanoti antros klasės mokinys Rapolas Solovjovas, trečios klasės mokiniai Ieva Puidokaitė ir Nemunas Širvinskas.Trečiojo lygmens diplomu apdovanota Trečios a klasės mokinė Paula Kiseliovaitė.
Aktyviems ir gabiems mūsų mokyklos mokiniams linkime sėkmės ir II-ajame etape.

Matematikos diplomai

Anglų kalbos diplomai


VMI pamokos mokiniams apie mokesčius 

                Š. m. vasario 5 ir 8 dienomis mūsų mokykloje svečiavosi VMI projekto ,,Aplankyti 100 Lietuvos mokyklų“ vyriausioji specialistė Aistė Radzevičiūtė. Šiuo projektu siekiama skatinti vaikų ir jaunuolių sąmoningumą, auginant brandžią bei pozityvią visuomenę. Pamokų metu penktokai ir šeštokai turėjo galimybę susipažinti su mokesčių istorija, aktualijomis, mokesčių svarba visuomenei bei valstybei. Mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijose, išreikšdami savo nuomonę. Reikia pripažinti, kad tik sąžiningai mokėdami mokesčius prisidedame prie savo ir valstybės ateities kūrimo.
Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


 

Mokomosios mokinių bendrovės ECBooks išleistos knygelės ,,Gamtininkas" pristatymas

                  Š. m. vasario 7 d. mūsų mokyklos pradinių klasių mokinius aplankė Kauno Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos MMB ECBooks įkūrėjas, dvyliktokas Rupertas Čėsna. Gimnazistas dalijosi savo asmenine patirtimi, kaip galima išvystyti verslo idėją ir ją įgyvendinti. Pasirodo, jau gimnazijos klasėse mokantis pagal Junior Achievement Ekonomikos ir verslo programą, galima įkurti Mokomąją mokinių bendrovę ir sukurti produktą. Gimnazistas pristatė MMB ECBooks išleistą knygelę ,,Gamtininkas”, skirtą karjeros planavimui pradinių klasių mokiniams. Pristatytas leidinys visiems labai patiko, o jame esančios užduotėlės sužadino smalsumą. Pradinukai nuoširdžiai aptarinėjo knygelę, užduodami klausimus ir aktyviai diskutavo apie savo pomėgius bei ateities profesijas.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


 

Darželio ugdytinių piešinių konkursas "Mano žiema"

             Darželio auklėtojų Beatričios Vildžiūnienės ir Ilmos Šukienės tikslas- ugdyti smalsius, žingeidžius bei aktyvius vaikučius
Sausio mėnesį grupės „Saulutės” ugdytiniai dalyvavo žurnaliuko „Vakaro žvaigždė“ organizuotame piešinių konkurse „ Mano žiema“.
Už gražius darbelius vaikučiai buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanėlėmis- žurnaliukais “Vakaro žvaigždelė”.

Dalinamės akimirkomis


Matematikos olimpiados I etapas

                 ,,Matematika – tai proto gimnastika”… Gal todėl patys darbščiausi ir gabiausi mūsų mokyklos 5-8 klasių mokiniai, netingintys pamankštinti savo protą, vasario 5 d. rinkosi į matematikos olimpiadą, kad galėtų pasitikrinti savo matematines žinias ir sugebėjimus. Daugiausia teisingų užduočių atlikę mokiniai atstovaus mūsų mokyklą Kauno miesto 5-8 klasių matematikos olimpiadoje, kuri vyks kovo mėnesį.
Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


Protų mūšis ,,Lietuvai – 100“ Kauno Antano Smetonos gimnazijoje

                  Š. m. vasario 6 d. mūsų mokyklos 8 b klasės mokinių komanda: Rokas Černevičius, Justė Guliavičiūtė, Enrika Lukošiūtė, Ignas Martinkevičius, Kristupas Medekša, Ugnė Micutaitė ir Agnė Rimkevičiūtė dalyvavo protų mūšyje ,,Lietuvai – 100“ Kauno Antano Smetonos gimnazijoje. Protmūšio metu tarp aštuonių Kauno m. mokyklų komandų virė nuožmios kovos. Pasitelkę visas žinias komandų dalyviai gvildeno įvairius su Lietuvos istorija susijusius klausimus. 
Didžiuojamės ir sveikiname mūsų mokyklos 8 b klasės mokinių komandą, pademonstravus puikias žinias ir tapus nugalėtoja. 
Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


Gerb. Tėveliai,

                   Norime informuoti, kad šiomis dienomis Kauno mieste bei visoje Lietuvoje smarkiai išaugo sergamumas gripu bei kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (Kaune paskelbta gripo epidemija). Pastebėjus, kad Jūsų vaikas karščiuoja, skundžiasi galvos skausmu ar kitais gripui būdingais požymiais, kreipkitės į šeimos gydytoją dėl tolimesnio gydymo ir neleiskite vaiko į ugdymo įstaigą, kol nepasveiks.

Pridedama svarbi informacija, kurios dėka galite sužinoti rekomendacijas gripo epidemijos metu bei įvertinti Jūsų vaiko ligos simptomus būdingus gripui ar peršalimui.

Pagarbiai,

Aušra Eidukaitytė
visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Kauno miesto savivaldybės
visuomenės sveikatos biuras


 

„Aš mokau inovatyviai!“

                  Š.m. Sausio 25 d. K. Griniaus mokykloje vyko projekto „Šiuolaikinė mokymo (-si) aplinka“ respublikinė konferencija „Aš mokau inovatyviai!“.Progimnazija kartu su UAB „Microsoft Lietuva“ vykdo nuotolinius mokymus mokyklų komandoms. Ši konferencija sukvietė besimokančiųjų mokyklų komandas iš įvairių mokyklų. Mūsų mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė ir mokytojai Jūratė Čiupailienė, Danutė Giržadienė, Loreta Gedgaudienė, Daiva Raustytė, Sonata Dulinskienė, Marytė Ališauskienė, Diana Miliukevičienė, Jolanta Paškevičienė, Ingrida Titenienė pristatė inovatyvaus mokymo pavyzdžius. Konferencijos metu buvo dalintasi įžvalgomis kaip turėtų atrodyti šiuolaikiškas mokymasis.

Dalinamės akimirkomis


Tau, vaikuti, dovanoju
Žodį šimtaaidį.
Su daina
Skambiausi žodžiai
Lig širdies nuaidi.
Tau, vaikuti, dovanoju
Ir brangiausią žodį:
L I E T U V A!
Širdim ir lūpom
Nepaliauk kartoti.
(Anzelmas Matutis )
Vaikai savaime neužaugs Lietuvos patriotais. Patriotizmas – gėlė, kurią reikia laistyti. Darželio auklėtojos Ilma Ir Beatričia edukaciniuose užsiėmimuose per darbelius, žaidimus ir įvairią edukacinę veiklą išradingai siekia nuo mažumės vaikučius mokyti gerbti savo gimtąją kalbą, supažindinti su valstybės simbolika, valstybinėmis šventėmis, puoselėti etnokultūrines vertybes.


Dalinamės darželio kasdienybės akimirkomis.


Išvyka į Aukštųjų mokyklų mugę Kauno Žalgirio arenoje

                  Š. m. sausio 17 d. Kauno Žalgirio arenoje vykusioje „Aukštųjų mokyklų mugėje“ dalyvavo mūsų mokyklos 7 a, 8 a ir 8 b klasių mokiniai kartu su auklėtojomis Ramūne Naginyte, Irena Aleknavičiene ir Aušra Narbutiene. Po vienu stogu susirinkusios šalies aukštosios ir profesinės mokyklos pristatė savo studijų programas, jų specifiką, naujoves ir išskirtinumus.
                 Mugėje buvo galima išvysti ne tik išradingus ir patrauklius stendus, kuriuose aukštųjų ir profesinių mokyklų atstovai kvietė susipažinti su vykdomomis studijų programomis, dalindami informacinę medžiagą ir konsultuodami būsimus studentus, bet ir mokslinėse srityse vykdomus tyrimus bei išradimus. Mokiniai buvo supažindinti su naujovėmis, priėmimo sąlygomis, siūlomomis studijų programomis, dėstomais dalykais, praktikos ir karjeros galimybėmis.
Mokiniams išvyka buvo informatyvi ir naudinga, suteikianti žinių karjeros planavime.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


 

Gerb. Tėveliai,

Pateikiame susipažinimui Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos raštą „Dėl išmokų vaikams įstatymo taikymo“ čia.


Išvyka į Kauno ,,Varpo“ gimnaziją

                    Š. m. sausio 16 d. mūsų mokyklos 8 a ir 8 b klasių mokiniai kartu su auklėtojomis Aušra Narbutiene ir Irena Aleknavičiene viešėjo Kauno „Varpo“ gimnazijoje.
                   Mokinius labai svetingai pasitiko Kauno „Varpo“ gimnazijos direktorė, pavaduotojos ir visa bendruomenė. Aštuntokai dalyvavo ekskursijoje po gimnaziją, pasitikrino žinias protmūšyje sveikatingumo tema bei savo gebėjimus išbandė kūrybinėse dirbtuvėse. Mokiniai turėjo puikią galimybę pabūti gimnazistais ir sužinoti išsamią informaciją dėl mokymosi galimybių.
Esame labai dėkingi Kauno ,,Varpo” gimnazijos bendruomenei už šiltą ir nuoširdų susitikimą.

 


Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė

Dalinamės akimirkomis


Kitokie sveikos mitybos užsiėmimai

Sausio 16 d. priešmokyklinei grupei, 1 ir 2 klasių mokiniams buvo įsimintina diena - vyko kitokie sveikos mitybos užsiėmimai. Mokyklos psichologė Goda Rimkuvienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Eidukaitytė įdomaus pranešimo metu priminė vaikams, kokie yra sveikos mitybos pagrindai, o antroje užsiėmimo dalyje pademonstravo vaikų smalsumą sužadinusias metodines priemones: vaikišką nutukimo liemenę bei sveikos mitybos kamuolį. Mokiniai sužinojo, kad valgant nesveiką maistą organizme kaupiasi riebalai, didėja svoris. Liemenės pagalba mokiniai galėjo akimirksniu „sustorėti“, pajusti antsvorio nepatogumą (sunku judėti, žaisti). Mitybos kamuolys buvo puiki priemonė mokiniams atpažinti sveikus ir nesveikus maisto produktus, sužinoti apie mažiau žinomus produktus.


Dalinamės akimirkomis


Nacionalinis matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkursas

2017 m. gruodžio 1 d. mokykloje vyko nacionalinis matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkursas. Konkurse dalyvavo 19 mūsų mokyklos aštuntokų, besidominčių matematika, gamtos mokslais ir jų taikymu. Užduotys buvo atliekamos kompiuteriu.
Norime pasidžiaugti, kad mūsų mokyklos 8 b klasės mokinys Kristupas Medekša buvo apdovanotas diplomu už geriausiai atliktas 2017 m. nacionalinio matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkurso užduotis.


Direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Narbutienė


 

Sausio 13-osios -Laisvės gynėjų dienos- paminėjimas

           Sausio 12 d. mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai ir mokytojai prisijungė prie kasmetinės visuotinės pilietinės iniciatyvos-akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, skirtos prisiminti ir visuotinai paminėti prieš 27 metus vienybės jausmo ir laisvės troškimo apjungtų Lietuvos žmonių taikią kovą už atsikūrusios valstybės nepriklausomybę ir atsilaikymą prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą.
           8.00 valandą . buvo užgesinta šviesa ir visose languose dešimčiai minučių uždegtos žvakutės, simbolizuojančios atmintį,šviesą ir susikaupimą.
           Klasėse mokiniai tylos minute pagerbė žuvusiuosius už Lietuvos laisvę. Mokytojai papasakojo apie lemtinguosius Sausio 13-osios nakties įvykius Vilniuje ir Kaune, kviesdami neužmiršti kam esame skolingi už iškovotą laisvę.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė.

Padeka 13

Dalinamės akimirkomis


 

Kalėdiniai renginiai

             Šiais metais vėl atgijo tradicija, suburti visus 1 – 4 klasių mokinius kalėdiniam spektakliui . Gruodžio 20 dieną mokyklos salėje įvyko spektaklio „Buratino nuotykiai“, pagal L.Tolstojaus pasaką, premjera. Salė buvo pilnutėlė žiūrovų, kurie negailėjo aplodismentų mūsų mažiesiems aktoriams. Dėkojame scenarijaus autorėms ir režisierėms Ritai Kijauskienei, Daivai Raustytei, Jūratei Čiupailienei.
             Priešpaskutinę dieną prieš mokinių atostogas mokykloje įvyko 5–8 klasių mokinių kalėdinis renginys „ Kalėdos laiko ratu“. Mokiniai ruošė skirtingų muzikos dešimtmečių pasirodymus. Pasirodymai buvo labai įdomūs ir išraiškingi. Renginį pradėjome gražiu šokiu, kurį pašoko būrelio „Pop šokiai“ nariai. Mokinių nuotaika buvo pakili, visi stengėsi pasirodyti kuo įtaigiau, kaip tikros pasaulio žvaigždės. Dėkojame scenarijaus autorėms Irenai Aleknavičienei ir Daivai Barkauskienei. Kalėdinis šurmulys nudundėjo, o geri prisiminimai išliks ilgam.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė

Dalinamės akimirkomis

„Buratino nuotykiai“

„ Kalėdos laiko ratu“


 Kalėdinė labdaros akcija „Gerumas į kiekvienus namus“

             Mokykloje tapo tradicija, artėjant šv. Kalėdoms mokyklos bendruomenė dalyvauja kalėdinėje labdaros akcijoje „Gerumas į kiekvienus namus“ kartu su Maisto banku. Mokiniai, tėveliai, mokytojai aukojo maisto produktus, higienines priemones, knygutes, žaislus, drabužius. Maisto banko atstovai nuoširdžiai dėkoja visiems ir džiaugiasi, kad tiek daug gerų darbų padaryta.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Rancienė


 Kauno vaikai šypsosi

                Programa „Kauno vaikai šypsosi“ toliau sėkmingai įgyvendinama! „Drugelių“ grupės vaikai su džiaugsmu pasitiko sveikatos mokytoją BENU vaistinės paukštį Feniksą. Mažieji svečiui parodė, kaip išmoko taisyklingai valytis dantukus, o Feniksas apžiūrėjo vaikų dantukus, ar jie švarūs. Po to paukštis pakvietė mažuosius draugus linksmai pasimankštinti ir dainuoti dantukų dainelę. Netrukus paukštis išskrido į kitus darželius, o vaikučiai keliavo atlikti smagių užduotėlių. Vaikai į lėkšteles lipino savo mėgstamus produktus bei, atrinkę sveiką ir nesveiką maistą, lipdė sveikos mitybos piramidę. Po užduočių atlikimo vaikai buvo vaišinami sveiku maistu - vaisių „ežiais“! O pro šalį ėjęs nykštukas paliko vaikams kepurę su gardžiais kūčiukais, kurie buvo noriai skanaujami. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra priminė vaikams, kad reikia keisti senus dantų šepetėlius naujais ir pakvietė sudėti senuosius šepetėlius į krepšelį. Netrukus vaikams buvo išdalinami nauji, balti (kaip ir mažųjų dantys) dantų šepetėliai, kuriuos vaikams dovanų atnešė paukštis Feniksas! Vaikai džiaugėsi dovanomis, sušoko šokį ir skubėjo tvarkingai pasidėti šepetėlius. Šventę kūrybingai organizavo auklėtojos Beatričia Vildžiūnienė, Ilma Šukienė ir auklėtojos padėjėja Rasa Zėringienė.

Dalinamės akimirkomis